Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Neon24.pl wyrobem czekoladopodobnym Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Można zniszczyć produkt zmieniając jego nazwę, Wybór czekoladopodobny nie może być czekoladą. Czy samochód marki Mercedes można nazwać Dolores udając , że nic się nie stało. Chyba nie.

Nawet komuniści wiedzieli co znaczy siła marki, zabierając właścicielom fabrykę czekolady i nazywając ją 22 lipca zaznaczyli w nazwie dawny E.Wedel. Zdaje się , że o tej oczywistej oczywistości zdaje się nie wiedzieć właściciel portalu Ryszard Opara.

Wydawało się, że po kłopotach z  ŁŁ, z domeną, od maja Nowy Ekran zaczął odbudowywać swoją pozycję. Niestety pojawił się nowy rednacz, który zamiast łączyć zaczął dzielić, ze swoimi totumfackimi. Zaczął atakować, szczególnie blogerów będących w grupie zwanej Klubem Dyletantów. To , że tylko część blogerów będących w tej grupie jak obliczył gallux,  miało prawie 1,6 mln wejść , specjalnie zdaje się nie interesować atakujących.

Czy Pan Ryszard Opara tego nie widzi ? czy dzieje się to poza nim , czy jest ciche przyzwolenie na takie działanie ? Rednacz powinien być moderatorem ale w rozumieniu  takim jak przedstawia to SJP – moderator-osoba, która wpływa na postępowanie innych, łagodzi napięcia.  

Wydaje się, że rednacz zamiast łagodzić napięcia, je tworzy. Portal swoją pozycję zawdzięcza nie redaktorowi naczelnemu, właścicielowi, ale blogerom, którzy na nim piszą, a internauci  chcą ich czytać.

Wymyślenie nowej domeny, Neon24.pl po raz kolejny spowodowała zamieszanie. Wielu blogerównie nie rozumie polityki właściciela, a zwłaszcza odejście od nazwy Nowy Ekran. Być może jest w tym jakieś drugie dno.

Moje zbulwersowanie a przypuszczam i innych doprowadzi do podjęcia takiej czy innej decyzji. Nie chcę podpowiadać co powinien zrobić  pan Ryszard Opara, ale zamieszanie nie służy  portalowi. Jeżeli o to chodzi właścicielowi to sprawa jest jasna, jeżeli nie to nie tylko ja oczekuję jakiś decyzji.     

KOMENTARZE

 • @Andy 51 & @All
  Precyzując informację: Redaktorem Naczelnym portalu Nowy Ekran jest obecnie Mnich Zarazy, czyli Piotr, a zastępcą Redaktora Naczelnego - Spirito Libero czyli Jarek.
 • @Pluszak 11:16:28
  ..cześć Pluszaku ..nie wiesz czemu Mnich Zarazy się nie odzywa...cały czas na rurze tańczy ino Spiryto :)...pozdrawiam niepoprawnie
 • Moim zdaniem, są tacy, którzy chcą się wylansować jako przyszli politycy.
  Nie widzę w tym nic złego.
  Tylko trzeba się pogodzić z tym, że dotychczasowi pretendenci są do niczego :),
  W/w zamiast się jednak z faktem pogodzić i dać sobie spokój, dostają białej gorączki, więc atakują gdzie popadnie - najlepiej ludzi interesujących, których się czyta z przyjemnością i którzy ambicje polityczne mają w .....
 • @Pluszak 11:16:28
  Być może Mnich Zarazy jest tylko słupem, bo tubą jest Spirito.
 • @Astra 12:02:05
  Ale jeżeli jest tak jak piszesz w tytule, niech oficjalnie to powiedzą.
 • @trybeus 11:59:39
  Mnich się odzywa, rozmawiamy praktycznie codziennie, jak nie kilka razy dziennie, telefonicznie, albo na skype.
 • @Andy 51 12:06:11
  Mnicha Zarazy na stanowisko naczelnego zaproponowałem ja i Cubee, nasza propozycja została przyjęta, Mnich przyjął stanowisko naczelnego, i w sumie była to jedna z lepszych decyzji Zarządu Nowy Ekran S.A.
  I oby Mnich pozostał jak najdłużej na stanowisku, jeżeli ma się cokolwiek zmieniać na lepsze.
 • @Andy51
  Dziwię się panu Oparze, bo jako biznesmen zna siłę dobrej marki.
  Lecz mogło tutaj chodzić o problemy prawne.

  Nie mniej, to co się teraz dzieje to deprecjacja wartości portalu i to ze strony redakcji.

  Niech wezmą zewnętrznego analityka, to może coś zrozumieją.

  Pozdrawiam
 • @Pluszak 12:16:26
  Nic nie mam przeciw Mnichowi Zarazy, ale jakoby go nie było , głównym harcownikiem jest Spirito, a to rzutuje na cały portal.
  Pozdrawiam
 • @
  Nowy Ekran powinien był zostać. To wypracowana marka, bez względu na zawirowania wokół.
 • @jazgdyni 12:17:18
  Jak na przykład umieszczanie w Polecanych Treściach oszczerczych wobec użytkowników, antagonizujących środowisko blogerskie, antypolskich, pozbawionych jakiejkolwiek treści intelektualnej czy duchowej notek.
 • @Andy 51 12:25:47
  Nie każdy ma czas aby być wszędzie, i 24 godziny na dobę, więc czasem trzeba coś wybrać, wiem to doskonale po sobie, napisanie długiego maila, na stronę czy dwie A4 powoduje ograniczenie czasowe dla czegoś innego. Mnicha nie zamierzam tłumaczyć, :), zapewne sam to zrobi jak dotrze do kompa.
 • @jazgdyni 12:17:18
  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze, tu jest clou tych zawirowań. Zastanawia milczenie Opary.

  Szacunek
 • @Elis 12:38:12
  Jestem tego samego zdania, ale ktoś doszedł do innych wniosków.
 • mnie też nowa "marka" zniechęca
  nie mówiąc już o tym, że ostatnio za dużo komentarzy mi wcięło,

  być może wreszcie ilość wpadek i szykan przejdzie w jakość i zacznę odwiedzać inne witryny.

  Czas się przełamać.
 • @interesariusz z PL 14:05:43
  Myślę, że to był strzał w stopę. Inni blogerzy mogą też być zmęczeni tą sytuacją.
 • @Andy 51 16:46:55
  Cała ta sprawa z KD, w mojej ocenie, jest dość typowa. Otóż skrzyknęła się grupka Blogerów o bardzo różnych zainteresowaniach, poglądach, temperamentach itp., a mimo to potrafi pracować zespołowo.
  Nie ma co ukrywać, że stanowimy pewną jakość, która jest nie w smak zazdrośników i miernotom. Tak było, tak jest i tak będzie.
  Ze swej strony zachęcam do unikania oszołomów, nie odpowiadania na zaczepki komentarzami, ale pisaniem polemik, tak żeby wykazać czarno na białym kto ma rację i dlaczego.
  Finezja, cięta riposta to nasz znak. Chamstwo zostawmy drugiej stronie. Ocenę pozostawmy czytelnikom.
 • @gallux 20:46:19
  A wiesz, tak sobie właśnie dumam czy warto, bo ileż on, czy jemu podobni, mogą napisać tak, aby to zasługiwało na reakcję inną niz oziębłe milczenie. Przecież tym jazgotem nienawiści do tego co polskie, co chrześcijańskie, co pokorne, co chrystusowe, co cnotliwe, co Boże i co Bogu miłe jedynie sam o sobie daje świadectwo. Ileż on notek obleżywych może napisać? Jedną jeszcze? Trzy? Czy to nie szkoda czasu i nerwów na szarpanie się z kimś opanowanym przez moce złego, zamiast lepiej pomodlić się za tę dusze nieszczęsną a pisać notki swoje? Takie właśnie dyletanckie na wskroś - polskie. Choć, jak tak patrzę, ludzie głownie sensacji szukają. Szkoda. Spirito Libero wstawił dziś bardzo dobrą, polską notkę. To przeklejka, ale jaka cenna, hoho. Odsłon chyba jeno setka, czy coś około. Druga szkoda.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 21:07:19
  Nie daję przeklejek. Są inni specjaliści od takiej "publicystyki"

  Tekst przesłał mi p. Poręba z prośbą o opublikowanie.
 • @SpiritoLibero 21:36:57
  Wszystko co nieautorskie, dostane, ściągniete nazywam przeklejką. I nie mam żadnych emocji do tego słowa.
 • @SpiritoLibero 21:36:57
  A odnośnie takiej publicystyki, to przypominam sobie taka papierowa gazete co się nazywała Angora czy jakos tak. Kiedys toto kupowalem, ale tez krotko. Chyba tygodnik, zbiornik artów z innych gazet. Jak tu na nE macie klopot z autorskimi wartosciowymi tekstami, zrobcie se taka angore. bo jak nie mozna byc dobrym publicystya, to chociaz moze publikatorem, co? czasem mam wrazenie ze myslisz jak kapral. nic osobistego, ale do ludzi mam emocje, do wyrazow nie.
 • @DelfInn 22:23:59
  Nie mamy problemów z dobrymi tekstami.

  Problemem są spamy na temat NE.
  Ale powoli i ten problem zostanie rozwiązany.
 • @SpiritoLibero 22:42:58
  a) macie koszmarne problemy z dobrymi tekstami,
  b) jakiś przykład takiego spamu podasz, czy dalej bedziesz tak cykal enigmatycznie?
 • @DelfInn 23:12:51
  Jeśli uważasz, że brakuje dobrych tekstów to zacznij je pisać.

  Spamu jest pełno. Sam się rozejrzyj, przecież jesteś dyletant, nie ?
 • @SpiritoLibero 23:19:50
  Taaak? :)) A co by miało mnie przekonać abym swe autorskie, niewątpliwie doskonałe, jak o nich twierdzisz, teskty, miał dodawać do tej powszechnej nędzy, którą tu proponujecie? ;-)

  Dobra. Widzę, że nie chce Ci się gadać konkretnie, odpowiedzi unikasz, groźby zawoalowane znowu stosujesz, zaczynasz doradzać nieproszony i jeszcze wyzywasz od dyletantów. I to kogo? Mnie, dyletanta. Rozłożyłeś mję na łopatki. Gratuluję mistrzowskiej retoryki w wypowiedziach obfitych w treści i tak pełnych gracji, wdzięku, taktu i dobrych manier niczym w ośmiornicy na rowerze.

  Pas.
 • @KOSSOBOR 01:13:48
  Umieściłem na tym portalu wiele artykułów o czarach, magii, wróżbiarstwie, satanizmie, okultyzmie, zniewoleniach, fałszywych naukach. O tym wszystkim, przed czym i Pismo Św. i Kościół i wreszcie Jezus Chrystus przestrzega. Uczyniłem to na to, by każdy chrześcijanin, który by przeczytał te artykuły, nie wymówił się, że nie wiedział czym grozi bałwochwalstwo tłumacząc to swoją niewiedzą o naturze i sposobach tego grzechu. Jakiś czas temu zaś dowiedzieliśmy się, że katolik zamiast pokładać nadzieję i ufność w Bogu, pyta o przyszłość gwiazd i stwierdza, że jego znakiem jest zank zodiaku, nie zaś Chrystusowy Krzyż. Wiem doskonale, że Pan Wojtas czytał te zamieszczone przeze mnie artykuły, gdyż umieszczał pod nimi swoje komentarze. Zazwyczaj nieprzychylne poglądom tam przedstawionym. Być może psychologia potrafi odpowiedzieć jak pogodzić deklarowany katolicyzm z jawną, praktyczną kpiną z niego - z Boga, z Kościoła, a także z osób wierzących. Być może wreszcie i Kościół byłby w stanie określić stan duszy tego zagubionego człowieka i pomóc mu. Mam taką nadzieję. Ale wszak na tym się nie znam, więc trudno bym coś autorytatywnie orzekał, poza dzieleniem się, dla mnie prosytmi, jasnymi, wnioskami w tej materii. Jedno jednak mogę, jako człowiek, i Polak, powiedzieć z niezachwianą pewnością. Otóż jest takie stare, dobre, mądre polskie przysłowie, które mówi, że z kim przestajesz, takim się stajesz. Dlatego każdego, kto ma się za osobę wierzącą i uczciwą w sumieniu, a kto przestaje z Panem Wojtasem serdecznie mi jest żal, jeśli czyni to nadal, wiedząc o tym jakim siłom i wpływom jakich mocy podlega osoba Pana Wojtasa. Uważam, że za Niego trzeba się modlić, że ci, którzy Mu naprawdę dobrze życzą a są jego bliskimi znajomymi winni dołożyć jak największych, poważnych starań by wyzwolić tego człowieka z więzienia, w które wepchnął go szatan, któremu uległ jako młody trzydziestopięciolatek gdy szukał odpowiedzi na pytanie o sens życia.

  W tych artykułach nie było świadectw, takich żywych, bezpośredniego wpływu astrologii na człowieka. Wpływu niszczącego życie człowieka, rozbijającego rodziny, rujnującego ducha. Takich świadectw jest wiele i każde, zapewniam, jest wstrząsające. To, co czyni astrologia z ludźmi, którzy się nią parają a także z tymi, którzy jej słuchają trudno zawrzeć w jednej notce, a co dopiero w komentarzu. Proszę jednak nie mieć *żadnych* wątpliwości iż poprzez tę magię działa szatan, który nienawidzi Boga a także i człowieka. I to działa praktycznie. I długo. Nadzieja na wyzwolenie, póki życia, jest, ale trzeba zacząć chcieć wejść na tę ścieżkę - ku Bogu. Zachęcam osoby życzyliwe Panu Wojtasowi do modlitwy za Niego i do tego, żeby zechciały z Nim o tym poważnie rozmawiać. Nie raz, nie dwa. Jeśli ten człowiek ma być uwolniony nie wolno ryzykować półśrodków. Stawką jest zbawienie duszy. Także tamtych osób. Nie żartuję.
 • @DelfInn 00:01:45
  " i jeszcze wyzywasz od dyletantów. "

  To miał być komplement. Sądziłem, że jesteś dumny z określenia "dyletant".
 • @DelfInn 02:34:58
  Ktoś usunął mój komentarz, na który odpowiedziałeś. Napisałam, że nie ma sensu zajmowanie się dłużej tą sprawą i że istotne jest stanowisko p.Opary - czy był inspiratorem ataku na KD, czy też panowie S&W zrobili to poza jego plecami.

  KTO WYRZUCIŁ TEN KOMENTARZ?

  @ Andy

  Andy, to Ty go skasowałeś? Mogłeś jednak napisać jakieś uzasadnienie.
 • @KOSSOBOR 10:12:43
  Co Ty, tylko raz skasowałem Rangera, poza tym nie kasowałem nikogo. Jeżeli tak się stało , to bez mojej wiedzy i mojego udziału. Nie wiem o jaki komentarz chodzi, proszę wklej go jeszcze raz. Jakieś cuda.
 • @KOSSOBOR 10:12:43
  No nie ja :) Chodzi o tę wypowiedź? ;)

  @@@
  To wszystko jest nieznośne i już nudne. Panowie S&W skompromitowali i siebie i portal. Przy czym większe pretensje mam do Spirytusa - o czym już gdzieś ostatnio pisałam. O W. nie ma co rozprawiać. Jednak Spiryt wyszedł poza swoją rolę redakcyjną: poszedł w nagonce, a wręcz dał do niej hasło.

  Chyba nie ma sensu oboma panami się zajmować do czasu zwerbalizowania swojego stanowiska do tej zadymy przez p. Oparę. Czy mianowicie była z jego poruczenia, czy za jego plecami.
  P. Opara jednak jakoś milczy...
  nadużycie link skomentuj
  KOSSOBOR 01.09.2013 01:13:48

  Pozdrawiam :)
 • @Ranger 11:08:14
  Chodziło mi o skasowanie Ciebie kiedykolwiek , nie w dzisiejszym komentarzu. Twoje komentarze kasowałem w jakimś chyba lipcowym poście.
 • @DelfInn 11:19:03
  Dziękuję, zwrócę się do admina czy jest możliwość kasowania komentów, z mojego konta bez mojej wiedzy i udziału.

  Szacunek
 • @KOSSOBOR 10:12:43
  Spróbuje podrążyć temat u adminów. Jeżeli tak było i ktoś usunął Twój koment z mojego konta, to byłaby to manipulacja czystej wody.
 • @Andy 51 12:24:54
  Bez Twojej wiedzy i udziały jak najbardziej. Mógł skasować komentator lub ktokolwiek z adm/red/zarzadu.

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 10:52:26
  Delfinn go tu ponownie wkleił - ale... nie ma tego mojego komentu na moim koncie również!!! No jaja jak berety!
 • @DelfInn 11:19:03
  Delfie, a skąd go masz? U mnie go nie ma!
 • @Andy 51 12:51:21
  No skurwysyństwo, po prostu, a nie manipulacja. Czyli jednak zadałam trafne pytanie: czy panowie S&W sami, za plecami właściciela pomacherowali? I boją się, że Opara dowie się o tym? Że chłopcy chcą mu wypieprzyć z portalu najbardziej poczytną grupę blogerów? Rebeliantka coś pisała o ewentualnym numerze z przejęciem portalu włącznie. Jestem z dystansem do tych spraw, bo to nie mój cyrk, jednak "robię w nim za małpę" - jestem blogerem.

  Andy, skopiuj te ostatnie komenty, bo tu ciekawie się robi...
 • @KOSSOBOR 13:24:06
  W menu Twojej przeglądarki jest opcja File/Plik, po kliknięciu w nią rozwija się śliniakz innymi opcjami. Jedną z nich jest Save Page as/Zapisz stronę jako. Po wybraniu jej zapisujesz stronę (tutaj: notkę wraz zkomentarzami) w wybranej przez siebie lokalizacji, np. na swoim dysku. I voila. Potem, gdy ktoś usunie Twój/czyjś koment, ba całą notkę, Ty i tak masz swoją kopię :)
 • @DelfInn 13:47:42
  Aaaa.... Do debila kompowego mówisz, Delfie :) Ja sobie końcówkę tego ciągu komentów skopiowałam i przesłałam na pocztę.
  Dle dzięki :)

  Tym niemniej - jest problem j.w. z bezprawnym kasowaniem.
 • @KOSSOBOR 13:23:35
  Bo to jest (chyba) tak, że komenty po skasowaniu znikają także z konta osoby, do której należą. Moim zdaniem to błąd w konstrukcji bazy danych tego systemu. Nie jedyny, niestety.
 • @KOSSOBOR 13:29:59
  Zwróciłem się z oficjalnym zapytaniem na PW do admina czy jest taka możliwość, DelfInn odpisał , że można , ale poczekam na oficjalną odpowiedź.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 13:47:42
  Mam do Ciebie prośbę. Ja jestem za słaby , żeby to sprawdzić. Czy mógłbyś o ile jest taka możliwość sprawdzić , o której godzinie usunięto notkę KOSSOBOR ?

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 14:05:08
  No nie :) To, być może, wie ktoś z admistracji lub każdy kto ma dostęp do operacji na bazie danych (choćby prawo do przeglądania). Zależy to też czy odnotowywany jest czas usunięcia komenta, imo powinien być, bo i ile wiem ani notki ani komenty nie są fizycznie usuwane z bazy danych - po prostu "są znikane". Timestamp takiej akcji i info o tym kto jej dodkonal *powinien* byc w kazdej dobrej b.d. My możemy jedynie stwierdzić, że nastąpiło po opublikowaniu komenta, a przed spostrzeżeniem zniknięcia przez Hanię. W m.czasie wypowiadali się: delfim, spiryt i ranger - trzeba by ich spytac, czy widzieli koment KOSSOBOR i tak zawezic czas. Ze swojej strony moge rzec, ze widzialem go na pewno po napisaniu mojego komenta czyli po 01.09.2013 02:34:58. wiec teraz kolej na spiryta, chronologicznie.
 • @Andy 51 14:05:08
  aaaha, przy okazji kwestia terminologii. Notka/post/wpis/artykuł/felieton/publikacja to jest to, co tworzy bloger - taki duży tekst na samej górze :)). To co jest pod tą notką, to jest komentarz/uwaga/wypowiedź. Mówię o tym, bo wiele osób myli te pojęcia a tym samym generuje zamieszanie, nie tylko językowe, czyli robi się pojęciowy bajzel. Myślę, że skoro mamy tu tworzyć polskość, winniśmy się posługiwać polszczyzną, nie zaś jakimiś parapolonikami, aczkolwiek ze wzgl. na specyfikę słownictwa w sieci pewne odstępstwa są *tutaj* dopuszczalne, za to nie są, nie powinny być, poza siecią - czy to w mowie bezpośredniej czy w publikacjach. Niestety nader często bywają, więc nie pozostaje nic innego jak samemu dbać o czystość języka - własnego i Rodaków :)
 • @DelfInn 14:38:32
  Co do dbania o nasz język to pełna zgoda.
 • @Andy 51 14:02:34
  Musi być możliwość kasowania komentarzy na blogach użytkowników, bo inaczej nie można by było skasować tych "niezgodnych z regulaminem". A kto zajmuje się tą zgodnością na dany czas to tak do końca nie wiemy.

  Jesteśmy na swoim blogu, ale jednak u kogoś. Ten ktoś ma o wiele większe prawa niż my. To jest sensowne. Jeśli chce się mieć pełnię praw to trzeba sobie postawić swój serwer, wykupić domenę i wtedy jesteśmy u siebie.
 • @KOSSOBOR 13:29:59
  Ja czytałam ten komentarz. Jeśli został usunięty celowo (dopuszczam możliwość pomyłki, każdemu może to się zdarzyć) to pozbawia rzetelności portal. A to bardzo źle rokuje na przyszłość. Internauci są szczególnie na takie sprawy wyczuleni.
 • @leoparda 14:51:16
  Takie są prawa dżungli. Bywszy niegdyś na pewnym serwerze również respektowałem prawa właściciela i się do nich stosowałem. Co jednak począć gdy właściciel sam swoje prawa łamie? W ramach praw dżungli wypada faktycznie tylko kedno, znaleźć inne miejsce. Takie, gdzie nie tyle będą obowiązywać prawa, co stosowana będzie w praktyce kultura, w szczególności kultura relacji międzyludzkich. A kultura, to jest też uprawa. I jest to ciężka orka, o czym wie każdy kto dziecko wychowywał, nie zaś starał się je jeno posiadać, mieć. W tym właśnie wymiarze kulturowym nabiera sensu wszelka aktywność w internecie - od prowadzenia w nim sklepu, banku czy tp., aż po fora społecznościowe. Do rzeczy zatem. Nie da się robić dobrego portalu dla ludzi, gdy nie określa się jasno praw użytkowników. Nie wystarczy napisać w Regulaminie: stosuj się do netykiety, zabrania się bluzgać na właściciela itd. To za mało. Trzeba wchodzić z ludźmi w interakcje, tłumaczyć, wyjaśniać, pytać także, i zasadniczo - być na służbie. Tymczasem tutaj nie wiedzieć skąd i dlaczego, bez żadnego wyjaśnienia znika koment. Błąd nie jest w tym, że ludzie mają różne zdania i że musimy słuchać tego, co mają do powiedzenia niemiłego. Błąd jest w konstrukcji obsługi użytkownika. Prosze zajrzeć na inne portale i przyjrzeć się na dobre rozwiązania. Można np zastosować gradację sankcji: upomnienie przez PW, upomnienie publiczne, przenisienie komenta do zbiornika niechcianych, zamrożenie, likwidacja. Można stosować ukrywanie komentów, jak na sralonie, czy na innych portalach, można wreszcie wprowadzić ocenę komentów etc etc. W ten sposób społ. nabiera dynamiki, życia. W ten sposób zawiązuje się żywy kontakt m. tymi, którzy przestrzeń ludziom udostępniają a tymi, którzy z niej korzystają. W ten też sposób do kultury dokłada się to, co wartościowe, a więc przez dobrą praktykę, a nie zaśmieca ludzką ułomnością a przez kaleczy człowieka i degraduje środowisko osób. Podobnie z systemem oceny notek przez użytkowników. Czemu wybrano najmniej wydajny, taki który absolutnie nic nie mówi o preferenjach poglądów na portalu? Tymczasem prostym zabiegiem można dać użytkownikowi sporo informacji - tak o nim, jak i o zarządających, jak i o innych użytkownikach. I nie chodzi o nr buta czy rozmiwar kołnierzyka, ale o to czy i jak oceniamy wypowiedzi swoje i innych tutaj a wkonsekwencji - wiedze o tym jak *naprawdę* wygląda to miejsce, które tworzymy i realną odpowiedź na pytanie o to czy tutaj będąc faktycznie jesteśmy u siebie.
 • @leoparda 14:51:16
  Dla dobrego tonu, dobrze by było powiadomić autora komentarza i tego do którego ten komentarz był adresowany. Gdyby nie czujność KOSSOBOR i jej zapytanie, KOSSOBOR mogłaby pomyśleć , że jestem chamem a ja o niczym bym nie wiedział. Może o to chodziło ?
 • @DelfInn 02:34:58
  Delfinnie, ty jesteś lepszy w obrzędach i modlitwach.
  Napisz tekst modlitwy, może różańcowej, gdzie moglibyśmy się wspólnie pomodlić za duszę i umysł Wojtasa.
  Pomóżmy mu.

  Serdeczności i SC
 • @Andy , Leoparda Delfinn
  Nie chodzi tu o nas, chodzi o treść pytania do p. Opary. Chłopcy się przestraszyli???
  A pytałam kulturalnie, bez bluzgów przecie.

  No dobra, ale czekamy na odpowiedź właściciela: czy kazał szczuć na KD, czy też ktoś robi mu koło pióra?
 • @DelfInn 15:30:25
  Bardzo dobrze napisane. Mogę się pod tym podpisać :)))
 • @Andy 51 16:25:45
  Tak należało zrobić.Wyjaśnić sprawę. Nawet gdyby się ktoś pomylił, to należałoby coś napisać na ten temat.
 • @KOSSOBOR 17:29:17
  >Nie chodzi tu o nas, chodzi o treść pytania do p. Opary. Chłopcy się przestraszyli???

  Coś się dzieje niedobrego, zobaczymy co będzie dalej.
 • @KOSSOBOR 17:29:17
  "...chodzi o treść pytania do p. Opary. Chłopcy się przestraszyli??"

  O jakie pytanie chodzi ? Coś ci zniknęło ?

  I co za "chłopcy" ? Trochę galanterii. Ja do ciebie nie zwracam się per "dziewczynko"...
  Zresztą Pan Opara nie miesza się do bieżącego zarządzania portalem. Od tego jest RedNacz (Mnich zarazy).

  pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 19:22:20
  PS. A tak gwoli ścisłości to Pan Wojtas nie ma dostępu do panelu administracyjnego.
  Ja mam ale praktycznie z niego nie korzystam.
  Nadużycia zgłaszam tak jak każdy bloger. Moderacją zajmują się Administratorzy.

  Pan Opara otrzymuje dziesiątki pytań, bardziej lub mniej uprzejmych więc jedno więcej - cóż za różnica ?

  Pozdrawiam jeszcze raz uprzejmie :)
 • @jazgdyni 17:24:19
  Wspólnotowa, mówisz... Do takiej potrzebny jest kapłan. Spytałęm niegdyś p. oparę o naszego portalowego kapelana - jak tam się sprawa z nim rozwinęła, czy jest, czy zrezygnował, ale odpowiedzi nie uzyskałem. Nabieranie wody w usta to kiepskie rozwiązanie na kłopoty. Każda modlitwa jest serio i każda jest zwróceniem się do Boga, a więc uwielbieniem, zawierzeniem i prośbą o przemianę historii życia - oddaniem się pod Jego opiekę. W przypadku m. wstawienniczej należy być w łasce uświęcającej (po spowiedzi i komunii). Spontaniczne grupy modlitewne mogą powstawać, aczkolwiek warto żeby się wówczas zaczęła formacja duchowa, bo jednak wymagana jest pewna wiedza z zakresu duchowości na poziomie wyższym niż ta po pierwszej komunii św. Na szybko jednak, na teraz, co możemy zrobić, my czyli każdy, kto zechce, to mając w pamięci, że idzie o konkretną osobę - Krzysztofa (bo jako bracia i siostry w Chrystusie podajemy imie) i konkretny wpływ - okultyzm, astrologia, horoskopy, każdy może swoimi słowami - w myślach - prosić Boga o uzdrowienie duszy i ciała tego człowieka i aby Bóg orzynmożył mu wiary i zechciał uwolnić od wpływu szatana. Zwracamy się w m. wyłącznie do Boga i do świętych z prośbą o wstawinnictwo, tu szczególnie do Św. Michała Archanioła. Cała m., zależnie od stanu duszy może zająć od 20 min do godziny. Lepiej nie przedłużać. Ale nie skracać - Duch Św. sam poprowadzi. Rozproszenia gdy przyjdą ucinać na natychmiast, nie rozważać ich, nie ciekwić się - zawsze trzymać wątek główny modlitwy. Mogą występować okresy pustki - nie przejmować się, nie wpadać w panikę - przypomnieć sobie temat główny rozważań, a mianowicie że chcemy zbawienia tej konkretnej duszy, jej otwarcia na Boga, jej uwolnienia od wszelkich wpływów złego. Warto też na wstepie pomodlić się wpeirw za siebie i swoją rodzinę, blikich i przyjaciół. Na zakończenie za Ojczyznę i zakończyć Pod Twoją obronę albo Zdrowaś M. Możemy się umówić na konkretną godzinę. Powiedzmy dzis o 21.40 - czyli po Apelu Jasnogórskim a przed własną, domową modlitwą wieczorną. Jak ktoś nie zdąży, niech zdązy w nabliższym czasie, w którym sobie przypomniał i ma czas. Ile to by miało trwać i kto by w tym chciał uczestniczyć - nie wiem, nie jest to takie istotne, o wiele ważniejsze jest to, co dzieje na modlitwie i po niej, ale prosze nie liczyć na fajerwerki.

  SC
 • @SpiritoLibero 19:34:50
  Nareszcie się odezwałeś, ale oczywiście wokół tematu. Napisz wyraźnie, powoli i drukowanymy lyteramy, czy to Twoje i Wojtasa szczucie na KD to była muzyka własna, czy też polecenia właściciela, p. Opary?
  To nie jest jedno z dziesiątków pytań, nie udawaj! To jest pytanie czy robicie Oparze koło pióra, robiąc zamieszanie i niepokój wśród blogerów, na których portal się ponoć opiera i chce opierać /w deklaracjach/. Już dwukrotnie były obsuwy organizacyjne i katastrofy z zasobem naszych blogów.
  Jarku, nie masz do czynienia z idiotami - weź to uprzejmie pod uwagę.

  Pozdrawiam równie uprzejmie, choć zimno. Zimno będzie do czasu wyjaśnienia sytuacji.

  H.
 • @KOSSOBOR 22:38:09
  Za obsuwy musicie winić kogo innego, nie mnie. Za krótko tu jestem.

  Panu Oparze nit "nie robi koło pióra". Zawsze doskonale wie co się dzieje, mimo, że zajmuje sie jeszcze innymi, ważnymi sprawami.

  Portal opiera się na wszystkich blogerach, nie tylko na dyletantach.

  Co chcecie jeszcze wyjaśniać ? Jedynie wasze małe grono ma ciągle jakieś problemy. inni jakoś nie.

  Jest niedziela i mi też należy się chwila odpoczynku.

  Pozdrawiam. Ciepło :)

  PS. Nikt na was nie szczuje. Jeśli nie potraficie dyskutować z argumentami a skupiacie się na osobach... To już wasz problem.
  Ja chcę tutaj zgody a nie ciągłych licytacji kto gdzie ma notkę i dlaczego.
  Dyletanci maja całą, piękną zakładkę i mogą nią zarządzać. SG leży w gestii Redakcji.
 • @SpiritoLibero 22:57:13
  PS. Zwróć uwagę, że takie ataki personalne na członków Redakcji czy Administratorów na każdym szanującym portalu kończą się natychmiastowym banem. Tu jak widać nic takiego nie miało miejsca.
  Proszę to uszanować.
 • @SpiritoLibero 23:08:53
  Nigdy nie wcinałam się w dyskusje o SG. Jest mi to całkowicie obojętne i również uważam, że to jest gestia Redakcji. Nasza zakładka jest OK i bardzo mnie satysfakcjonuje. Jednak atak na Dyletantów ruszył od Ciebie, a przycepował Wojtas. I to wrednie. Zostaliśmy "polonofobami", parchami, i należy nas w zasadzie anihilować. Nie chce mi się tam do niego już zaglądać - jak nie wiesz, to przeczytaj sobie jego ostatnie posty o nas. Wiem, że koledzy zgłaszali nadużycia. Więc nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Migasz się z odpowiedzią, po prostu.
  Z Twoich powyższych komentów wynika, że p. Opara uważa, że ten Wasz atak na KD jest OK? Nooo, dziwny biznes - Gallux wykazał, że to KD bezkonkurencyjnie podnosi klikalność NE.
  Coś tu nie gra, na mój nos. No i jeszcze to wykasowanie stąd i z mojego konta komentu z pytaniem do Opary.

  Fatalnie to wygląda.

  Na tym, ze swojej strony, kończę tę żałosną sprawę. Szkoda mojego czasu.
 • @KOSSOBOR 02:47:42
  "Gallux wykazał, że to KD bezkonkurencyjnie podnosi klikalność NE. "

  Na NE chodzi o coś więcej niż o klikalność.

  EOT
 • @SpiritoLibero 06:35:13
  Posuwając sprawę do absurdu wystarczy by nE był, a ludziska tu nie wchodzili? Więc zdradź o co, drogi Spiritolibero, tu chodzi, bo czasami człowiek wątpi.
 • -*
  Kolejny tekst atakujący ten portal.
 • @Paweł Tonderski 11:04:01
  Pardon, ale to my, użytkownicy, stanowimy TEN portal, nie adm., red, czy zarząd.
 • @SpiritoLibero 06:35:13
  Na jakim NE?
 • @DelfInn 11:51:25
  Za pana pieniądze?
 • @DelfInn 11:51:25
  Podgryzając mu korzenie, tak stanowicie?

  Ciągle mu zarzucając nieczyste intencje?
 • @Paweł Tonderski 12:57:36
  A co mają do tego pieniądze??? Co to za jakiś mamoniarski, pejsaty argument?? Do kogo ta mowa?:)))

  A co do drugiego, to chybajuż wcześniej powiedziałem - chowanie głowy w piasek to jest pomyłka w podejmowaniu decyzji. A co do krytyków, konstruktywnych, to nie ten ptak zły co swe gniazdo kala ale ten co o gównie w gniezdzie powiedziec nie pozwala.
 • @DelfInn 14:29:25
  Nie wie pan? Jakby ktoś za stworzenie tego miejsca nie zapłacił, to pan i pana znajomi nie mogliby tutaj nic stanowić i nie mogliby by być święcie oburzeni i nie mogliby nic krytykować. :)))) Można, można krytykować, ale ciągle o tym samym?

  To, ma znaczenie.
 • @Paweł Tonderski 16:50:03
  Myśmy nie przyszli na czyjeś, na cudze. Byliśmy od zawsze. To tutaj, to tylko coś na czym mamy wolę się objawić. Jeśli jest niezgodne z tą wolą, mówimy o tym, aby się opamiętało i wróciło do prawdy, piękna i dobra.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031