Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Kolumbowie rocznik 20 i młodzi wykształceni z dużych miast rocznik 90

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zachowali się młodzi z początku XX wieku gdy nadeszła godzina próby, wiemy, jak zachowują się młodzi, którzy przyszli na świat pod koniec XX wieku widzimy naocznie. Każdy może porównać i wyciągnąć wnioski.

Co zrobili młodzi z rocznika 20 gdy nastała godzina próby ? chwycili za broń oddając Ojczyźnie to co najważniejsze , życie. Dlaczego tak zrobili , odpowiedź jest prosta, tak zostali wychowani przez rodziców w swoich domach. Dla nich Ojczyzna to nie było puste słowo, tak samo jak honor , wiara, rodzina. Ginęli bo wierzyli w ideały. 20 lat międzywojennej Polski niepodległej , której władze, przy wsparciu rodzin, spowodowało wychowanie wspaniałego młodego pokolenia, które w dużej części zginęło w partyzantce, powstaniu, lub zastało wymordowane po wojnie przez oprawców z UB. Niestety ta hekatomba młodej patriotycznej młodzieży wymordowanej przez Rosjan , Niemców, a i niestety Polaków, którzy zaczęli służyć nowemu okupantowi, rzutuje na teraźniejszość. Dzieci tych z awansu społecznego, dzieci przedwojennych komunistów , chcących oderwać część Polski i przyłączyć do ZSRR i dzieci UB-owców , dla których AK-owcy byli zaplutymi karłami reakcji uczą nas patriotyzmu. Przy wsparciu pożytecznych idiotów, robią wszystko , żeby udowodnić ,że powstanie było głupotą. Teraz widać jak bardzo tego pokolenia , które zginęło brakuje. Jestem pewien, że ci którzy walczyli z okupantami wychowaliby swoje dzieci w duchu patriotycznym.

W 1989 r. Polsce wydawało się , że wyrwała się z gorsetu socjalizmu , kontrolowanego przez ZSRR. Niestety 45 lat socjalizmu i indoktrynacji zrobiło swoje. W latach 90 zaczęło się rodzić nowe pokolenie, które weszło w XXI wiek. Nie chcę się pastwić nad patriotyzmem tego pokolenia gdyż nie jestem do tego uprawniony. Na pewno nie dotyczy to całej grupy młodych, ale jak zostało ono ogłupione świadczą fakty. W 2007 roku namawiano ich słowami „zabierz babci dowód”, młodzi wykształceni z dużych miast zagłosowali na kogo trzeba, efekty rządzenia tej partii widać po 6 latach jej rządów. 30% bezrobocie wśród młodych, prawie 2mln zmuszonych do emigracji, a szczytem, już nie wiem jak to nazwać…….. jest wyświetlanie w dniu 1 sierpnia na terenie , gdzie toczyły się ciężkie walki komedii „Miś”, Barei, na który zaprasza Samorząd Studencki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dezawuowanie powstania staje się powoli świecką tradycją tego rządu i ich wychowanków, w ubiegłym roku koncert Madonny, w tym , „Miś”, prawda że śmieszne.

//wpolityce.pl/artykuly/59014-mis-barei-1-sierpnia-w-kinie-plenerowym-uniwersytetu-warszawskiego-czy-to-na-pewno-dobry-film-na-rocznice-wybuchu-powstania

 

KOMENTARZE

 • @
  http://www.youtube.com/watch?v=KOgFfErzKnw
 • @Cubee 11:14:52
  Non possumus zapomnieć o tych wydarzeniach. Za film dziękuję.
 • Łatwo powiedzieć.
  "W 2007 roku namawiano ich słowami „zabierz babci dowód”, młodzi wykształceni z dużych miast zagłosowali na kogo trzeba, efekty rządzenia tej partii widać po 6 latach jej rządów. "

  Nie było i nie ma na kogo głosować.

  Kto by nie wygrał to i tak ta sama partia wygrywa. Kosmetyczne różnice.

  Jak można się tak jeszcze oszukiwać ?

  Tylko ruch, który zacznie się od gmin, powiatów i będzie bacznie obserwowany przez społeczności lokalne może cokolwiek zmienić podbijając swych przedstawicieli coraz wyżej po szczeblach władzy.
  To jest bardzo trudne ale możliwe.
 • Ojtam, ojtam...
  Przyjdź jutro pod Gloria Victis to się przekonasz, że pamięć w małolatach nie zginęła.
  pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 11:47:16
  Niektórzy już próbowali tzw trzecią drogę, miało być NATo-bis, coś między socjalizmem a kapitalizmem, itd., jak to się skończyło , wiemy.
 • @ratus 11:53:08
  Napisałem"Na pewno nie dotyczy to całej grupy młodych", wiem , że jest całkiem spora grupa młodych, patriotycznie nastawionych ludzi i chylę przed nimi czoło. Pod pomnik na pewno bym przyszedł, ale z Sopotu gdzie mieszkam trochę za daleko.
 • @radzioron 12:05:12
  Przykłady owego burdelu.
 • @Andy 51 12:04:27
  To nie jest żadna "trzecia droga".
  To JEDYNA droga.

  Reszta to oszukiwanie się i konserwacja złodziejskiego systemu.
 • @SpiritoLibero 12:10:48
  Jestem za inicjatywami oddolnymi , jestem za państwem obywatelskim, ale mocno mi się wydaję, że różnie to postrzegamy.
 • @Andy 51 12:30:08
  " Jestem za inicjatywami oddolnymi , jestem za państwem obywatelskim, ale mocno mi się wydaję, że różnie to postrzegamy."

  Najwyraźniej różnie.

  Wiesz czym np. różni się PO od PiS ?

  PO łyka wszystko co się da, każdą inicjatywę.

  PiS odrzuca wszystko co sie da. Albo pacyfikuje. (Strach przed konkurencją ?...)
 • @mesa boogie 12:22:38
  " A kolega Spirytusowy ? to taka łagodniejsza wersja Biłgorajczyka ."

  Oj ty bido malutka. Załatwię ci jakiś kurs czytania ze zrozumieniem. Najwyraźniej potrzebujesz.
 • @Andy 51 12:07:34
  Tych małolatów będzie kilka (o ile nie kilkanaście) tysięcy. Co ciekawe - to raczej ludność napływowa. Będą na pewno drzeć mordy i palić race (co doprowadza mnie do furii), ale pamięć Powstania uczczą.
  pozdrawiam
 • @radzioron 12:39:26
  Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, przypominam , pytałem o przykłady burdelu.
 • @SpiritoLibero 12:43:18
  Niektórym wszystko kojarzy się z d....... innym z PO lub PiS. Jeszcze raz, jestem za społeczeństwem obywatelskim , za społeczeństwem , które swoimi strukturami ( stowarzyszenia, fundacje, ruchy im........, itd), ma wpływ na prawo i politykę partii rządzącej, bez wskazywania jaka to będzie partia.
 • @Andy 51 12:56:02
  To w sumie się zgadzamy :)

  Różnica jest tylko jedna - ja skreślam POPiS a Ty nie :))

  (Millera i Palikota też, żeby było jasne )
 • @Andy 51
  Notka dobra i potrzebna, ale...
  W ramach tego systemu - jest to tylko jedna droga, a określenie komunizm, kapitalizm - to tylko mydlenie oczu.
  No jedynie "różne prędkości".
  To to samo, co PO i PiS - niby różne, a bliższe spojrzenie - jest różnica w akcentach.
  Bezpośrednio do Pana: czy Kaczyński kiedykolwiek poparł opcję narodową?
  Robi to 3 i 4 "rzut" działaczy, którzy nie mają nic do powiedzenia.

  Jedyną opcją jest odrzucenie systemu i budowanie alternatywnego - to proponuję w CP, a zacząłem to publikować od dania podstaw filozoficznych.
  Płytki patriotyzm zawsze kończy się hekatombą ofiar.
 • @mesa boogie 13:01:43
  Widzę, że trolownia traci cierpliwość :)))

  Cieszy mnie to niezmiernie.
  EOT
 • ...
  Szanowny panie Andy 51, wtedy gdy w Warszawie dowództwo AK wysyłało ludzi do walki w zasadzie bez broni na bunkry czołgi, artylerię i niemieckie fortyfikacje, w Warszawie byli też tacy młodzi ludzie, którzy całe powstanie przesiedzieli w piwnicach.

  A PO DRUGIE, PISZE PAN, ŻE TYCH CO ZACZĘLI walczyć w powstaniu w Warszawie potem w Polsce zabrakło. A potem pada często taki argument, że jakby nie zginęli w walce to i tak by ich potem wymordowano w ubeckich i enkawudowskich mordowniach?

  Gdzie tutaj sens, gdzie tutaj logika?

  Dlaczego ich w takim razie potem zabrakło? Co było powodem tego, że ich zabrakło?

  Jeszcze raz przypominam panu, że dowódca i twórca "Kedywu" generał Fieldorf, był przeciwnikiem decyzji o wszczęciu w tamtej sytuacji Polski powstania w Warszawie, takie samo zdanie na ten temat mieli Anders i generał Sosabowski, im chyba pan nie odmówi patriotyzmu i przywiązania do Polski, im chyba pan nie zarzuci zaprzaństwa i tego, że obecnie możemy ich porównywać do tych dobrze wykształconych z wielkich miast?

  A tych młodych Polaków kochających Polskę jest obecnie tyle samo co kiedyś. Pana dzieci, wnuczęta, co czynią aby ratować Polskę, gdzieś działają, uczą się patriotyzmu na co dzień, chociażby poprzez pracę przy porządkowaniu powstańczych mogił albo wyjeżdżając na obozy harcerskie, tak jak ich przedwojenni poprzednicy?

  Po co my ciągle narzekamy, pracujmy i uczmy młode pokolenie i wychowujmy je w polskiej tradycje, to musi przynieść na końcu dobre efekty, jednak nie wysyłajmy tych najlepszych z najlepszych spośród nas w przyszłości na pewną śmierć, w imię żydowskich, masońskich obcych interesów, tylko po to, aby zabić kilku Niemców lub sowietów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:02:38
  Zamurowało mnie zdanie "Płytki patriotyzm zawsze kończy się hekatombą ofiar". Czy mam rozumieć , ze ci co zginęli w PW mieli płytki patriotyzm ?
  Jeżeli chodzi o ruch narodowy to wg SJP "nacjonalizm to postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»"
  Oczywiście nacjonalizm, nie skrajny nacjonalizm. Dla rządzących interes własnego narodu powinien być wartością najwyższą.
  Dla normalnego zjadacza chleba nacjonalizm powinien wyrażać się tym , że przede wszystkim kupuje produkty polskie. Z drugiej strony jak tu kupować gdy Wedel japoński , Zelmer niemiecki , Winiary szwajcarskie, itd.
 • Polacy nie potrafią walczyć politycznie
  Ani młodzi ani starsi Polacy nie mają szans w polityce bo nie potrafią zbierać na politykę pieniędzy.

  Po co mówic o wielkich poswięceniach kiedy nie można nawet zebrać pieniędzy na pokrycie kosztów kampanii wyborczej swego kandydata?

  Jest to wielce niemoralne aby porównywać to niedojstwo, ignorancję i lenistwo do bohaterskiej postawy Polakow, którzy brali udzial w Powstaniu Warszawskim i wiele z nich straciło zycie.

  Do wygranej w polityce potrzeba pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Możliwość wygranej w polityce jest wsprost proporcjonalna do ilości zebranych pieniędzy. To dlatego Polacy nie mają swojego własnego rządu, który im służy.
 • @Andy 51 13:30:09
  Ci co zginęli byli polskimi patriotami, byli również żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego, którzy dostali rozkaz od swoich dowódców i politycznych przełożonych, a nie wykonanie rozkazu we wojsku i to podczas prowadzenia działań wojennych jest karane śmiercią i to bez sądu.
 • @SpiritoLibero 11:47:16
  Tylko ruch, który zacznie się od gmin, powiatów i będzie bacznie obserwowany przez społeczności lokalne może cokolwiek zmienić podbijając swych przedstawicieli coraz wyżej po szczeblach władzy.
  To jest bardzo trudne ale możliwe.

  Lubię to!
 • @Paweł Tonderski 13:25:13
  Proszę nie spłycać tematu, proszę pamiętać o rozporządzeniu Niemców z lipca 44 roku wzywający 100 tys mężczyzn do kopania rowów, tak więc Warszawa miała być twierdzą, proszę pamiętać o rozkazie Hitlera nakazujący zniszczyć Warszawę, co też zrobili.
  A co zrobili UB-ecy z Fildorfem? a wie pan co było w czasie obławy Augustowskiej po zakończeniu wojny w lipcu 1945 r. Takie losy czekały patriotów, szkoda ich życia, ale ginęli z nadzieją i myślą o wolnej Polsce. W innym przypadku zginęli by zamęczeni albo przez NKWD albo przez UB.
 • @Stan Tymiński 13:38:29
  Przeczy Pana tezie partia nazywająca się PO. Oni pieniędzy mają w bród, przekazywanych od szemranych biznesmenów, pod stołem, na cmentarzach itd. System budżetowy dofinansowania partii jest transparentny, stosowany w większości państw Europy, stąd tak uwiera PO.
 • @Andy 51 13:50:58
  TAKI ROZKAZ HITLER WYDAWAŁ WZGLĘDEM KAŻDE MIASTA, DO KTÓREGO ZBLIŻAŁA SIĘ ARMIA CZERWONA, POZA TYM DO KOPANIA ROWÓW ZGŁOSILI SIĘ sami folksdojcze, było ich kilka setek. Żadnej twierdzy Hitler z Warszawy by nie uczynił, a sowieci mieli już wtedy swój przyczółek magnuszewski, po prostu Warszawę by obeszli, inaczej oskrzydliliby Niemców w Warszawie, jeśli by Niemcy w takiej sytuacji nie uciekli z Warszawy zostaliby okrążeni, a potem wycięci do nogi...

  Tak samo było w Krakowie, Poznaniu i wielu innych miastach zdobywanych przez sowietów w czasie II wojny światowej....

  http://powstanie44.blog.pl/tag/kompania-warszawianka/
 • @Andy 51 13:50:58
  Do Fieldorfa pisał Sojczyński przestrzegał generała przed jego zachowaniem, to była inna sytuacja, nie można porównywać tego, co się wydarzyło w powstaniu w Warszawie z tym, co mieliśmy po tym gdy Okulicki wydał rozkaz o rozwiązaniu AK i o zwolnieni żołnierzy AK z przysięgi, którą wcześniej złożyli, oraz do tego, czym było pod okupacją sowiecką tzw. wejście w drugą konspirację...
 • @Andy 51
  Widzisz, będą teraz zapałkę dzielić na czworo.
  Kompletnie nic nie rozumieją.
  Gdybym tam wtedy był, też poszedłbym z gołymi rękoma na czaołgi. Bo tak trzeba było.
  Teraz się wykrzywiają i robią miny. Tchórze teraz więc i tchórze wówczas.
  I nie są w stanie pojąć tego wielkiego zrywu.

  Nędza umysłowa i emocjonalna.

  Pozdrawiam
 • @radzioron 14:09:12
  Mówiłeś , że był ,ja pisze w czasie teraźniejszym, Ty mi odpowiadasz że moja odpowiedź jest tego przykładem. Czy masz rozdwojenie jaźni nie kojarzysz czasu przeszłego z teraźniejszym.
 • @jazgdyni 14:18:12
  Tak nie są w stanie objąć swoim umysłem tego tematu. Ten heroiczny zryw jest zbyt transcendentalny, żeby objęła go ich percepcja.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 14:18:12
  Sam by pan nie poszedł do tego powstania, dopiero by pan poszedł jakby pan dostał wyraźny rozkaz, ale przed tym musiałby pan złożyć żołnierską przysięgę. Na statku, na którym pan służy też wszyscy robią co chcą i kiedy chcą?
 • @Andy 51 14:31:07
  Tylko żydowscy mistycy mogliby to objąć swoimi rozumami. Nikt inny...
 • @Paweł Tonderski 14:35:04
  "Tylko żydowscy mistycy mogliby to objąć swoimi rozumami. Nikt inny..."
  Z obsesjami trudno walczyć, dyskusje z Panem skończyłem.
 • @Andy 51 14:46:41
  Mesjanizm to śmiertelny wróg polskości i Polaków.
 • przecież we wszystkich głosowaniach ostatniego 20-lecia
  młodym chodziło tylko o jedno, o nieskrępowany wyjazd, wszystko jedno, czy na zmywak, czy na złodziejstwo.
 • @interesariusz z PL 17:33:40
  No i maja to na co głosowali. Nieskrępowaną możliwość wyjazdu.
 • @Stan Tymiński 13:38:29
  no, to jest ciekawa, czysto amerykańska opinia,

  jakoś nigdy nie głosowałem na tych, co wydali kasę na kampanię.
 • @interesariusz z PL 17:39:02
  I racja, i nie racja. Teraz obserwuje kampanię Nawalnego w Moskwie, startuje na mera. Zebrał przez net w parę dni z 2 mln. Ma za co to robić. @navalny na TT - polecam.

  Pieniądze teraz do końca nie działają w wypadku takich Palikotów itp. Ale bez nich trudno dotrzeć do ludzi. To jedna z barier wbudowanych w system.
  Pomysły w necie potrafią je zastąpić.
 • Maluczko, a ujrzycie...
  ...do czego jest zdolne młode pokolenie. Trochę jeszcze cierpliwości, panowie. My tu w służbie liniowej mamy nieco inne poglądy na morale młodego żołnierza. Bo też pracujemy z tymi łebkami na okrągło, szkolimy ich, jemy razem, trenujemy razem, do musztry wspólnie stajemy, wspólnie opierdol od Dowódctwa regularnie dostajemy. Śpimy nieraz też razem, wspólnie ciepłymi dupami przyciśnięci, gdy zimą pod pałatką w anilankowym śpiworze wicher hula. Sramy, za przeproszeniem, też razem.

  Dobry oficer żołnierza swego zna na przestrzał, lepiej, niż wy baby swoje kiedykolwiek poznacie. I stąd wiemy, i każdy oficer liniowy to powierdzi, że jeśli coś się zmienić ma w tym kurwidołu rzydowskim, w jaki zmieniono naszą Ojczyznę ukochaną, to tylko za sprawą młodego i zdeterminowanego żołnierza. A o jego determinacji to my się tutaj, na jednostce, co chwila przekonujemy. Ledwo już chłopaków utrzymać można. Jak tylko któren do miasta powiatowego wyjściówkę ma, to zaraz a to flagę jewropejską z masztu zerwie i pohańbi, a to okno w ratuszu kamulcem wywali, a to radar-pułapkę z trepa potraktuje. Przebitych bagnetem opon w psich radiowozach już nawet nie nie ma co wymieniać.

  Jak iskra pójdzie po kraju, a to już maluczko zostało, gdyż przygotowania mamy prawie zakończone do naszego historycznego Zrywu, to młody Polak, także i cywil, to was starszaków mocno zadziwi.
 • @Pan podporucznik 19:32:30
  Wierzę w pana, panie podporuczniku.
 • Szczególnie podobał mi sie system obrony polegający na wykonywaniu
  wyroków śmierci na wybranych Niemcach, bezwzględnych SS-manach, czy szczególnie niebezpiecznych. Takie wyroki dawały okupantowi do zrozumienia, że nie są to bezpieczni i bezkarni.

  Myślę że taka taktyka sprawdziłaby się i po wojnie...
 • @Andy 51 13:30:09
  Prezentuje Pan właśnie opcje "płytkiego patriotyzmu".
  Bo dla ludzi uczestniczących w walce - to nie były "płycizny" to była szczera wiara w potrzebę zamanifestowania swej polskości.

  "Płytki patriotyzm" to brak perspektywicznej wizji przyszłości decydentów.

  Odnośnie PW - uważam, że to była decyzja walki majaca wręcz mistyczne uzasadnienie. Bo dzięki poświęceniu powstańców - teraz mówimy i piszemy po polsku.

  PS. Proszę nie podkładać pod moje uwagi podłych treści, bo łatwo można stwierdzić, że każdy myśli wg siebie.
 • Kurwy, złodzieje i głąby
  wybrali do władzy kurwy, złodziei i głąbów.

  Wystarczy się rozejrzeć dookoła żeby zobaczyć w jakim stanie jest kraj po sześciu latach rządów meneli spod ciemnej gwiazdy.

  I żadne zaklinanie rzeczywistości przez ubeckie media tego nie zmieni.

  Kraj zadłużony a pieniądze rozkradzione.
  Wierzyciele dobijają się do drzwi.
 • @Ptasznik z Trotylu 23:23:45
  Pobudka, larum narodzie graja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:42:48
  To co Pan uważa o PW, to Pana sprawa. Na szczęście większość polaków myśli inaczej.
 • @Andron 21:19:52
  W pewnych przypadkach tak.
 • @Paweł Tonderski 13:25:13
  Tam, gdzie zaczyna się mowa o Powstaniu, kończy się rozum i logika.
  Smutne.
 • @Andy 51 08:23:31
  Widzisz Andrzeju jak to jest. Łatwo jest pisać i oceniać ludzi, którym się nie dorasta do pięt. Gdyby tacy jak Spirito, Wojtas et consortes żyli wtedy, to zapewne skończyłoby się na burzliwej dyskusji o sensie walki zbrojnej i rozejściu do domów na żniwa.
  Tak jak pisałem wcześniej, w mojej Rodzinie był uczestnik PW, który resztę życia spędził jako bezpaństwowiec (Gomułka pozbawił obywatelstwa) w RFN i nie dał się nakłonić do rozmowy o Powstaniu. Daj spokój - mówił - i machał ręką.
  Co ciekawe, po wojnie, za sąsiada miał Niemca, który też brał udział w PW, tylko z drugiej strony i w walkach stracił nogę. Kiedyś szedłem w wujem i w pewnej chwili z naprzeciwka idzie jakiś kuternoga, pierwszy uchyla kapelusza i mówi do wuja: Guten tag Herr Bojanowski, wuj do niego: Guten tag Herr Sztetke, potem wuj mi mówi kto to i co robił w Powstaniu. Nie mogło mi się pomieścić w pale, że taka wymiana grzeczności mogła mieć w ogóle miejsce. A jednak.
  Powstanie, moim zdaniem, trzeba traktować jako zryw zbrojny, dać sobie spokój z ocenianiem go z dzisiejszej perspektywy, a z tymi którzy tego nie chcą zrozumieć dać sobie spokój. Nie rzuca się pereł przed wieprze.
 • @Stan Tymiński 13:38:29
  "Do wygranej w polityce potrzeba pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Możliwość wygranej w polityce jest wsprost proporcjonalna do ilości zebranych pieniędzy."

  Przecież Pan wie, że nie jest to prawdą.
  Kasa jest ważna, ale nie najważniejsza w w polityce, jak zresztą wszędzie.
 • @Paweł Tonderski 13:40:36
  Jak zatem powinno być karane wydanie takiego rozkazu przez najwyższych lokalnych dowódców?
  A jak powinno być karane wykonanie takiego rozkazu przez oficerów?

  Rozkazu ataku nieprzeszkolonych, nie umiejących strzelać, uzbrojonych w jeden karabin na 10 i kilka granatów kilkudziesięciu ludzi na umocnione pozycje obsadzone przez weteranów frontowych uzbrojonych po zęby, w tym w ciężkie karabiny maszynowe, mających wsparcie artylerii, lotnictwa, dysponujących logistyką, wsparciem broni pancernej.
  A to wszystko w gęsto zaludnionym własnym mieście wobec przeciwnika programowo dokonującego ludobójstwa na Polakach.

  Czas zadać te pytania. Już czas!!!!!!!!
 • @Paweł Tonderski 13:58:48
  Kończy się rozum i logika - jak wcześniej napisałem.

  To inny temat, ale warto kiedyś zastanowić się, czy były jakieś szanse, jakieś działania, posunięcia, które mogłyby uchronić Polaków z AK i innych formacji przed likwidacją i ciężkimi prześladowaniami Stalina.
  Bo to jest kolejny temat TABU.
  No i w końcu dlaczego zginął gen. "wódz naczelny" Sikorski, też Anglicy nie chcą nam ujawnić.,
  W Finlandii się udało.
 • @jazgdyni 14:18:12
  "Gdybym tam wtedy był, też poszedłbym z gołymi rękoma na czaołgi."

  Są różne sposoby popełnienia samobójstwa.

  Jak to było?
  Silni (w gębie), Zwarci (w kupie), Gotowi (do ucieczki).
 • @SpiritoLibero 11:47:16
  Witam. Jeżeli nie widzisz róznicy między bandą złodziei , karierowiczów i nieudaczników, a partią PIS, której rząd, wściekle atakowany przez "MENDIA" I WYNAJĘTYCH ,"POZYTECZNYCH IDIOTÓW", wykonał przez 14 miesięcy ok 100 p. ze swego programu, to tylko mozna współczuć zaciemnienia mózgu!!!
  Urodziłem się 10.08.1944 r w szpitalu na ul. Lindleya. ok 25 .08. wpadła do szpitala banda zwyrodnialców -Własowcy, i po wykorzystaniu kobiet, zabili wszystkich, razem z dziećmi. Moja ś.p. matka wiedziała, że nie ruszają upośledzonych ludzi i udając taką, uratowała siebie i mnie! Przyglądam się temu PRL-bis i mam nadzieję, że młode pokolenie , które nie ma szans na normalne zycie w tuskolandzie, zmobilizuje się i doprowadzi do przełomu w naszym kraju! Tekst :"kto by nie wygrał, to i tak ta sam partia wygrywa", świadczy o tym, że o polityce nie masz pojęcia!!!
 • @Andy 51 14:31:07
  "Ten heroiczny zryw jest zbyt transcendentalny, żeby objęła go ich percepcja."

  Czego jeszcze poeta nauczał?
  Przepraszam, za złośliwość, ale nie potrafię wyrazić treści.
 • @SpiritoLibero 13:00:40
  Poczytaj sobie o historii POPIS w ksiązce j. Rokity, to przestaniesz pisać BZDURY!
 • @zibi 09:52:50
  Szacunek. Ich przeraża perspektywa powrotu Kaczora do władzy. Strach paraliżuje myślenie zdroworozsądkowe. Z tej też przyczyny, to wszystko co kojarzy im się z PiS-em, jest przez nich negowane i wyśmiewane.
 • @Pan podporucznik 19:32:30
  Nie mogę wątpić w słowa pana podporucznika w rocznicę Powstania Warszawskiego!!! Ten tekst sugeruje, że Wojsko Polskie nie zdradzi polaków w godzinie próby!!! Dlatego te bydlaki spłodziły ustawę o bratniej pomocy w potrzebie obrony ŻYDOKOMUNY!!! Pozdrawiam serdecznie Wojsko Polskie i jego oficera-zibi.
 • @gallux 09:32:00
  Cóż mogę Macieju powiedzieć chapeau bas przed powstańcami, a przypadek z Twojej rodziny pokazuje , ze nawet wrogowie mogą mieć do siebie szacunek. Niestety bardzo wielu ludzi w Polsce o podejrzanej konduity nie ma szacunku do powstańców. Są tacy na nE. Chyba ten artykuł znasz , ale go podam dotyczy to tzw narodowców, artykuł nie wymaga komentarza, http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-krzysztofa-czabanskiego/59298-glosy-niektorych-narodowcow-swietnie-wspolbrzmia-z-berlinska-polityka-wybielania-niemcow-z-odpowiedzialnosci-za-ii-wojne-swiatowa.
  Pozdrawiam
 • @Pan podporucznik 19:32:30
  Budujące.

  Tylko.
  Armia nie ma nawet 100 tys., z czego połowę siedzi za biurkami.
  Policji jest dużo więcej.
  Firm ochroniarskich, jest 3x więcej (zatrudnionych).
  Koszar pilnują właśnie te firmy, co jest już kabaretem.
  A z tego co wiem, to magazynów też.

  Co innego zniszczyć radar lub zerwać flagę, a stanąć przed oddziałami zawodowych morderców.
 • @AlexSailor 09:55:43
  Nie uważam, ze jesteś złośliwy , passus , który przytoczyłeś z mojego komentu , był skierowany do ludzi , którzy nie rozumieją tego heroicznego czynu.
 • @Andy 51 10:15:37
  Znam. Żenada. Czego to ludzie zaślepieni nie napiszą żeby "zabłysnąć".
 • @Andron 21:19:52
  A za każdego Niemca łapano i likwidowano 50 Polaków, zaś związane siły niemieckie prowadziły najbardziej bezwzględną okupację w Europie.
  Proszę porównać to z sytuacją Czechów, Norwegów, czy Holendrów.

  Sprawa też wymaga rzetelnego zbadania.
 • @gallux 09:32:00
  A jak znowu ktoś podpuści Polaków do "zrywu", bo nie odrobili lekcji z historii?
 • @gallux 10:00:06
  Mnie też przeraża.
  Znacznie mniej niż pozostawienie PO, czy powrót SLD.
  Ale przeraża.
 • @AlexSailor 10:26:35
  Czytając twoje wpisy w tym miejscu mam dla ciebie jedną odpowiedź: nawet nie chce mi się z tobą gadać.
 • przywodcy i ludność Warszawy nie będąc w pełni świadomi instynktownie uniknęli zupełnej zagłady
  Fronf sowiecki po rozbiciu głownych sil niemkieckich zatrzymany został na prawie pół roku w Warszawie pomimo braku obrony porawego brzegu Wisly i pomimo przytlaczajacej przewagi nad siłami niemieckimi na glównym kierunku berlińskim decydującym o czazsie trwania wojny'
  Grupa niemieckich homoseksualistów z aszkenazyjskimi korzeniami trzymająca władzę w reichu Hitlera nie przerwała ludobójstwa a nawet holocaustu mimo sfrustrowania przegraniem blitzkriegu gen TRommla o Egipt i POalestynę oraz kiepskimi skutkami selekcji "zdolnych do odnowy zydostwa" (według gub, GG Hansz Franka i "najlepszego elementu zdolnego do walki o byt" wedlug Reinhardta Heidrycha). Po wporowadzeniu do palestyny ponad 3 tysiecy poborowych kandydatow na nowohebrajczykow jako dezerterów gen Andersa (początkowo do walki z angielskimi imperialistami) planowana była alija ("podniesienie" z diaspory w ZSRR przez demoludową Polskę i Czechosłowację dso planowo neutralizowanej Austrii i Stalin musial czekać na opanowanie oprzez aliantów ich ustalonych stref wplywow (Francja, Wlochy, Grecja i uzbrojona przez anglikow Jugoslawia TITY).
  Hitlerowcy kontynowali ludlobójstwo w Auschwitz i innych obozach a w zaistnialych wazrunkach do zupełnej zaglady ludnoiści Warszawy nie potrzevaq bylo planów, werbalnych decyzji lub organizacji. Kilka tygodni walk nagllosnionych w propagandzie aliantów i warunki kapitulacji przywrocily formalnie ludności Wazrszawy oraz żołnierzom powstańcom prawa miedzynarlodowe ODEBRANE LUDNOŚCI GG W 1939R.
  Powstancy wywiezieni zostali do obozow jenieckich a ludność nawet jeśli do koncentracyjnych to formalnie nie na zagladę lecz jakby internowanie.
  Pierwszy transport ludności WARSZAWY DO GROSS ROSEN ZDOMINOWANY BYŁ PRZEZ FOLKSDOJCZÓW którzy domagali się rozmów z komendantem i uznania ich dokumentow wspólpracy z Niemcami a do witających ich więźniow (ktorzy odkladali w uznaniu dla powstania kromki chleba i porcje marmolady wykrzykkiwali, ze powstancy strzelali gdy pod prześcieradłem usilowali przejść na stronę niemiecką) (według książki "Więzień Trzrciego Pola" Feliksa Siejwy więżnia Pawiaka, Majdanka i Gross Rosen). Tacy i ich następcy niestety teraz nami rządzą.
 • @gallux 09:32:00
  " Gdyby tacy jak Spirito, Wojtas et consortes żyli wtedy, to zapewne skończyłoby się na burzliwej dyskusji o sensie walki zbrojnej i rozejściu do domów na żniwa."

  Ty sobie gęby WSIoku nami nie wycieraj.
  Skończył się tutaj okres ochronny na durnotę.
 • @SpiritoLibero 11:47:16
  //Nie było i nie ma na kogo głosować.

  Kto by nie wygrał to i tak ta sama partia wygrywa. Kosmetyczne różnice.

  Jak można się tak jeszcze oszukiwać ?

  Tylko ruch, który zacznie się od gmin, powiatów i będzie bacznie obserwowany przez społeczności lokalne może cokolwiek zmienić podbijając swych przedstawicieli coraz wyżej po szczeblach władzy.
  To jest bardzo trudne ale możliwe.//

  - To jest właśnie niemożliwe. Więcej - to jest szkodliwa utopia. Szkodliwa, bo nierealna i zapewniająca trwanie przy korycie cały czas tych samych szkodników.
 • @radzioron 12:05:12
  //I co mają; te szczytne wartości które pan przytoczył na początku - z dzisiejszymi realiami?//

  - dzisiejsze realia to nie jest wybór polegający na wyrzuceniu PO i PiS i zastąpieniu władzy przez lewactwo i palikociarnię/
 • @radzioron 12:39:26
  //Gdy zaistnieje taka potrzeba, będę podejżewam; ze sporym prawdopodobieństwem, jednym z pierwszych na barykadzie.

  Podczas gdy walka będzie się już dawno toczyła, to spora "grupka" wciąż bedzie jeszcze we mszach - a jakże "w intencji Ojczyzny" - uczestniczyć, by się póżniej "patriotami" tym mocniej mienić. Takie "populistyczne" czasy jak ktoś tu ładnie zauważył.//

  - Ty chcesz rewolucji, bazujesz na emocjach ale tak to można wygrać jedynie bitwę a nie wojnę. Zresztą bitwy, bunty, powstania są destrukcyjne, a nam trzeba budować lepsze, inne jutro. Budować można tylko trwale na wartościach. Sprawdzonych.
 • @SpiritoLibero 13:00:40
  //ja skreślam POPiS a Ty nie :))

  (Millera i Palikota też, żeby było jasne//

  - nie kłam.
 • Warte przeczytania:
  http://www.pch24.pl/powstanie-warszawskie-w-oczach-antykomunisty,16630,i.html

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/49683,niszczenie-pamieci.html

  Szczęść Boże
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:02:38
  //odrzucenie systemu i budowanie alternatywnego - to proponuję w CP, a zacząłem to publikować od dania podstaw filozoficznych//

  - odrzucenie systemu to rewolucja. Mieliśmy przykłady w historii do czego to doprowadziło. Np. Rewolucja Francuska. Tak się nie da.

  A te Twoje "podstawy filozoficzne" to brednie. Radzę Ci się dokształcić - weź pierwszą lepszą książkę / podręcznik z filozofii do gimnazjum i wtedy może coś zrozumiesz. Lepsze to od słowotoku pozbawionego sensu jaki uprawiasz. Wtedy przestaniesz się ośmieszać. Naprawdę dobrze Ci radzę.
 • @SpiritoLibero 10:48:09
  "Ty sobie gęby WSIoku nami nie wycieraj.
  Skończył się tutaj okres ochronny na durnotę."

  Tu na durnotę nigdy nie było okresu ochronnego. WSIoku? Bardziej pasowałoby tu PISdzielcu:-)
  Widzę, że się rozkręcasz na na dobre. Epitety, zastraszanie, co jeszcze?
 • @Stan Tymiński 13:38:29
  //Ani młodzi ani starsi Polacy nie mają szans w polityce bo nie potrafią zbierać na politykę pieniędzy. //

  - co za bzdury.
 • @jazgdyni 14:18:12
  //Teraz się wykrzywiają i robią miny. Tchórze teraz więc i tchórze wówczas.
  I nie są w stanie pojąć tego wielkiego zrywu.

  Nędza umysłowa i emocjonalna.//

  - co z tego, że byli patriotami i bez wahania rzucili się z gołymi rękami na czołgi jak było to z góry skazane na niepowodzenie. Zresztą alternatywy nie było.
 • @panMarek 11:18:09
  Bóg zapłać dobry człowieku za linki.
 • @Paweł Tonderski 15:06:25
  //Mesjanizm to śmiertelny wróg polskości i Polaków.//

  - nieprawda. Jakoś żydom nie przeszkadza świadomość bycia narodem wybranym oraz bycia wiecznie pokrzywdzonymi przez los (w tym kult holokaustu).
 • @Pan podporucznik 19:32:30
  //Jak iskra pójdzie po kraju//

  - nie pójdzie. Pół roku temu krążyły opowieści że na wiosnę wszystko się ruszy. Już mamy środek lata. Przypomnieć jeszcze marsze np. 11.XI.2011 i nadzieje wtedy z tym związane?
 • @gallux 11:26:47
  Nie ty będziesz mnie rozliczał z patriotyzmu albo wiary.

  Poniał ? (ten język z pewnością rozumiesz)
 • @AlexSailor 09:40:45
  Tu jest mój komentarz na ten sam temat:

  http://maria-w.nowyekran.net/post/96471,czy-decyzja-o-wybuchu-powstania-warszawskiego-byla-sluszna#comment_840621
 • @zibi 09:52:50
  //Witam. Jeżeli nie widzisz róznicy między bandą złodziei , karierowiczów i nieudaczników, a partią PIS, której rząd, wściekle atakowany przez "MENDIA" I WYNAJĘTYCH ,"POZYTECZNYCH IDIOTÓW", wykonał przez 14 miesięcy ok 100 p. ze swego programu, to tylko mozna współczuć zaciemnienia mózgu!!!
  Urodziłem się 10.08.1944 r w szpitalu na ul. Lindleya. ok 25 .08. wpadła do szpitala banda zwyrodnialców -Własowcy, i po wykorzystaniu kobiet, zabili wszystkich, razem z dziećmi. Moja ś.p. matka wiedziała, że nie ruszają upośledzonych ludzi i udając taką, uratowała siebie i mnie! Przyglądam się temu PRL-bis i mam nadzieję, że młode pokolenie , które nie ma szans na normalne zycie w tuskolandzie, zmobilizuje się i doprowadzi do przełomu w naszym kraju! Tekst :"kto by nie wygrał, to i tak ta sam partia wygrywa", świadczy o tym, że o polityce nie masz pojęcia!!!//
  - myślę dokładnie tak samo. Pozdrawiam.
 • A ja słyszałem
  z niektórych przekazów(nie wiem na ile są one wiarygodne), że ówczesna młodzież wcale tak dużo nie różniła się od młodzieży dzisiejszej. Miała w nosie wielką politykę, interesowała ich tylko hulanka i swawola, którą skutecznie uprawiała w modnych warszawskich lokalach.

  I dopiero w chwili największej próby, największego upodlenia, młodzież warszawska chwyciła za broń. Może i podobnie będzie z lemingami, jak wjadą do nas ruskie czołgi?
 • @SpiritoLibero 10:48:09
  //Ty sobie gęby WSIoku nami nie wycieraj.
  Skończył się tutaj okres ochronny na durnotę.//

  - doprawdy? To po co wypisujesz te swoje dyrdymały?
  A promowanie głupoty Wojtasa o czym u Ciebie świadczy?
 • @Mind Service 11:50:56
  Tak wygląda Agresja. Ja napisałem w trybie przypuszczającym, oceniając to co tu sam osobiście czytam, a w zamian zostałem nazwany WSIokiem. Przy okazji padła deklaracja "końca durnoty", w co nie bardzo chce mi się wierzyć.
  Na dodatek zwróć uwagę na formę (zaimek osobowy) - "Nami". My, Wy, Oni... Zwracam uwagę dzielenia na naszych i onych.
 • @Migorr 11:45:46
  Młodzież trudno zrozumieć, czasami znosi bardzo dużo , czasami byle iskra może spowodować wybuch. Czekać na ruskie czołgi, już tu byli i wystarczy.
 • @Andy 51 10:20:20
  Proszę Pana.
  Heroiczny czyn, to jest dla nas Polaków.

  Obiektywnie była to precyzyjnie przygotowana i przeprowadzona dekapitacja reszty polskiej inteligencji patriotycznej, depopulacja Narodu Polskiego, zrównanie z ziemią najważniejszego ośrodka w Polsce, zwłaszcza po zagarnięciu Lwowa.

  Nawet pobieżna analiza wykazuje, że operacja została przeprowadzona przez SS państw ościennych ( w tym sojuszniczych) penetrujące Polskę, a w szczególności AK w sposób, który jest przerażający.
  Gdyby ktoś pokusił się o poważną analizę sytuacji, to nawet powinno się udać ustalenie kto i dla kogo pracował.

  Z innej strony, Powstanie jest klęską polityki polskiej, polskich SS, oraz polskich sił zbrojnych.
 • @AlexSailor 12:29:48
  Ma pan prawo do swoich poglądów i swoich analiz. Ja się z nimi nie zgadzam.
 • @gallux 10:30:57
  Takiego manewru uczyli na kursach dezorganizacji zespołów ludzkich w przypadku braku argumentów?
  Myślisz Pan, że to przyjemnie jest wytaczać proces myślenia zaczadzonym kilkusetletnim praniem mózgów rodakom??
 • @Mind Service 11:34:18
  Tylko oni nie rozumieją tego w kontekście poświęcania się za innych, lecz własnych, wymiernych korzyści.
 • Odnośnie młodych ludzi, w tym kibiców mam takie samo zdanie co
  śp. generał Sławomir Petelicki :

  http://www.youtube.com/watch?v=mL9R8HwTROY

  Sądzę, iż jakby przyszło co do czego to możemy na nich liczyć. To współcześni Kolumbowie. Nie nadużywajmy jednak ich zaufania i nie zwódźmy ich na manowce /PIS, Ruch Narodowy/. W przeszłości już to wielokrotnie przerabialiśmy /nieudane powstania/. Nie powtarzajmy ciągle tych samych błędów.
 • @SpiritoLibero 11:41:50
  Oj spiritusiku, jakiś ty nerwowy... Zabolało cię to co napisałem pod twoim artykułem? To po co promujesz siebie na pudle zamiast dać szansę innym? Twoja notka na ten sam temat Powstania Warszawskiego (chyba już piąta w tym samym czasie) na dodatek spłodzona w pośpiechu na kolanie pokazuje tylko jakim jesteś zarozumialcem i jaką masz manię wielkości. A tak wogóle to wykasuj też komentarze do mojego wpisu, bo widać, że dyskutujesz sam ze sobą, co jest prawie tak śmieszne jak bredzenia Wojtasa.
 • @detektywmjarzynski 13:10:42
  Jeżeli chodzi o kibiców, nie są to grzeczni chłopcy , ale honorowi. Zgadzam się z wypowiedzią śp gen. Petylickiego.
 • @Mind Service 11:43:22
  W podobnych komentarzach porusza mnie jedno.
  Jakiś dziwny determinizm wskazujący, że Warszawa musiała być wymordowana, a Polacy i tak zostaliby zgładzeni.

  To jest jakaś wierutna bzdura.
  Tak piramidalna, że trudno z nią dyskutować i nie dyskutuje się.

  1 sierpnia 1944r. każdy niemiecki oficer posiadający IQ powyżej 90 wiedział, że wojna jest przegrana.
  Od południa z zachodu posuwały się wypoczęte i dysponujące nieograniczonymi w porównaniu z Niemcami zasobami armie amerykanów, Brytyjczyków, Francuzów, Polaków i swiły zbrojne wielu innych nacji.
  Od wschodu waliła Armia Czerwona zasilona dodatkowo dwoma armiami polskimi, a przecież to nie wszystko, posiadająca już kilkukrotną przewagę i również nieograniczone w porównaniu do Niemców zasoby.

  15 sierpnia wojska aliantów zachodnich stanęły na granicy Niemiec.

  W krajach jeszcze okupowanych Niemcom palił się grunty pod nogami.
  Z każdym dniem, każdą godziną, w Europie mobilizowano nowych żołnierzy francuskich, polskich, włoskich, holenderskich, belgijskich, jugosłowiańskich.

  To był już koniec.
  Armia niemiecka została praktycznie odcięta od dostaw paliwa.
  Co noc niemal floty powietrzne równały jakieś niemieckie miasto z ziemią - dosłownie z ziemią (o czym mało kto wie).

  W tej sytuacji "rząd polski w Londynie" dysponuje niemal 200 tys. żołnierzy i to żołnierzy potrzebnych aliantom.

  Z drugiej strony idzie już ponad stu tysięczna armia polska pod radzieckim dowództwem.

  Na zajętych przez wojska radzieckie terenach polskich znajdują się tysiące, dziesiątki tysięcy Niemców i jeńców niemieckich.

  Czyż zatem nie wystarczyło wymuszenie na "sojusznikach" tylko dopuszczenia stosowania prawa odwetu i zakomunikowanie tego w formie ultimatum Niemcom.

  Jeśli nie zaprzestaną natychmiast mordowania Polaków w Polsce, to polskie siły zbrojne na zachodzie dostaną rozkaz likwidacji każdego złapanego Niemca w ramach odwetu, nie wyłączając ludności cywilnej, a rozkaz ten zostanie ze szczególną starannością wykonany po wejściu na terytorium Niemiec.

  Tyle, k...wa, bo nie mogę o tym spokojnie pisać, i tylko tyle.

  Gdyby zaś nasi "sojusznicy" uznali, że życie Niemca nie jest równe życiu jakiegoś tam Polaka, trzeba było z hukiem trzasnąć drzwiami i wydać rozkaz zaprzestania jakiejkolwiek współpracy, już nie mówiąc o akcjach bojowych, ze szczególnym podkreśleniem wywiadu, kontrwywiadu, lotników, i marynarki, która powinna wpłynąć do portów neutralnych.

  No, ale wtedy już w sierpniu 1944r. trzeba było by sobie szukać pracy, a nie "rządzić" Polską w Londynie.

  Zresztą, pole manewru było znacznie szersze.
  Tylko wtedy nie można byłoby siedzieć wygodnie w kapciach w Londynie w fotelu posyłając dzieci z gołymi rękoma przeciw czołgom na śmierć.
 • @Mind Service 13:26:27
  " Oj spiritusiku, jakiś ty nerwowy.."

  Daj sobie już spokój.
  Poprzednio twierdziłeś, że nie jest na temat Powstania.

  Słyszałem, że różne manie wielkości (a to twój przypadek ) są już uleczalne.
  Na początek spróbuj modlitwy...
  A potem udaj się koniecznie do specjalisty.
 • @Migorr 11:45:46
  Czy Pan oszalał?????
  Dlaczego do Polski mają wjechać "ruskie czołgi".
  Chce Pan ustawiać Polaków frontem do fikcyjnego przeciwnika, a nie zabezpieczonym tyłem do śmiertelnych wrogów???

  Czy w tej chwili, lub w ciągu 20 ostatnich lat, Rosja rościła sobie pretensje do 1/3 polskiego terytorium, czy żąda od nas odszkodowań, zwrotu majątków, 65 miliardów haraczu, wykupiła i zniszczyła nam przemysł (oczywiście działała w tym kierunku, ale to co innego), przejęła polskie banki, narzuca nam homoterroryzm, zmusiła nas do udziału w dwóch wojnach imperialnych, zniszczyła naszych potencjalnych sojuszników bez wypowiedzenia wojny, stanowi prawo, które musi być wprowadzone w Polsce, wygoniła z Polski, by pracowali dla niej, 4 000 000 Polaków???????????????????????

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Człowieku obudź się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Rosja jest państwem nam niestety wrogim, mniejsza o przyczyny, ale nie ma żadnego interesu w napaści na Polskę.
  A gdyby nawet.
  To czym chcesz się Pan bronić przeciw potężnej, drugiej (może pierwszej) armii świata?
  Chcesz Pan znowu przystrzyc Polaków, bo za dużo odrośli od ziemi?
 • @AlexSailor 13:30:01
  //Czyż zatem nie wystarczyło wymuszenie na "sojusznikach" tylko dopuszczenia stosowania prawa odwetu i zakomunikowanie tego w formie ultimatum Niemcom.

  Jeśli nie zaprzestaną natychmiast mordowania Polaków w Polsce, to polskie siły zbrojne na zachodzie dostaną rozkaz likwidacji każdego złapanego Niemca w ramach odwetu, nie wyłączając ludności cywilnej, a rozkaz ten zostanie ze szczególną starannością wykonany po wejściu na terytorium Niemiec.//

  - Alianci nie potrzebowali Polaków żeby rozprawić się z Hitlerem. Taka to smutna prawda. Polacy płacili złotem za możliwość walki u boku Brytyjczyków. Trochę to przypomina dzisiejszy udział Polski w UE... Oni bez nas sobie poradzą. A nasi decydenci myślą, że musimy im pucować tyłek...
 • @AlexSailor 13:30:01
  //To był już koniec.
  Armia niemiecka została praktycznie odcięta od dostaw paliwa.
  Co noc niemal floty powietrzne równały jakieś niemieckie miasto z ziemią - dosłownie z ziemią (o czym mało kto wie).//

  - Niemcy walczyli do końca. Nawet w Berlinie. I nawet wtedy wierzyli w zwycięstwo.
 • @AlexSailor 13:30:01
  //Jakiś dziwny determinizm wskazujący, że Warszawa musiała być wymordowana, a Polacy i tak zostaliby zgładzeni.//

  - Warszawa miała być twierdzą na linii frontu. I bronić się do ostatniego niemieckiego żołnierza. Miasto i ludność cywilna były skazane na zagładę. Można było walczyć i zginąć z karabinem w ręce w Powstaniu, albo podczas masowej egzekucji. Tego byli świadomi dowódcy AK. Też bym chyba tak zrobił.
  Ciekawe, że powstańcom w Getcie Warszawskim nikt nie zarzuca głupoty.
 • @T-Rex 13:49:16
  //Wiele wspomnień spisanych przez weteranów mówi o tym, że niemieccy zaprawieni w bojach żołnierze, nawet jeśli byli zmęczeni wojną, to wciąż jeszcze był to poważny orzech do zgryzienia.

  Walczyli aż do samego końca.//

  - dokładnie tak. I mieli żołnierzy tak zaprawionych w boju, tak bitnych, że walecznością dorównywali im jedynie Polacy. Ponoć...
 • @Mind Service 13:41:43
  No i bardzo dobrze, że Pan to napisał.
  Zatem po co Polacy walczyli zamiast np. zarabiać pieniądze i przygotowywać się do życia po wojnie na Zachodzie.

  Alianci jednak bardzo potrzebowali Polaków, polskiego wywiadu, podziemia, związania w Polsce sił niemieckich, a i żołnierze mieli swoją wartość.

  Skoro jednak olaliby tą propozycję, to zawsze można było skontaktować się z Niemcami i za wycofanie się z wojny przeciw nim, wytargować zaprzestanie mordowania ludzi w Polsce.
  Skoro siły zbrojne w Polsce przestałyby działać przeciw Niemcom i przeszłyby w stan uśpienia utrudniając na dodatek inwigilację przez NKWD, a jako bonus Niemcom ubyłoby kilkadziesiąt dywizji na Zachodzie z odcięciem "sojuszników" od pracy polskiego wywiadu, to po co mieliby mordować Polaków?

  Może by się nie udało.
  Ale nawet nikt tego nie próbował.

  A złotem, to Polacy zapłacili po wojnie dopiero.
  To znaczy zapłacili - sami sobie skubnęli część tego złota, a reszta jakoś tam została.
  Podobnie jak złoto przydzielone Polsce po odebraniu go Niemcom.
 • @Mind Service 13:49:51
  Warszawa zostałaby ominięta przez front, bo nie miała żadnego znaczenia dla frontu.
  W morzu wrogiej ludności, odcięta od dostaw, była nie do obrony.
 • @AlexSailor 13:56:59
  //Alianci jednak bardzo potrzebowali Polaków, polskiego wywiadu, podziemia, związania w Polsce sił niemieckich, a i żołnierze mieli swoją wartość.
  Skoro jednak olaliby tą propozycję, to zawsze można było skontaktować się z Niemcami i za wycofanie się z wojny przeciw nim, wytargować zaprzestanie mordowania ludzi w Polsce.//

  Polacy byli niewygodni dla "sojuszników". Jałta, zamach na gen Sikorskiego - o czym świadczą?
  Alianci zachodni za to bardzo potrzebowali Rosji i gotowi byli poświęcić nawet swego sojusznika. I zrobili to. Przykre? Niestety...

  Co do targowania się z Niemcami. Czy alianci byli gotowi negocjować z Niemcami wcześniejsze zakończenie wojny? Dziwne, ale wygląda, że nie. Niestety lądowanie na spadochronie Hesa niczego nie dało...
 • @Mind Service 14:13:00
  Ja piszę o tym, co mógł zrobić "rząd londyński", a nie co robili sojusznicy-zdrajcy.
  Prawdopodobnie za próby niezależnych działań w polskim interesie został właśnie zamordowany gen. Sikorski.

  Przypomnę, że ocaleni z Powstania Powstańcy i ludność cywilna przeżyła właśnie na skutek wystosowania przez "aliantów" ultimatum grożącego odwetową likwidacją Niemców, w tym jeńców.

  Równie istotnym, co pytanie o sens Powstania, jest pytanie o sens walki polskich żołnierzy na Zachodzie.
  Po co, skoro nie dało to nic, a jeszcze trzeba było za to zapłacić złotem.
  Po co zginęli w Tobruku, nad Londynem, pod Monte Cassino, Arnhem, i wielu innych miejscach.

  Polacy zaufali "rządowi na uchodźstwie", który dwukrotnie doprowadził do klęski - raz we Francji, drugi w 1945r.
 • @Andy 51 14:31:07 Pzdr!
  To przykre, że MY Polacy nie potrafimy walczyć o swoje. Chyba polityka ciepłej wody, tak usilnie realizowana przez obecny rząd, odniosła skutek. Reżim Donalda, wspomagany przez Brukselę i Moskwę, łamie kręgosłupy nie tylko jednostkom, ale już całemu społeczeństwu. Pociesza mnie tylko myśl, że upadek tego systemu jest już bardzo blisko. Niestety, odbudowywanie poczucia godności w Narodzie będzie trwało latami. Powstanie Warszawskie musiało wybuchnąć. Komuniści już 22 lipca ogłosili Manifest PKWN w Lublinie. Dowództwo AK miało dokładne meldunki na temat sytuacji w Lwowie. 21 lipca 1944 Armia Czerwona zbliża się do do Lwowa, a 27 lipca po licznych walkach obejmuje całość miasta a po kilku zaledwie dobach, każą ściągać polskie flagi i ogłaszają Lwów sowieckim miastem. Dowódcy Akowscy już 27 lipca zostają podstępnie ujęci i zmuszeni do wydania żołnierzom AK rozkazu złożenia broni!!!!! Jasnym jest więc, że Armia Czerwona i sprzedajni Polscy żydo-komuniści występują przeciw AK. Opisuje to dokładnie prof. Jerzy Węgierski, badacz i historyk Lwowskiego AK (i nie tylko). ALE LWÓW DALEJ JEST WYKREŚLONY Z HISTORII I PAMIĘCI POLAKÓW. Tylko tym mogę wytłumaczyć, że niektórzy Polacy wciąż nie rozumieją, DLACZEGO w Warszawie Musiało Wybuchnąć Powstanie. Lwów i Warszawa to było jedno państwo, a nie jak jest teraz. LOS LWOWA zaważył o losie Warszawy. Alianci sprzedając nas w Jałcie, sprzedali praktycznie całą Polskę.
 • Jesteście jak doktor Mengele, tyle że dzisiaj w eleganckim garniturze. Polecam!!!
  Jesteście jak doktor Mengele, tyle że dzisiaj w eleganckim garniturze. Nie przykryjecie przeszłości żadną "europejskością" i żadnym salonem odnowy. http://wpolityce.pl/artykuly/59362-jestescie-jak-doktor-mengele-tyle-ze-dzisiaj-w-eleganckim-garniturze-nie-przykryjecie-przeszlosci-zadna-europejskoscia-i-zadnym-salonem-odnowy
 • @Kula Lis 62 20:17:45
  Szanowny Kolego Kula Lisie ( mam nadzieję, że się nie obrazisz za kolegę ), proszę nie uogólniaj piszesz " że MY Polacy nie potrafimy walczyć o swoje".
  Nieprawda umiemy , tylko część z nich nie umie lub nie chce, gdyż są na pasku innych. Polacy wierzą stąd dali się zauroczyć ekipie Słońca Peru, ale czar prysnął Tej ekipie zostanie tylko jedno , serwery wyborcze w Rosji.
  Zauważ, jakie epitety padają na powstańców, ale gdyby tych samych słów użyć w stosunku do powstania w getcie, to by się rozległ ryk pożytecznych idiotów i propagandystów z mediów.
 • @Kula Lis 62 20:20:48
  wPolityce czytam na bieżąco.
 • @Andy 51 20:54:47
  Nie obrażam się kolego za kolegę, i przyznaję Ci rację. Rozległo by się aj waj. Zresztą co to było za powstanie? zabili 8-16 Niemców. Pzdr!
 • @Andy 51 20:54:47
  Anty-polskie łachudry często nie polskiego pochodzenia tak plują na Powstanie Warszawskie. Te antypolskie łachudry, powinny nas po rękach całować, że zezwalamy im na pobyt w naszej Ojczyźnie! To stalinowcy, pomiot po spermie chazarokałmuckiej, etc..gdy ta orda szła n a Berlin, z okrzykiem na ustach: cwietow nie nada, żopu dawaj, i dostawali dobrowolnie lub i nie, za tuszonkę i Biełomory, którzy pragną na gruzach II RP stać się absolutnymi właścicielami IIIRP/PRLbis. Ich dzieci są instalowane na wiodących stanowiskach w aparacie władzy i mediach. Ich pragnieniem jest absolutne przewartościowanie polskiej historii, zerwanie jakichkolwiek odniesień do wartości jakie reprezentowali nasi Ojcowie i Dziadowie. Wraca określanie patrioty faszystą.To porozumienie magdalenkowe Wałęsy z Jaruzelskim, Kiszczakiem i Michnikiem ma im to gwarantować. To się niedługo rozstrzygnie - co dalej z Polską.
 • @Andy 51 20:55:13
  Dobrze Skwarczyński napisał, wywołał wściekłość germanofili, żydolewactwa, etc…ponieważ zawarł w swym artykule prawdę, a ona bardzo i to bardzo zabolała.
 • @Kula Lis 62 20:17:45
  Niewątpliwie, gdyby nie Powstanie Warszawskie, Lwów dziś byłby odzyskany.
  Dzięki Powstaniu, nie miał go kto odzyskać ani zaraz po wojnie ani w 1953r., ani w 1989.
  Dużo by tłumaczyć, dlatego tylko sygnalizuję.
 • @Kula Lis 62 21:37:43
  Witaj

  Jak zwykle mogę się tylko z tobą w pełni zgodzić. Rozpętali dyskusję, gdzie nie ma nic do dyskutowania. Powstanie było dziejowym musem.
  Zaczadzeni niczego nie są już w stanie zrozumieć.

  Ale my jeszcze ciągle jesteśmy i damy dowód prawdzie.

  Serdecznosci
 • @Andy 51 13:55:03
  Twoje zdanie znaczy, że nie rozumiesz istoty zbiórki pieniędzy w działalności politycznej. A jest tak, że jeżeli nie uzyskasz poparcia pieniądzem od swojego wyborcy to nie masz co liczyć na jego głos i dalsze poparcie. W tej sytuacji mówi się o wycofaniu społecznym, biernym społeczeństwie, które nie jest zdolne do wyłonienia własnego przywództwa, a ponieważ miejsce to ktoś musi zająć zostaje zajęte przez obce interesy i wstawione kukły do ich reprezentowania.
 • @interesariusz z PL 17:39:02
  no i jaki jest rezultat tego głosowania!
 • @AlexSailor 09:34:00
  "Możliwość wygranej w polityce jest wprost proporcjonalna do ilości ZEBRANYCH pieniędzy", zebranych a nie wydanych np. uzyskanych od jednego, czy kilku sponsorów.
  Ty oceniasz po wydanych pieniądzach, a nie rozumiesz istoty zbiórki pieniędzy od przyszłych wyborców i związania się wyborcy z kandydatem poprzez udzielenie mu poparcia pieniądzem.
 • @Mind Service 11:27:13
  oceniam odwrotnie, zbyt durny jesteś by zrozumieć istotę zbiórki pieniędzy w polityce i występujące oczywiste zależności, a w tym związek wyborcy z kandydatem któremu ten wyborca dał w kampanii np. 10 zł.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031