Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Robert Mugabe ( 89) prezydentem Zimbabwe, czas na prezydenturę Władysława Bartoszewskiego (91 ) w III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko człowiek o tak niewiarygodnym szczęściu jak Władysław Bartoszewski, może być prezydentem Polski. On poprowadzi nas u schyłku swojego życia do świetlanej przyszłości tak jak Mugabe.

Miała być Zielona Wyspa, jest Czarny Ląd. Ponieważ w Zimbabwe prezydentem został Mugabe prawie rówieśnik Bartoszewskiego, dlaczego pod koniec życia nie ukoronować Bartoszewskiego prezydenturą.

Mugabe ma duże zasługi dla Zimbabwe dawnej Rodezji. Rodezja w latach 70-tych jeden z najbardziej rozwiniętych krajów Afryki. Po czterdziestu latach rządów Mugabe, kraj zmaga się z hiperinflacją, biedą, olbrzymim bezrobociem. Co prawda PO rządzi w Polsce tylko 6 lat , ale, wszystko przed nami. Bartoszewskiemu należy się prezydentura Polski  jak psu zupa.

Człowiek o takim szczęściu poprowadzi Polskę ku lepszemu. Nie każdy będąc w łapach nazistów w Oświęcimiu wyszedł z obozu ze względu na stan zdrowia, później będąc w rękach oprawców z UB w mrocznych czasach stalinizmu w 1954 r. historia się powtarza i nasz bohater znowu wychodzi z ubeckich kazamatów ze względu na stan zdrowia. Nie każdemu spada z nieba tytuł profesorski. W szczęściu z Bartoszewskim może konkurować tylko  Wałęsa, który w latach 70-tych kiedy potrzebował pieniędzy , grał w toto – lotka i o dziwo zawsze wygrywał. Specjalista od motłochu i bydła tudzież dyplomatołków , poprowadzi Polskę ku świetlanej przyszłości. "Powstaniec i profesor" , tylko nikt nie widział  Bartoszewskiego w powstaniu ani nikt nie widział jego dyplomu profesorskiego. Inny rówieśnik Bartoszewskiego znakomity naukowiec, profesor i powstaniec Witold Kiezun, którego zdjęcie z powstania bardzo często jest publikowane, nie opowiada o swoich osiągnięciach, nie słuzy za   pacynkę rządzącym. Jest uczciwym i skromnym człowiekiem, uczonym o międzynarodowej sławie i bohaterem powstania warszawskiego.

U góry zdjęcie Witolda Kiezuna z powstania

 

//www.wnp.pl/informacje/mugabe-wygral-wybory-prezydenckie-w-zimbabwe,203757_1_0_0.html

KOMENTARZE

 • @Andy 51
  Właśnie. Dlaczego nie było w Polsce stanowisk dla prof. Witolda Kieżuna, a były dla Bartoszewskiego?
 • Uzupełnienie
  To zresztą tylko retoryczne pytanie.
 • @
  A vice prezydentem - Mazowiecki. Też piękny i młody. A jaki zasłużony!
 • @Rebeliantka 10:53:46
  Bo Bartoszewski w czasie wojny bał się bardziej Polaków niż Niemców. Kieżun był polakiem i swoich współbraci się nie bał. Taka jest odpowiedź.
 • @KOSSOBOR 11:09:14
  Tak dla Mazowieckiego premiera bez matury , też powinno się coś znaleźć.
 • @Rebeliantka 10:54:21
  Przepraszam , złośliwy chochlik , Polaków, nie polaków.
 • @Andy 51
  To byłby specyficzny eksperyment dziejowy.

  Proponuję zgadywankę:

  - po jakim okresie jego prezydentury dokonałby się IV Rozbiór Polski?
  - Jakie państwa uczestniczyłyby w nim?
  a) Niemcy
  b) Izrael
  c) Litwa
  d) Islandia
  - czy jako bydło będziemy zmuszeni do przejścia na trawę i siano?

  itd, itd...

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 13:09:11
  Co ma jeść bydło wskazał Niesiołowski, szczaw i mirabelki, a motłochowi zostało do wykorzystania słoma i siano, słoma do butów, siano do głowy.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 10:53:46
  Wystarczy przeczytać jego życiorys, który bardzo odbiega od serwilistycznego życiorysu nibyprofesora.

  Prof. Witold Kieżun miał zaproszenie do współpracy, zdaje się ze strony Balcerowicza, ale zrezygnował ponieważ tym czasie pracował jako doradca ONZ w Afryce i chciał rozpoczęte tam dzieło doprowadzić do końca.

  Jest to postać nietuzinkowa, człowiek czynu. Świetne są jego wspomnienia, a fragment dotyczący jego obserwacji Japończyków w sowieckiej niewoli jest niesamowity. Polecam!
  http://www.witoldkiezun.com/docs/ak_jedzie_na_sybir_9.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031