Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Peowskie Ardeny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zagrożony rządzący w Polsce układ ima się różnych chwytów, żeby utrzymać się przy władzy. Historia uczy, że przegrywającym rzadko udaje się odwrócić bieg historii. Sytuacja w PO i w Polsce musi być bardzo zła , że rząd chwyta się wszystkich metod.

 
 

Przełom roku 1944/45, cofający się na wszystkich frontach  Niemcy, w połowie grudnia 1944roku wyprowadzają kontruderzenie przeciwko Aliantom na Zachodzie. Początkowo na skutek zaskoczenia Niemcy odnoszą sukcesy, lecz po kilku dniach efekt zaskoczenia przestaje działać, Alianci głównie Amerykanie przechodzą do ofensywy. Operacja kończy się klęską.

Polska 2013 r. Sondaże partii rządzącej lecą na łeb na szyję, popularność premiera i jego rządu jest bardzo niska. Co w związku z tym, zastanawia się sztab Tuska. Wówczas w zakamarkach pokojów pijarowców, prokuratury, sztabu na Czerskiej powstaje pomysł , kontruderzenia w opozycyjną partię. Sztabowcy z Czerskiej na skutek przekazania im przez prokuraturę protokołów przesłuchań niezależnych naukowców zajmujących się katastrofą smoleńską, wybiórczo manipulując wyrwanymi z kontekstu  cytatami, wyśmiewaj naukowców. W poniedziałek 23 września artykuł na pierwszej stronie GW dotyczący przesłuchań jest tak zmanipulowany, że przedstawia profesorów jako mało poważne osoby. GW niczym pierwsza pancerna armia daje sygnał do ataku. Za nią całe stada kundli zaczyna obszczekiwać naukowców,  grono salonowych autorytetów  zapraszanych jest do mediów, gdzie rządowi propagandziści zadają niezliczoną ilość pytań swoim prorządowym gościom, tak skonstruowanych , żeby ośmieszyć niezależnych ekspertów i naukowców. Podobnie jak ofensywa niemiecka w Ardenach w 1944 r , tak i obecna ofensywa PO ze swoją pancerną pięścią GW, po tygodniu straciła na impecie i sytuacja wróciła do stanu poprzedniego.

Ta awantura, służyła do konkretnego doczesnego celu i miała chociaż na chwilę zaprzątnąć  uwagę społeczeństwa po wielkich manifestacjach związkowców w Warszawie i doczesnych problemach Polaków.

 

//www.konflikty.pl/a,2057,II_wojna_swiatowa,Niemiecka_ofensywa_w_Ardenach._Grudzien_1944_-_styczen_1945.html


 

KOMENTARZE

 • Pamiętajmy jednak jak mocno
  potrafi zranić rozjuszony i ranny byk.
  Odnoszę wrażenie,że Tusk zmierza do pozostawienia po sobie efektu: "spalonej ziemi",tak by PIS już nic nie był w stanie zrobić, nawet po druzgocącym zwycięstwie.Pozdrawiam.
 • @Bibrus 11:15:04
  Tchórz nie może być bykiem, najwyżej szczekającym ratlerkiem.

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 11:40:57
  Bardzo proszę nie obrażać ratlerków, to często dość bojowe jak na swoje gabaryty zwierzęta !, tu dobre byłoby raczej coś z nierogacizny nieskrobanej ? w trakcie uboju rytualnego oczywiście ;)
 • @bodziopl 16:50:29
  Popełniłem błąd , zgadzam się z Twoja argumentacją.
 • @Andy 51 18:19:24
  wszelkimi sposobami ,nawet PO trupach ,będą bronić władzy,
 • @jolkus 19:05:46
  Tego się boję.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031