Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Dreamlinery dla LOT, Pendolino dla PKP, to dla MW (Marynarki Wojennej) lotniskowiec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opary absurdu unoszą się nad naszym kochanym krajem. Producentem tych oparów jest nasz rząd, przykładami były Dreamlinery, teraz Pendolino, a ja proponuje lotniskowiec

 Głupota rządzących poraża, robienie z obywateli idiotów stało się jedynym ich zajęciem. Liczy się tylko zabawa. Bo jak inaczej można nazwać działania firmy, której 100% udziałowcem jest Skarb Państwa. Najpierw firma kupuje 8 samolotów na kredyt na, które ją nie stać , gwarantem kredytu jest państwo. Kilkadziesiąt osób jedzie na delegacje za ocean, później zaprzyjaźniona TVN robi 24 godzinną szopkę z przelotu tej maszyny, w końcu okazuje się , że są to felerne maszyny i nie mogą latać, ostatnim aktem tego cyrku jest wyciągnięcie ręki przez LOT o pomoc publiczną, która państwo udziela, czyli każdy z nas płaci za te zabawy, ze swoich podatków.

Pendolino, zakupione na takich samych zasadach jak Dreamlinery, czyli na kredyt przez upadającą spółkę. To , że w polskich warunkach pociąg , nie będzie mógł rozwijać zakładanych prędkości nie ma znaczenia, zastanawiam się dlaczego cwaniaki z PO nie zakupiły japońskiego N700 Sinkansen 580 km/godz. czy francuskiego TGV 570 km/godz. przecież i kwoty zakupu byłyby większe a na gawiedzi prędkości tych pociągów robiłyby większe wrażenie. Poza tym delegacje, rozmowy, negocjacje, itd. to by robiło większe pozory działania.  Jeżeli jakieś tam Pendolino nie osiągnie swoich prędkości to również  TGV i Sinkansen nie musiałyby ich rozwijać, a  zaprzyjaźnione media miałyby o czym pisać.

Skoro radosna twórczość tak pięknie się rozwija w powietrzu i na kolei , to trzeba by coś zrobić i na wodzie. Ponieważ korwetę Gawron buduje się już około 20 lat , proponuje dla MW zakupić lotniskowiec. To , że nie wpłynie na Bałtyk jakie to ma znaczenie, ale kila wyjazdów w delegację, można nakręcić kilka propagandówek, jak  to nasza kochana władza dba o obronność polskiego Wybrzeża i jakoś by się to kręciło. A, że to jest bez sensu , to całkiem inna sprawa. 

KOMENTARZE

 • Absurdem są państwowe przedsiębiorstwa.
  Absurdem jest domaganie się od kierownictwa dowolnego państwowego przedsiębiorstwa działań nastawionych na zysk spółki. Kierownictwo państwowej spółki zajmuje swoje stanowiska wyłącznie dzięki decyzjom poszczególnych polityków, którzy mają zdecydowanie inne cele i priorytety niż zyski spółek.
  Przytoczone przykłady niech staną się swoistym memento dla wszystkich zwolenników państwowej własności.
 • @Andy 51
  Witaj

  Jako ciekawostkę podam, że Pendolino jest przystosowane do rozwijania 250 km/godz. Jak u nas pojedzie 180 km/godz. to będzie dobrze.
  Tymczasem dla pociągów poruszających się powyżej 200 km/godz. są inne wymogi i przepisy, przez co są one znacznie droższe.
  Można było znacznie taniej kupić pociągi, czy to szwedzkie, czy niemieckie, jadące 190 km/godz. Przecież to u nas wystarczy.

  Widać przekręt? Widać wyraźnie. Ktoś znowu wziął w łapę (zwyczajowo, 50 tyś euro od sztuki razy 20 pociągów, to znaczy kolejny polski urzędnik wzbogacił się o milion euro. Bogacimy się!).
 • Tylko 1 lotniskowiec? Mafii z PO należy się więcej...
  *
  Tusk miałby się czym chwalić...

  Oraz postsowiecka mafia w PO mogłaby mianować na stopnie admiralskie znacznie więcej sowiecko-rosyjskiej agentury ze swoich szeregów i zapewnić im stosowne, generalskie apanaże...

  Przecież jest więcej takich kierowców jak agent SB Wachowski wożący Bolka i awansowny na ministra stanu, czy tow. Janicki awansowny z milicyjnego kierowcy w PRL na generała i szefa BORw PRL-bis...
 • @Andy-aandy 10:25:36
  Jak myślisz że Polaków sterroryzujesz to jesteś w mylnym błędzie.
  Jak myślisz że przestraszą się twoich agenciackich porykiwań i ruszą na wojnę przeciw Rosji, Białorusi, Syrii, Iranowi, i gdzie tam jeszcze zarządzą twoi zwierzchnicy ( a gdzie nie ma polskiego interesu)- to też jesteś w mylnym błędzie.
  Nie damy się już więcej wyrzynać za cudze interesy, tylko dlatego że ryczący patriotycznie agenci obcych interesów nas tam wysyłają.
  Wasza taktyka jest dla mnie doskonale przejrzysta. Jeszcze w 80 i 81 roku dawałem się trochę nabierać na porykiwania Michnika czy Kuronie przeciw komunie (która już wtedy była całkiem znośna), ale teraz nabrać się już nie dam. Oni wtedy dokładnie tak, jak ty porykiwali i lud mobilizowali, żeby se załatwić duży geszeft. Wy też tylko to macie na względzie, niech się biją naiwne Polaki, a wy już z Rosją próbujecie się dogadywać przeciw Polsce.
  Was wyrżniemy w końcu. I tyle będzie tego waszego tandetnego cwaniactwa.
 • @programista 10:15:53
  Po części się z Tobą zgadzam , ale wszystko w rękach prywatnych to utopia.
  Nie ma takiego kraju na świecie , ze wszystko jest w prywatnych rękach, dla przykładu , w Niemczech koleje są w rękach państwa i całkiem nieźle działają.
 • @jazgdyni 10:16:44
  Cześć
  znasz pojęcie bakszyszu, szeroko rozpowszechnionego w krajach arabskich, bez którego nic nie załatwisz. Ponieważ , żyjemy w innym rejonie świata , u nas bierze się wziątki czyli łapówki. Jest przyzwolenie to biorą na potęgę, by żyło się lepiej.

  Szacunek
 • @Andy-aandy 10:25:36
  Chłopaki z PO czują, że raj się kończy, teraz pójdą na całość.
 • @Andy 51 11:13:55
  Tak na marginesie. PO to wygląda na niemiecko żydowską agenturę w kondensacie. Jakie tam są ruskie? Mityczne.
 • @vortex 11:16:14
  Jakby oni byli ruskie, to byśmy wykupili lot Sojuzem za miliard powiedzmy dolarów (kilka razy powyżej ceny).
 • IMAGINE ...
  Wyobraźcie sobie: Lotniskowiec atomowy ORP Piłsudski wypływa z portu wojennego w Gdyni w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2039 roku wykonać operację "Rurka". Stawia on zaporę minową blokującą dostęp do Zatoki Puckiej po czym płynie do portu w Jastarni. W tym samym czasie trzy pancerniki ORP Solidarność, ORP Wałęsa i ORP Michnik patrolują przydzielone im sektory na północny wschód od Helu.

  Nadchodzi godzina 4:45 rano, 1 września 2039 roku.

  Przebywający z wizytą kurtuazyjną niemiecki patrolowiec "Angela Merkel" oddaje pierwszy strzał w kierunku hipermarketu Biedronka. Niemcy doskonale wiedzą, że to rozjuszy i upokorzy Polaków ...

  Reakcja Polaków jest błyskawiczna. Salwa z pancernika ORP Michnik posyła na dno patrolowiec "Angela Merkel" i towarzyszący jej trałowiec "Joschka Fischer".

  Zaczyna się oblężenie budynku poczty gdańskiej, w której schronienie znalazła prześladowana mniejszość niemieckich homoseksualistów.

  Bronią się i czekają na odsiecz Wolnego Świata.

  Jednak Polskie komando strzelców specjalnych (SS) im. Gieremka szybko likwiduje kolejne punkty bezładnego oporu niemieckich szwuli i izolują broniącą się placówkę od pomocy z zewnątrz.

  ...
 • @Andy 51 11:08:05
  Utopią jest oczekiwanie od urzędników państwowych, a takimi są kierujący państwowymi spółkami, przeprowadzania działań opartych na rachunku ekonomicznym przeprowadzonym z punktu widzenia kierowanej spółki.
  Urzędnicy państwowi, podobnie jak inni ludzie, kierują się rachunkiem ekonomicznym dla uzyskania wyłącznie własnych, osobistych korzyści.
 • @vortex 11:18:50
  Tak , przekonałeś mnie , oni nie są od ruskich, gdyby byli , byłoby tak jak piszesz.
 • Absurdy, czy cwaniactwo?
  Takich kwiatków jest na pęczki, bo most wzdłuż Wisły, ostatnio,
  sprzedaż twierdzy Modlin za piętnastą część oszacowanej wartości.
  Zresztą, jest tego tak wiele, że wymienić nie sposób.
 • @Ultima Thule 11:24:25
  Wyobraźnie mam dużą, ale to co piszesz mnie przerosło.
 • @vortex 10:43:05
  napisał:
  "Was wyrżniemy w końcu"

  Źebyśmy tylko uciekinierze z Tworek — nie wzięli się za bolszewicką agenturę wcześniej.

  *
 • @wiatr 11:39:43
  przecież to był przetarg. Każdy mógł kupić.

  A myślisz, że w rękach państwa ten zabytek by przetrwał ?

  I co to za "zabytek" ? Taki sam, jak koszary austriackie na Wawelu ...

  Zawsze mnie dziwiło, że taki koszmar architektoniczny i użytkowy, jak "barak Modlin" ktoś by chciał w ogóle kupić. Koszty odbudowy i utrzymania ogromne, a szansa zapełnienia obiektu ŻADNA.

  Jedyny sens to zamiana tego obiektu na prywatne więzienie. Ale to też nie jest takie proste, gdyż więzienia powinny być w pobliżu infrastruktury prokuratorsko-sądowniczej, aby mogły się tam odbywać przesłuchania bez kosztownego konwojowania więźniów.

  Tak więc nie powinniśmy kupy cegieł traktować tak, jak się traktuje prawdziwe pamiątki narodowe ...
 • @programista 11:27:04
  "Utopią jest oczekiwanie od urzędników państwowych, a takimi są kierujący państwowymi spółkami, przeprowadzania działań opartych na rachunku ekonomicznym przeprowadzonym z punktu widzenia kierowanej spółki.'

  To są bzdury co wypisujesz, jak jakiś pomylony, jakbyś nie miał pojęcia jak działa system organizacji państwowej. Działa zazwyczaj dobrze, jest to system ze sporymi zabezpieczeniami. I jest coś takiego jak etos urzędnika państwowego. Znakomitym przykładem są Niemcy. Oni solidnie pilnują swoich urzędników, aby działali w niemieckim interesie, i działają. U nas bywa z tym kłopot, ale to są wyjątki spowodowane ewidentną złą wolą i prywatą wysoko postawionych osób. Ale sam system jest całkiem dobry, ludzi trzeba wymienić.
 • @programista 11:27:04
  To dotyczy urzędników w Polsce, w krajach w pełni demokratycznych niekoniecznie.
 • a dla Peezelu....
  ... RAKETĘ !!!

  napendzanom rzepakiem.
 • @wiatr 11:39:43
  Doprowadzić do ruiny a później sprzedać. W tym szaleństwie jest metoda.
 • @xmas 11:55:14
  Raczej na biopaliwa.
 • @vortex 11:45:55
  Najważniejszym zadaniem każdego urzędnika jest dokładne wykonywanie poleceń swoich przełożonych. To charakteryzuje organizację każdego państwa. Jeżeli występują w takiej organizacji jakiekolwiek zabezpieczenia, to dotyczą one tylko zabezpieczenia dokładnego wykonywania poleceń i przestrzegania poprawnej drogi służbowej.
  Wymaganie od urzędników czegoś innego - działalności opłacalnej jest absurdalne. Gdyby urzędnik potrafił podejmowac dobre decyzje ekonomiczne, zyskowne - to nie byłby urzędnikiem, tylko prowadziłby własne przedsiębiorstwo.
  Zawsze jednak można odrzucić takie argumenty, przeciwstawiając im "etos urzędnika państwowego" który ma być dla każdego człowieka na państwowym stanowisku ważniejszy niż on sam.
 • @Andy 51 11:46:58
  Hans-Hermann Hoppe w swojej książce "Demokracja. Bóg który zawiódł" przedstawia swoją teorię wpływu demokracji na rozwój gospodarczy - wg niej demokracja wpływa na wzrost krótkowzroczności w ludzkim planowaniu, a to przekłada się na gospodarcze straty.
 • @Ultima Thule 11:24:25
  !!! ;))))))))))))))))))))))
 • @programista 12:19:48
  "Wymaganie od urzędników czegoś innego - działalności opłacalnej jest absurdalne."

  Wręcz przeciwnie, kalkulacja kosztów jest elementarzem w pracy urzędnika. Zwierzchnicy, jeżeli nie są zupełnymi idiotami jak najbardziej zwracają na to uwagę, i sprawdzają.
  Nawet za głębokiej komuny tak było. Pamiętam opis, gdy wybuchła tuż po starcie prototypowa rakieta R-7 (tą rakietą później poleciał Gagarin, gdy już została dopracowana), Korolow powiedział "spaliliśmy całe miasto". Bo ta rakieta wtedy miała wartość sporego miasteczka. Bo nawet za najgłębszej komuny była księgowość i koszty się liczyło. I Korolow spowiadał się najpierw przed Stalinem, później przed Chruszczowem - i co towarzyszu? wyjebaliście w powietrze tyle kasy? ruszcie dupą, bo białe niedźwiedzie czekają.
 • @programista 12:23:43
  Odpowiem Ci cytatem " Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono lepszego ", Winston Churchill. W krajach demokratycznych jest tak, że partie się zmieniają ale urzędnicy zostają. W Polsce zmieniają się rządy a wraz z nimi urzędnicy do sprzątaczki włącznie. To nam zaserwowała obecna władza.
 • @vortex 12:45:08
  Czy wspominany Siergiej Pawłowicz Korolow, inżynier mechanik, konstruktor zajmował się opłacalnością swoich wynalazków?
  Czy badał on, jaki zysk przyniosą jego projekty państwu radzieckiemu?
  On był rozliczany z tego, czy zmieścił się w budżecie jaki miał zaplanowany. Tego także dotyczyła księgowość za komuny - liczenia kosztów, by nie przekroczyć budżetu.
  I każdy urzędnik wnioskujący o realizację swojego projektu proponuje zawsze jak największy możliwy budżet - identycznie jak w filmie "Miś".

  Działalność opłacalna to coś dużo większego niż tylko liczenie kosztów dla nie przekroczenia budżetu.
 • @programista 13:34:41
  "Czy wspominany Siergiej Pawłowicz Korolow, inżynier mechanik, konstruktor zajmował się opłacalnością swoich wynalazków?"

  Musiał się zajmować, bo wiedział że jak za dużo wyda, to pójdzie na białe niedźwiedzie, albo przynajmniej w odstawkę. Wiedział że są tacy, którzy liczą jego koszty i oceniają czy warto w niego nadal inwestować - kalkulują koszty i potencjalne zyski. Dokładnie tak jak robią firmy, tylko ... one nie wychodzą poza 5 letnią perspektywę, państwo potrafi kalkulować na dłużej.
  Akurat był dobry i do końca życia w niego inwestowali, wyczuli znakomity talent. Ale było sporo programów za ZSRR, które skasowali - ktoś policzył, podsumował i stwierdził że dupa blada, uciekamy, żadnej perspektywy.
  Teraz tymi zmodyfikowanymi już R-7 (zwanymi obecnie Sojuzami) latają kosmonauci z całego świata do ISS, za koszt około 60 mln. $ od człowieka. Pewnie to był jednak znakomity biznes państwowy.
 • @vortex 13:48:45
  A dodam. Bo tam wtedy były spora walki jaki ma być system. Korolow znakomicie ten system skomponował, i konfiguracje rakiety i paliwo. I ona wciąż lata, i jest relatywnie tania, i bezpieczna, i konkurencyjna finansowo. A to już dobrze ponad pół wieku, wciąż jest znakomita.
  Dopiero teraz SpaceX ma szansę stworzyć prawdziwą konkurencję dla tej rakiety, jak też dla kilku rakiet amerykańskich, które niedługo mogą wypaść z rynku. A paliwo SpaceX zastosuje to samo co w Sojuzach - LOX - RP1.
 • @vortex 13:48:45
  "Wiedział że są tacy, którzy liczą jego koszty i oceniają czy warto (...)"

  Bardzo dobre stwierdzenie!
  Taką wiedzę posiada każdy urzędnik - wie że są tacy, którzy liczą. Pewnie jego przełożeni, ale na pewno on do nich nie należy - on ma budżet zatwierdzony przez przełożonego i w ramach tego budżetu ma wykonać swoje zadanie.
  I dokładnie taka sama wiedza charakteryzuje urzędników na wszystkich szczeblach - wiedzą, że są tacy którzy liczą i oceniają - i znajdują się oni wyżej.
  Akurat władza w ZSRR była bardziej "zorientowana" na opłacalność, bo władzę sprawowała dożywotnio a nie kadencyjnie.
 • @Andy 51 11:55:55
  Ten zakup i nie tylko ten, to wiadomy, bezkarny sabotaż. Dekret Naczelnika Państwa traktujący przekręty jako zbrodnię na organizmie państwa skutkował karą śmierci lub ciężkim więzieniem,przepadkiem mienia, pozbawieniem praw publicznych i obywatelskich przetrwał cały okres PRL. Jako pierwszy uległ kasacji przez wygłodniałych transformatorów i ich skundlonych przydupasów tuż po autoprzewrocie PZPR '89. Marszałku wstań!
 • @programista 14:05:40
  A dodam, bo kalkulacjami kosztów i zysków sporo się kiedyś zajmowałem. Czy to robi biznes prywatny, czy państwo, to nie robi różnicy - zasady są podobne.
  Tylko państwo potrafi kalkulować na 20 lat naprzód, prywatny najwyżej na 5, tam są akcjonariusze co mają żony i kochanki, i potrzebują nowych samochodów, żeby kochankom imponować. Oni mają gdzieś zyski za lat 20, gdy już nie będą mogli.
 • @jazgdyni 10:16:44
  Londyńska przybłęda, parch Rothfeld ksywa Rostowski gimnastykuje się z kryzysowym budżetem bardziej niż w kamasutrze, a tu proszę, za ciężkie pieniądze kupuje się gitarę bez strun. Gierkowska gospodarność ekipy tuskowej za wszelką cenę walcząca o wyższe słupki w sondażach lub też przygotowująca jakieś swoje zabezpieczenia kiedy już wywiozą ich na taczkach. Jak nie wiadomo w tym cyrku o co chodzi ...to już wiadomo, że chodzi o kasę, która POpłynie wiadomo gdzie. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 14:27:04
  Wbrew mitom za Gierka większość tych zakupów była dobrze skalkulowana. Dbał o to zimny pragmatyk i profesjonalista, bardzo zaufany towarzyszy radzieckich, wciąż tajemnicza postać - Jaroszewicz. I tajemniczo zginął???
 • @vortex 14:24:56
  Szkoda, że nikt nie pokazuje tego "państwa", które nie ma "żon ani kochanek", i kalkuluje zyski na 20 lat do przodu.
  Już samo takie pokazywanie byłoby opłacalne, bo dotąd nikt na świecie "państwa" jako osobnego niezależnego bytu nie widział.

  Państwo to ludzie, których sprawowana władza wcale nie pozbawia żadnych ludzkich słabości.
 • @vortex 14:32:17
  No to ci powiem: walcownia kupiona we Francji(stara!) dla HK po przywiezieniu do Polski poszła na złom!!! W sowietach kupowane pod przymusem ceowniki, teowniki i dwuteowniki, pękały wzdłuż, szły na złom bez prawa do reklamacji. Co do Jaroszewicza to zginął przez posiadaną wiedzę i długi język, no i chciał zarobić, sprzedając zachodowi posiadaną wiedzę i posiadane dokumenty, tzw. trofiejne zdobyte w Radomierzycach..
 • @Andy 51 11:55:55
  Cudze chwalicie, swego nie znacie? "Jechaliśmy 211 km/h i mogliśmy więcej" W Polsce są firmy, które produkują dobre i szybkie pociągi. Okazuje się, że w Nowym Sączu powstają maszyny, których prędkości są porównywalne z Pendolino. Firma Newag dostarcza pojazdy do kilku krajów na świecie. http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie-jechalismy-211-km-h-i-mogli,nId,1010128 http://i.iplsc.com/tak-wyglada-najszybszy-polski-pociag/0002G5Y48BVIYAHL-C116-F4.jpg
 • @vortex 14:32:17
  Na zdjęciu pendolino widocznym na portalach, odgrodzone od pasażerów. Jakiś facio w klapkach mocuje się i odpina dyszel ręcznie, bo nie zadziałała automatyka. Czy to jest kolejarz ? Gdzie jego mundur galowy lub ubranie robocze ? Nawet perony nie są dostosowane wysokością i trzeba było podstawić dodatkowe dwa stopnie. Zaś napis 2.370 007 to dzienna rata spłaty kredytów zaciągniętych na 10 lat.
 • @jazgdyni 12:28:11
  POndolino zostało przyciągnięte do Wrocławia zwykłą lokomotywą. Na torowisku między Gdańskiem, a W-wą POlecam zaprząc do POciągania Adamowicza-budynia (doświadczony w ciąganiu z ferajną samolotów od Amber Gold), Ziutka Bąka - speca od chińskich kolei i jego ziomala facia mięśniaka szachu-macha z drogimi zegarkami, bowiem ktoś musi mierzyć czas. Będzie POwoli, ale TANIO, jak zaPOwiadał kiedyś Tusk.
 • Na Gawrona wyłożono do tej pory 400 mln.
  Tak, tak, dokładnie 400 mln, a konkretnie na kadłub.
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Donald-Tusk-To-koniec-Gawrona-Wydalismy-400-mln-ile-oszczedzimy-n55773.html
 • @gallux 15:56:08
  Znam tę kwotę, powala , może kadłub jest z jakiegoś stopu , który zawiera złoto ?
 • @Andy 51 16:06:03
  Podobno dno ma wysadzane brylantami:-P
 • @gallux 15:56:08 ma już amontowany w kadłubie napęd.
  Napęd 2 silniki wysokoprężne dla prędkości marszowych, 1 turbina gazowa dla prędkości maksymalnej.
 • @gallux 15:56:08
  Pierwsza jednostka miała się nazywać ORP "Ślązak". Budowę rozpoczęto w 2001 i jej wodowanie było planowane na 2009 rok. Według informacji podawanych w 2009 roku przez Ministerstwo Obrony Narodowej, okręt miał być oddany do użytku w 2014, lub 2015 roku. Szacowany koszt jednostki, wraz z niezbędnym wyposażeniem, w tym SKO i uzbrojeniem, ale bez amunicji, miał wynieść docelowo 1,46 mld zł (pierwotnie koszt jednego okrętu szacowano na około 500 mln zł, ciekawe co spowodowało ponad 3 krotny wzost kosztów???). W lutym 2011 roku sąd ogłosił upadłość Stoczni Marynarki Wojennej. Ze względu na brak głównego wykonawcy przyszłość budowy kolejnych jednostek stała się niejasna. Projekt w lutym 2012 został zaniechany. Nie powstanie żadna z planowanych korwet. Później postanowiono przerobić jedyny egzemplarz na patrolowiec!!!. Jednostka ma zostać ukończona w 2016 r..!!! po 15 latach!!! Amerykanie w takim czasie budują 3 lotniskowce z oddaniem do służby włącznie!!!!
 • @Andy 51 16:06:03
  Pierwsze informacje o praktykach korupcyjnych firmy Alstom pojawiły się wiele lat przed wygranym przez firmę kontrakcie w Polsce. Decyzja o wyborze firmy "Alstom" zapadła w Polsce w październiku 2010 roku. Co ciekawe w chwili podpisywania kontraktu w 2010 roku miał on wartość 400 mln euro. http://www.railwaygazette.com/news/passenger/sin... W ciągu roku wartość kontraktu została podwyższona do 665 mln euro. http://www.railwaygazette.com/news/passenger/sin... W tym celu Europejski Bank Inwestycyjny podwyższył z 224 mln euro do 342 mln euro wartość pożyczki jakiej udzielił PKP. Resztę pokryje UE. http://www.railwaygazette.com/news/passenger/sin... Postępowanie wobec praktyk korupcyjncyh prowadzi wiele instytucji min. FBI, European ati-froud Office oraz prokuratury w wielu krajach. Według niektórych danych firma Alstom płaci politykom 10-15% wartości kontraktu wygranego dzięki korupcji. Pytanie na śniadanie Ile Donald Tusk i politycy PO mogli otrzymać za kontrakt warty 2.7 miliarda PLN? 10%-15% z 2.7 miliarda PLN = ......
 • @Kula Lis 62 18:07:46
  Teraz wiadomo , dlaczego chcą zlikwidować finansowanie partii z budżetu. jeden procent od kontraktu też niezła sumka.
 • @Andy 51 18:53:01
  To było od początku wiadome dla samodzielnie myślących. Pzdr!
 • @vortex 11:45:55
  Na stalinizm też mówili, że jest dobry tylko ludzie źli...
 • @Andy 51 18:53:01Cytat:
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/60186-jerzy-polaczek-z-predkoscia-pendolino-poszybowaly-na-razie-tylko-podwyzki-szefow-pkp-pasazerom-na-szybkie-pociagi-przyjdzie-poczekac-dluzej-nasz-wywiad Czy Pendolino jest wciąż ostatnim krzykiem myśli technicznej w Europie?
  Myślę, że na rynku europejskim jest to tabor, który ma już swoją kilkunastoletnią historię. Ale z punktu widzenia taboru polskiego jest to na pewno sprzęt o poziom wyższy. Przy tej okazji warto jednak przypomnieć, że w 2011 roku minister Nowak zrezygnował z budowy w Polsce kolei dużych prędkości, która miała być tworzona na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.Branża nazywa więc "swojego" szefa - ministrem małych prędkości.. Do znudzenia przypominam, że zakup Pendolino odbywa się w sytuacji ujemnego od kilku lat wyniku PKP Intercity, odpływu pasażerów (na niektórych połączeniach od 30 do 40%). Jeden tylko wskaźnik poszybował w górę w branży kolejowej z szybkością PENDOLINO - w 2012 r. podwyżki szefów PKP i PLK z 20 do 100 tys zł miesięcznie. Nawet z tymi wynagrodzeniami nie widzę jakościowej zmiany na lepsze.
 • @Kula Lis 62 21:06:45
  Krzysztof Feusette dla wPolityce.pl: Polskie Pendolino (na motywach „Lokomotywy” Juliana Tuwima). "Bo nie ma torów, jest tylko pic. I wciąż pytanie dudni: jak żyć?"
  Fot. PAP / Aleksander Koźmiński  Stoi na stacji skład Pendolino.

  Drogi i cudny, jak we wsi kino.

  Albo kasyno.  Stoi i wyje, dyszy i płacze,

  Kiedyż was, tory, wreszcie zobaczę?  Ech, jak kiepściutko...

  Ach, jak puściutko...

  Och, jak cieniutko...

  Uff, jak głupiutko...  Już ledwo stoi, już ledwo zipie,

  A jeszcze Nowak pieniędzmi sypie.  Media do niego podoczepiali

  I dziennikarzy, żeby klaskali:  Cmok, jakie piękne...

  Cmok, jakie cudne...

  Ech, jakie to dziennikarstwo trudne.  W pierwszym wagonie siedzi elita,

  Nikt tu o koszty więc nie zapyta.  W drugim platforma, o jaka śmieszna

  Jaka tragiczna, lecz jak pocieszna.  W trzecim pan premier z panem Nowakiem.

  W czwartym lokalni - burak z burakiem.  A w piątym, baczność, minister Vincent

  Dał za to miejsce dolarów pińcet.  W szóstym lemingi ślepo wpatrzone

  W obrazek wyspy szczawiozielonej.  W siódmym już czeka red. Sobieniowski,

  By PiS-em przesłonić ponure wnioski,  Że skład ten i pociąg, wielki, błyszczący

  To bzdet jedynie nic nie znaczący.  Bo nie ma torów, jest tylko pic.

  I wciąż pytanie dudni: jak żyć?  A władza rzecze: chłopcze, dziewczyno,

  Żyjcie tak właśnie, jak Pendolino!  Na bocznej stacji, bez żadnych szans,

  Bo przecież ważny jest tylko lans.  Niech was nie zwiodą ci z opozycji,

  Że co innego w życiu się liczy.  Niech będzie zawsze, jak do tej pory:

  Jest w Polsce władza, i są pisiory!
  Zainteresował Cię artykuł?
  Krzysztof Feusette
 • @Kula Lis 62 13:49:11
  Na doczepkę: W ósmym wagonie stoją słoiki, "To jest full wypas!" - słychać okrzyki. Aż dudni rechot, piski i kwiki, "Teraz to my som Europejczyki!". Dziewiąty wagon już prawie pusty, Polak na bilet nie ma kapusty.
 • @Kula Lis 62 13:49:11
  Ten pendolino jest popychane przez starą lokomotywę, bo zasilanie naszej sieci to 3500 V prądu stałego, a ta zabawka jeździ o własnych siłach na napięciu 25 kV prądu zmiennego, ot majstersztyk kupiecki Nowaka, który lepiej zna się na zegarkach POnoć POżyczonych!?
 • @Andy 51 18:53:01
  Może jednym z powodów unieważnienia przetargu na rozbudowę Elektrowni Turów była wygrana przetargu przez ALSTOM? Firma ta wygrała przetarg po czym odwołano go i rozpisano kolejny.
 • @Kula Lis 62 13:58:58
  Hej Donaldzie, to te cuda? : Hej Donaldzie, gdzie te cuda?
  Same kłamstwa i obłuda.
  Nic dobrego się nie dzieje,
  świat zachodni z nas się śmieje.
  Gospodarka nam się wali,
  bieda rośnie Tusk się chwali.
  Naiwniakom cuda wciska,
  bo naiwni są ludziska.
  Postkomuna mu wtóruje,
  taki premier im pasuje.
  W Polsce obcym tworzą raj,
  bo to bardzo dziwny kraj.
  Polskę dawno rozsprzedali,
  służbę zdrowia zrujnowali.
  I nauka także leży,
  nikt Tuskowi już nie wierzy.
  Na kryzysie rząd nie traci,
  bo za wszystko naród płaci.
 • @Kula Lis 62 14:50:08
  Stoi na stacji skład Pendolino. Drogi i cudny, jak we wsi kino. Albo kasyno. Stoi i wyje, dyszy i płacze, Kiedyż was, tory, wreszcie zobaczę? Ech, jak kiepściutko... Ach, jak puściutko... Och, jak cieniutko... Uff, jak głupiutko... Już ledwo stoi, już ledwo zipie, A jeszcze Nowak pieniędzmi sypie. Media do niego podoczepiali I dziennikarzy, żeby klaskali: Cmok, jakie piękne... Cmok, jakie cudne... Ech, jakie to dziennikarstwo trudne. W pierwszym wagonie siedzi elita, Nikt tu o koszty więc nie zapyta. W drugim platforma, o jaka śmieszna Jaka tragiczna, lecz jak pocieszna. W trzecim pan premier z panem Nowakiem. W czwartym lokalni - burak z burakiem. A w piątym, baczność, minister Vincent Dał za to miejsce dolarów pińcet. W szóstym lemingi ślepo wpatrzone W obrazek wyspy szczawiozielonej. W siódmym już czeka red. Sobieniowski, By PiS-em przesłonić ponure wnioski, W ósmym wagonie stoją słoiki, "To jest full wypas!" - słychać okrzyki. Aż dudni rechot, piski i kwiki, "Teraz to my som Europejczyki!". W dziewiątym wiozą same zegarki, Włosi dziękują - szwajcarskie marki I choćby Sławek miał rąk kilometr, To nie wystarczy „pomóż mi Donek”. Każdy PO-wiec ma długie ręce na sto zegarków w jednej podzięce. Dziesiąty wagon już prawie pusty, Polak na bilet nie ma kapusty. Że skład ten i pociąg, wielki, błyszczący To bzdet jedynie nic nie znaczący. Bo nie ma torów, jest tylko pic. I wciąż pytanie dudni: jak żyć? A władza rzecze: chłopcze, dziewczyno, Żyjcie tak właśnie, jak Pendolino! Na bocznej stacji, bez żadnych szans, Bo przecież ważny jest tylko lans. Niech was nie zwiodą ci z opozycji, Że co innego w życiu się liczy. Niech będzie zawsze, jak do tej pory: Jest w Polsce władza, i są pisiory!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031