Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Plagiat a sprawa polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Honor jest to pojęcie nieznane przez tych , którzy dorwali się do władzy. Największa kompromitacja nie zmusi ich do refleksji a podanie się do dymisji graniczy z cudem.

Ponieważ honor odgrywa zasadniczą rolę w mojej notce na początek przytoczę definicję za SJP, honor to -poczucie godności osobistej, dobre imię, cześć.

Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.

Czy władza, czyli koalicja PO-PSL spełnia normy moralne w naszym kochanym kraju. Mam poważne wątpliwości.

Jeden z wiceministrów środowiska jeszcze dr Stanisław Gawłowski z PO został przyłapany na tym , że jego praca doktorska jest plagiatem. Dziennikarz, który wykrył tę sprawę napisał :Na 200 stronach znaleźliśmy dziesiątki fragmentów przepisanych z innych prac, bez podania źródła. Razem dają co najmniej 20 stron. Jeśli to nie jest plagiat, to co nim jest? (...) Łatwo odróżnić, które fragmenty zostały zaczerpnięte od innych autorów, a w których Gawłowski pisał „z głowy”. Te drugie przypadki charakteryzują się niskiej jakości stylem, błędami ortograficznymi, stylistycznymi, deklinacyjnymi oraz interpunkcyjnymi.

Co na to zainteresowany i popierająca go partia, dla której wartości moralne miały być najwyższym celem, ano nic, sam zainteresowany mówi o nagonce wrażych sił itp.

Co się dzieje w  innych krajach w takich przypadkach np. w Niemczech ?

Pani minister edukacji Annette Schavan podała się do dymisji, którą przyjęła oblubienica Donalda Angela,  w podobnychokolicznościach stanowisko stracił minister obrony Karl Theodor zu Guttenberg.

U naszych bratanków Węgrów przyjaciel premiera Orbanaczłonek partii Fidesz prezydent Pal Schmitt  po oskarżeniu go o plagiat pracy doktorskiej z 1992 r  ustąpił z urzędu.

Jak  jest w Polsce , kraju Komorowskiego, Tuska, GW, TVN i tzw. elyt widzimy.

//wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/418884,z-powodu-plagiatu-dymisje-zlozyla-niemiecka-minister-edukacji-annette-schavan.html

//wpolityce.pl/wydarzenia/61762-po-publikacji-tygodnika-wsieci-jest-doniesienie-o-popelnieniu-przestepstwa-przez-wiceministra-srodowiska-chodzi-o-splagiatowana-prace-doktorska

//www.se.pl/wydarzenia/swiat/wegry-prezydent-pal-schmitt-ustapil-z-urzedu_249261.html

 

KOMENTARZE

 • @Andy51
  Witaj

  Ale z wysokiego konia strzeliłeś! HONOR!?

  Ci ludzie nie mają pojęcia co to jest. To ludzie kompletnie bez godności. Nie mają pojęcia o wyższych wartościach człowieczeństwa.
  Dziad mój, płk pilot, strzelił sobie w łeb, gdy polska armia pod nowym dowództwem, odmówiła mu ponownego służenia Ojczyźnie. To jest honor,

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 11:34:22
  Od łachmyty nie można niczego wymagać, łachmyta ma zakodowane, że kłamstwo to największa wartość i łachmyty kłamią, kłamali i będą kłamać. My musimy przypominać , że honor istnieje i kiedyś za naruszenie czyjegoś honoru płaciło się gardłem lub pozbawiało się samemu życia.
  W pewnym sensie jestem zafascynowany Japończykami , gdzie tradycja bushido czyli ich honoru wciąż jest żywa.

  Pozdrawiam
 • "Co na to zainteresowany i popierająca go partia, dla której wartości moralne miały być najwyższym celem,
  To w pewnym sensie nadużycie.
  Plagiatorzy chowają się pod wszystkimi sztandarami...
 • @SpiritoLibero 12:43:48
  W pewnym sensie masz rację, plagiatorzy są pod wszystkimi sztandarami, tylko , że pod niektórymi jak się takiego gościa zdekonspiruje, wyrzuca się go na zbitą twarz, pod innymi sztandarami tacy trzymają się całkiem krzepko.
 • nawet sklejenie dwóch prac razem, sensowne sklejenie
  jest twórczością.

  Jak ktoś nie umie ocenić, czy dana praca ma sens, to zaczyna kontrolę, czy aby czasem jakieś jej fragmenty nie są przepisane.
 • @interesariusz z PL 18:21:04
  Rozumie , że twórczością może być każda praca nawet sensownie sklejona.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031