Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Panie RedNacz, Panie Spirito Libero, czy na nE są „zapisy” na niektórych blogerów i na niektóre tematy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy coś się dzieje na nE ? chyba tak znaczący blogerzy chcą z niego odchodzić. Pozycję portalu w blogosferze tworzą piszący na nim, czasami warto ich posłuchać a nie udawać że nic się nie dzieje.

Żeby była jasność , nie chodzi mi o cenzurę, ale o politykę redakcyjną nE. Ażeby nie być gołosłownym ad rem.

Pierwsze półrocze tego roku były ciężkie dla nE. Wolty byłych współpracowników wymiany Red Nacz sprawiły , że z wiodącego portalu, nE stał się niszowym, a klikalność  spadła,  przypuszczam gdzieś o około 80%. Zaliczam się do tych blogerów, którzy są na nE od początku. Nie pisze na innych portalach , czemu, pisałem w kilku poprzednich postach. Zależy mi , żeby nE się rozwijał , ale niektórych posunięć właściciela, red. Nacz. czy adminów nie rozumie.

Weźmy dzisiejszą stronę nE. Co my tam widzimy ? ano na SG są trzy posty z zerową ilością komentarzy oraz pięć postów z ilością 1-2 komentarze. W tym samym czasie po prawej stronie jest kilka postów z kilkunastoma  lub kilkudziesięcioma komentarzami. Czy jeżeli post np. 12 godz. na SG nie ma żadnego komentarza nie można go przekierować na prawą stronę, a na jego miejsce umieścić posty z komentarzami ?

Inna sprawa z postami niektórych blogerów , którzy obojętnie co napiszą zawsze znajdą się na SG. W tym samym czasie w piwnicy znajdują się inni z wieloma komentarzami. Niedopuszczalne według mnie jest praktyka , żeby na  jedynce był zawieszony post , który po paru godzinach ma  kilka komentarzy.

Reasumując być może jest tak , że świadomie lub nie ludzie odpowiedzialni za nE preferują różnych blogerów lub różne tematy, które mimo znikomego zainteresowania wiszą na topie. Moim zdaniem takie praktyki nie służą rozwojowi nE.

KOMENTARZE

 • @Andy 51
  Witaj

  Mam dokładnie te same przemyślenia. Czyli jest problem. Szfankuje praca redakcyjna. Powinny byc kanony ruchu na Stronie Głównej. Właśnie tak, jak piszesz.
  Skąd inąd wiem, że są naciski, w tym wydawcy, by jedne teksty umieszczać przed drugimi. Wtedy cała architektura się wali.
  Tu jest potrzebny pewien trening dziennikarski i uzupełnienie wiedzy.
  Gdy byli Pińscy w redakcji to to jakoś było bardziej godne zaufania.

  Pozdrawiam
 • ?
  Przecież ten artykuł, który został usunięty na prośbę pani Rebeliantki miał dużo komentarzy i odwiedzin.

  U Korwina też miliony wejść i komentarzy, choć pan Korwin sam pisze niewiele. O co panu chodzi, ma być tylko o PiS-e, Macierewiczu i o Kościele katolickim?
 • @Andy 51
  Lewa kolumna jest cześciowo automatyczna, to znaczy trafili tam blogerzy i autorzy którym został nadany status postaci widocznej w aeropagu.

  Prawa kolumna jest w całości automatyczna, pisałem to wielokrotnie (i postulowałem o zmiany), w prawej kolumnie pojawiają się najnowsze posty, patrząc od góry - najnowsze.

  Z pustego i Salomon nie naleje, kiedyś w przeciągu 9-godzinnego dyzuru było przeszło 50 nowych postów, teraz tyle nie ma, więc ciężko jest jednocześnie zmienić ramówkę SG i zakładek tak aby były na SG nowe posty, i aby one były jeszcze dobre jakościowo, z kolei pozostawienie staroci sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu godzin objawia się lamentami że na SG wiszą starocie, że SG jest mało dynamiczna.
  To że nowy post nie ma natychmiast kilkunastu komentarzy nie świadczy o tym że nowy post jest zły, bo czasem post ma kilkadziesiąt komentarzy, ale są to wywody 3-4 osób. Więc zostaje "albo - albo", albo na SG wiszą starocie z xx komentarzami, albo SG będzie dynamiczna, ale pod postami może nie być lawiny komentarzy. Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził, a narzekacze zamiast wziąć się do robótki to albo trzaskają drzwiami, albo pauzują, albo produkują posty w których punktują KAŻDE działanie redakcji i administracji.
 • @jazgdyni 09:25:40
  Zapomniałeś już jak ludzie narzekali na Pińskich jak to wlepiali przedruki z m.in. Wyborczej czy TVN24?
 • @Andy 51
  i jeszcze jedno, od godziny 24.00 do godz. 9.41 zostało opublikowanych łącznie 7 postów: Bierecki, Ranger, Space, Boska Wola, Jeznach, Echo24 i Twój. Co można z tego zrobić, aby jednocześnie było dobrze, dynamicznie, treściwie, i jednocześnie z lawiną komentarzy?
 • @jazgdyni 09:25:40
  W moich postach wielokrotnie o tym pisałem , ale na zasadzie mówił dziad do obrazu , nic się nie dzieje i marazm na nE trwa.

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 09:26:25
  Czy Panu wszystko musi się kojarzyć z PiS , czy to jakaś Pana obsesja ? czy ja piszę o Rebeliantce , ja piszę o pewnych zasadach , które są na nE , a do których mam zastrzeżenia. Proszę czytać ze zrozumieniem.
 • @Andy 51 09:48:02
  Mnie nie, ale pana z PiS-em kojarzę. Tak się niestety składa w pana przypadku, chcąc nie chcąc.
 • @Andy 51 & @All
  Nathanel pokasował znowu WSZYSTKIE swoje posty, przez co skróciły się wszystkie zakładki. To taka syzyfowa praca adminów, wypozycjonować coś, po to aby autor postu to samodzielnie skasował (i czasem opublikował 2, 3, czy 4 raz, ponownie). Takich działań, złośliwych, nie widzi nikt?
 • @Paweł Tonderski 09:26:25
  I tu się z Panem zgadzam.
  Także jestem katolikiem z dziada-pradziada, kultywującym polskie tradycje narodowe.Ale....ta nachalna i bezczelna propaganda fanatycznej "sekty" katolickiej, woła o pomstę do Nieba.
  Większość komentatorów jest zaszczuta przez tę SEKTĘ i boi się tej mafii narazić, aby nie być posądzonym o szerzenie herezji.

  Druga sprawa - gwiazdki; pojawia się nowy artykuł z kompletem niebieskich gwiazdek, zanim skończy się czytać tekst..
 • @Paweł Tonderski 09:54:50
  "A"my " zamiast się jednoczyć, we wspólnej sprawie, jojczymy, narzekamy i się pomiędzy sobą kłócimy." - przecież dokładnie o to chodzi tym którzy są u koryta, póki nie będzie jedności póty nie będzie siły, a wtedy łatwiej jest sterować poszczególnymi grupkami osób.
 • @Pluszak 09:50:50
  Są takie działania???

  Po co?
 • @...
  To my tworzymy tak naprawdę to, co dzieje się na portalu i nikt inny.

  Tak jak my Polacy, tak naprawdę jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się w Polsce!

  I nikt inny, dlatego też nie powinniśmy mieć pretensji do kogoś, że zajmuje puste pole, które sami bez walki mu oddaliśmy. Takim doskonałym przykładem na portalu NowyEkran.net jest bloger Ranger, Korwiniści i lewactwo, które się nie obraża, pisze i mąci.

  A"my ", zamiast się jednoczyć, we wspólnej sprawie, jojczymy, narzekamy i się pomiędzy sobą ciągle kłócimy.
 • .
  "Weźmy dzisiejszą stronę nE. Co my tam widzimy ? ano na SG są trzy posty z zerową ilością komentarzy oraz pięć postów z ilością 1-2 komentarze. W tym samym czasie po prawej stronie jest kilka postów z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma komentarzami. Czy jeżeli post np. 12 godz. na SG nie ma żadnego komentarza nie można go przekierować na prawą stronę, a na jego miejsce umieścić posty z komentarzami ?"
  ________________________________

  Ale po co? Autor sam sobie udowadnia, że jest to potrzebne jak umarłemu kadzidło, po czym robi zarzuty komuś, że nie okadza tymże kadzidlem.
  Celuje w tym 'jazgdyni', który parokrotnie robił zadymy z tego powodu, rozwalając doszczętnie tenże portal przy pomocy samoczynnie go rozwalających ogłupiałych katolików.
  Niestety, wlasciciel portalu jest w kropce, powinien wyrzucić wszystkich, ktorzy publicznie zdeklarowali się, że go opuszczają, bo nie może byc tak, że szmaciarze tworzą ciagłą dywersję z odchodzeniem z niego, zaraz tez w komentarzach składając ręce do modlitwy.
  1000 lat skutecznej indoktrynacji zrobiło z tej mniesjzości Polaków schizofreników paranoidalnych, choroba jest nieuleczalna, zatem leczenie polegac może tylko na tworzeniu w internecie specjalistycznych miejsc odosobnienia.
  Jednym z komediowych akcentow tej choroby jest dziejąca sie na na szych oczach telenowela pt. 'Mama małej Madzi' w czarnej sukience', czyli proboszcz z zadupia odchodzi z parafii.
  Natomiast wlasciciel powinien zdecydowac się, czy ma to w ogóle sens (lożenie pieniędzy na portal), a jeśli ma sens, to o jakim profilu chce by on był, co też automatycznie wyznaczy jego pozycję.
  To musi być okreslone na samym pocątku, a nie zaszkodziloby gdyby poprzedziła go dysuksja na ten temat. Zmiana nazwy jest ku temu dobrą okazją.
 • @jazgdyni 10:00:08
  Nathanela zapytaj niech Ci odpowie. To już po raz trzeci podjął takie działania, z czego z pierwszym razem przywróciłem mu wszystkie posty co zajęło mi kilka godzin. Syzyfowa praca...
 • @Talbot 09:52:05
  " Także jestem katolikiem z dziada-pradziada, kultywującym polskie tradycje narodowe.Ale....ta nachalna i bezczelna propaganda fanatycznej "sekty" katolickiej, woła o pomstę do Nieba.
  Większość komentatorów jest zaszczuta przez tę SEKTĘ i boi się tej mafii narazić, aby nie być posądzonym o szerzenie herezji."

  Pełna zgoda.
  O permanentnych próbach " zaszczucia " mogę coś powiedzieć...
 • @Paweł Tonderski 10:02:49
  a dlaczego o korwinistach mówisz "oni" ?

  I dlaczego o sobie mówisz "my" ?

  Co to jest !? Zawłaszczyłeś sobie Polskę ?
 • @Ultima Thule 10:29:14
  O jaki mnie zaszczyt spotkał, konserwatywny liberał wreszcie raczył odpowiedzieć, i skomentował moją wypowiedź.

  My socjaliści, wy liberałowie, przecież to między innymi pan tworzy te podziały na prawych, konserwatywnych i liberalnych i na całą resztą, ale cóż się dziwić, jeżeli pan innych uważa za motłoch i meneli stojących pod budkami z piwem, a ostatnio tych innych zaczął nazywać narodowymi socjalistami?
 • @SpiritoLibero 10:27:11
  Tutaj jest przykład tego KNUCIA...
  http://netsociety.nowyekran.net/post/95745,sorry
 • @Talbot 10:42:51
  No cóż ...
  Jedną z częstych przypadłości, które gnębią blogerów to coś co nazywam "primadonnyzm". ( Nie posądzam o to bynajmniej autora cytowanego przez Ciebie tekstu)

  Na "primadonnyzm" cierpi np. Toyah - który jako "laureat nagrody Onetu" wyprowadził się obrażony z Salonu, bo nie był cały czas na jedynce.
  Wielu jest takich, nie będę wymieniał, każdy sam widzi.
 • @radzioron 10:42:14
  Dokładnie ten sam Talbot..
 • @OHV 10:07:02
  "...Celuje w tym 'jazgdyni', który parokrotnie robił zadymy z tego powodu, rozwalając doszczętnie tenże portal przy pomocy samoczynnie go rozwalających ogłupiałych katolików..."

  Gdyby to napisał ktokolwiek do którego mam choćby krztynę szacunku, niewątpliwie poważnie bym się zastanowił.
  Tymczasem ty, OHV zakodowałeś mi się, jako człowiek o symptomatycznej paralogice i niezborności w wyciąganiu wniosków.

  Wniosek - nie ma się czym przejmować i o czym dyskutować.

  Ps. A "ogłupiali katolicy" sami się obronią. I to z Bożą pomocą.
 • @Pluszak 10:07:16
  Nie zapytam, bo nie rozmawiamy ze sobą. Dla mnie to szkodnik na NE.
 • @Pluszak 09:50:50
  Nie wiem czy Nathanel działał złośliwie czy nie , ale czasami taki pasztet mają admini.
 • @Paweł Tonderski 10:02:49
  Tu się z Panem zgadzam: " I nikt inny, dlatego też nie powinniśmy mieć pretensji do kogoś, że zajmuje puste pole, które sami bez walki mu oddaliśmy. Takim doskonałym przykładem na portalu NowyEkran.net jest bloger Ranger, Korwiniści i lewactwo, które się nie obraża, pisze i mąci."
 • @Pluszak 09:39:18
  Mnie chyba nie zaliczysz do narzekaczy , ja piszę bo czuję taką potrzebę, mimo, że kilka moich ostatnich postów ( przed 11.07,chyba około 10 ) lądowało z boku.
 • @OHV 10:07:02
  Mam Pan prawo do swoich przekonań, a atakowanie personalne blogera , delikatnie mówiąc uważam za nietakt.
 • @radzioron 11:16:59
  To nie tak...
  Na NWO byłem bardzo długo moderatorem. Starałem się zamieszczać tam artykuły o charakterze patriotycznym. Po jakimś czasie zauważyliśmy wraz z Adminem, że rozpoczął się atak na portal zwolenników New Age, ŚJ, Adwentystów i wielu różnych sekt.
  Ponieważ zadeklarowałem, że jestem katolem - ataki zaczęły się na moją osobę, czyli Moderatora. No i portal się rozleciał...
 • autor i reszta swiata
  Podobno to hitler nie żyje!!!
  Sklonowany gdzieś tam cieszy się z Polaków rozmów przyjaznych.
 • @Skanderbeg 11:50:18
  Widzisz nawet ludzie o odmiennych zdaniach mogą rozmawiać ze sobą. Chodzi mi o rozmowę merytoryczną nie ad personam. Z Twoim komentarzem się zgadzam oprócz ostatniego zdania.
 • @latajace skrzypce 12:08:00
  Ty chyba lewitujesz.
 • @Talbot 12:07:03
  " Na NWO byłem bardzo długo moderatorem "

  To moderowałeś m.in moje teksty :)
  Tylko, że tam miałem jeszcze mój stary nick...
 • @radzioron 12:25:43
  Byłem tylko moderatorem, nie Adminem.

  Admin dobrze wiedział co to jest NWO i jakie ma cele. Przede wszystkim zniszczyć chrześcijaństwo i w szczególności katolicyzm. Dlatego musieliśmy interweniować w niektóre treści.

  To co dzieje się na NE pod przykrywką "katolicyzmu" to robota idiotów, albo ludzi sterowanych przez służby.
 • Niedopuszczalne według mnie jest praktyka , żeby na jedynce był zawieszony post , który po paru godzinach ma kilka komentarzy
  Zaraz? Zaraz? A skąd niby redakcja ma wiedzieć - co będzie za kilka godzin? Czy Redakcja jest Panem Bogiem? Umieszczanie na stronie głównej (SG) na pierwszym miejscu jakiegoś tematu jest zawsze obarczone ryzykiem. Parę razy był tam mój wpis, owszem. Mniej więcej połowa z tych moich wpisów nie cieszyła się zainteresowaniem i wielką ilością komentarzy. No i co z tego wynika? Ano nic nie wynika. Guzik z pętelką.
  A w ogóle to krytyka Redakcji jest nie trafiona, bo dotyczy jakości tekstów, a ta zależy od sytuacji. Po prostu sytuacja się stała obiektywnie nudna, sezon ogórkowy jakiś taki nas dotyka zewsząd.
  Pomysłem jest aktywne uczestnictwo w wydarzeniach, kreowanie ich, angażowanie się i chwalenie dokonaniami. Dlaczego hasbarowiec "Ranger", "Łowca prawdy" et consortes tak nienawidzą Czeczetkowicza, Sendeckiego, a innym blogerom odpuszczają? Bo my coś robimy w realu, stanowimy trwały punkt krystalizowania się postaw, kręgów społecznych, oddziaływań w realu. Jesteśmy kimś więcej niż li tylko komentatorami. Dlatego mi oszczerczo przypisują homoseksualizm, Adamowi - że jest kapusiem policyjnym, obśmiewają filmowanie przez nas rzeczywistości. A jak zobaczyli Adama filmującego spotkanie z Ojcem Rydzykiem na Jasnej Górę - to ich zatrzęsła szatańska złość.
  Przemyślmy tę naukę - Wrogowie potrafią udzielić niezwykle cennych wskazówek.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:27:51
  Szanowny Panie, proszę czytać ze zrozumieniem , ja nie pisałem o Pana postach , ale odnosiłem to do spraw ogólnych związanych z zarządzaniem portalem.
  Jeżeli rano powieszony post po kilku do kilkunastu godzin ma małe zainteresowanie, to admin lub redakcja powinna zareagować i zdjąć taki tekst.
 • Pewnie też należy ocenić na ile tekst jest poważny.
  Ta sensacyjka co obecnie wisi na górze (o tym pływającym Czernobylu), to tak naprawdę standard SE, no i dobre na sezon ogórkowy. A chłopaki w komentarzach jeszcze podpompowali temat i ktoś pomyśli, że to już koniec świata. Spokojnie, to tyko wakacyjna sensacyjka. Zresztą, jest u góry jak byk napisane "Klub Dyletantów", więc spokojnie, tam nikt nie zna tematu. To tak jak bujdy dyletanta Korwina o gospodarce, czasem można się pośmiać, ale ileż można.
 • @vortex 13:57:56
  Gdyby tobie człowieku w odległości mniejszej niż 50 km budowali marną elektrownie atomową, to miałbyś, zapewniam, zupełnie inną wrażliwość i priorytety.
  Gdy ruskie zdecydują, ze po co zasilać Kaliningrad liniami przesyłowymi, jak można postawić taki statek na Zalewie Wiślanym i robić prąd dla całego regionu i ten statek szybko zacznie rdzewieć i przeciekać, to będziesz chłopie inaczej śpiewać.
  Cóż, wyobraźnia, w tym dalekosiężna, dana jest niewielu.
  Żałuj, że jej nie posiadasz (choć może przez to jesteś bardziej szczęśliwy).
 • @radzioron 10:42:14
  "Jestem zbudowany, że choć niektórzy dostrzegają pewne "mechanizmy" które mają tu miejsce. Poszedł bym nawet dalej i stwierdził, ze jest tu taki "czynnik ludzki" pilnujący "poprawności" w tym względzie, zawodowo może?"
  ________________________

  Zawodowo? Nie sądzę, po co wydawać srodki na coś co samoistnie się wytworzy i stworzy atmosferę.
  Problem jest w niejasnym okresleniu profilu portalu przez właściciela.
 • @OHV 14:26:51
  " Problem jest w niejasnym okresleniu profilu portalu przez właściciela "

  Problemem jest fakt, że nikt nie potrafi zrozumieć profilu proponowanego przez właściciela. Albo inaczej - zaakceptować.

  Otwarta formuła wzbudza niechęć tych, którzy dla swoich własnych, partykularnych interesów chcieliby zdominować dyskurs na portalu.
  A to nie wchodzi w rachubę.
 • @Andy 51 11:39:22
  "Mam Pan prawo do swoich przekonań, a atakowanie personalne blogera , delikatnie mówiąc uważam za nietakt."
  ____________________________

  No cóż, sytuację nalezy rzetelnie opisać, a osoby zainteresowane portalem NE mogły wiele spostrzec w czasie gdy NE wyłączono na kilka dni, gdzie część rozbitków przeniosła sie na szybko 'dopuszczony do ruchu' portal ekspedyt org, zresztą z załozenia portal wyłącznie katolicki i w krótkim czasie zaskoczona została jakąs potworną jatką wsród tychże wyłącznie katolików, w której 'jazgdyni' dzielnie obrzucał krowimi plackami.
  Chyba zresztą na samym początku bytności na Legionie oberwało się i Oparze, także Parolowi, po czym celownik przekierował w Legion, ktory pare dni wczesniej wychwalał pod niebiosa.
  Jak dla mnie wystarczy w tym jednostkowym opisie. Opisu calej grupy i mechanizmów inicjujących nie chce sie mi nawet analizować, bo to strata czasu.
 • @OHV 14:43:04
  Mnie to niedotyczy , dla przejrzystości obrazu wymień tych uciekinierów.
 • @SpiritoLibero 14:41:27
  "Otwarta formuła wzbudza niechęć tych, którzy dla swoich własnych, partykularnych interesów chcieliby zdominować dyskurs na portalu."
  ___________________________

  Zgadza się, jednakże co z tego wynika dla praktyki NE?
  Jak dla mnie trzeba jasno określić się, czy NE jest portalem laickim czy tez nie jest.
  Czy połowa dyskusji i tekstow będzie dotyczyć kwesti wiary katolickiej, problematyki kleru itd itd?
 • @jazgdyni 14:09:56
  Gdyby ruskie nie byli mocni w metalurgii, to by nie wygrali II WŚ. Tak zaraz to nie będzie przeciekać, bądź spokojny. Jest mit Rosji jako dzikich prymitywów, u nas bardzo modny ( i był już modny za komuny, co ciekawe). Ale w tym jest tylko kawałek prawdy. Zgoda, potrafią olać temat kibli i lać wszytko do morza, tak sobie upraszczają po swojemu życie ;-))). Ale jest to też kraj znakomitych uczelni i instytutów naukowych, taka prawda u nas mało znana. I tam są ludzie na wysokim poziomie intelektualnym, znakomici fachowcy (nasi nieraz bywało im zazdrościli, choć też mamy wielu znakomitych fachowców).
  A ja też za komuny te mity łapałem o ruskim badziewiu. Ale bardzo dawno temu kilka lat w kopalni robiłem pod ziemią. I raz się zdziwiłem. Bo mi gada taki górnik tak - najlepsze są te zgrzebła od ruskich przenośników, to jest taka stal, że nie do zdarcia, jak zrobisz z tego przecinak to wszystko przetnie i nic go nie ruszy, taka ruska solidna stal. A to pewnie była stal z odrzutów wojskowych, te gorsze partie "szły do cywila". Bo my się jak głupcy z nich podśmiewamy, a oni swoje robią. I wciąż mają parę systemów militarnych nawet chyba trochę lepszych od zachodnich, i ambasada USA musi co rusz do nich apelować, żeby tego nie eksportowali.
 • @OHV 14:43:04
  Gdybyś człowieku znał prawdę o legionie/ekspedycie to byś osiwiał w jedną noc (jeżeli nie jesteś łysy, co wielce prawdopodobne).

  Ps. Jak mnie na legion podstępnie zwabiono, to nie miałem pojęcia co to jest. Jak zrozumiałem, to odszedłem. Capisce?
 • @vortex 15:24:20
  Gdy pracowałem na Politechnice ruskie przysłali nam niezbędny oscyloskop dwukanałowy. Tył był nieobrobiony, surowy, ze śladami piły do metalu i nie pomalowany. Pytani odpowiedzieli, że tam nie wykańczają bo to zawsze stoi przy ścianie.
  Każdy właściciel samochodu Łada natychmiast zaopatrywał się w zapasowy wałek rozrządu, bo oryginalny wytrzymywał tylko 20 tyś kilometrów, czyli około roku.

  Proszę mi wierzyć, za wyjątkiem przemysłu zbrojeniowego ruscy technologicznie i materiałowo są beznadziejni.

  Proszę mi tu i teraz wymienić parę produktów nie wojskowych, które coś są warte.

  Ps. Zgadzam się, że nauka i instytuty są na bardzo wysokim poziomie. Jednakże z zasady głownie teoretyczne. Nauka stosowana tylko na przemysł wojskowy.
  Nawet biedacy nie wiedzieli, że ich lampy elektronowe, triody GS31/GS35b, montowane w ich Migach czy Suchojach są najlepszymi lampami na świecie we wzmacniaczach akustycznych Hi - End (monoblokach)
 • Wydaje mi się że o wartości publikacji nie zawsze świadczy ilość komentarzy
  Często mi się zdarza, że coś przeczytam i zwyczajnie tylko daję gwiazdkę.
 • @Ranger 17:00:40
  Z Ciebie jak zawsze emanuje Wersal.
 • @Andy 51 13:39:46
  "...Jeżeli rano powieszony post po kilku do kilkunastu godzin ma małe zainteresowanie, to admin lub redakcja powinna zareagować i zdjąć taki tekst..." - oczywiście, zmienić... jeśli tylko jest na co, bo wieszanie na jedynce tekstu krótkiego, starego, niemerytorycznego, przedruku - może również odbić się czkawką. Więc czasem lepiej poczekać na coś extra, niż dawać na 1 sg co popadnie (na przykład jakieś herezje, tak "lubiane" przez katolików).
 • @jazgdyni 16:43:00
  U mnie rosyjski dwukanałowiec do dzisiaj stoi, C1-99 :)
 • @Pluszak 20:26:00
  Te GSy są rewelacyjne. Łebki podpieprzyły przy produkcji samolotów i wywiozły do Londynu. A tam szok. Idealne parametry. Dynamika niesłychana, liniowość poniżej 0,1% itd.
  Od tego czasu jest wielkie zapotrzebowanie. Sam bym zbudował, bo takie najlepsze. Lampy oczywiście na wierzchu.
  Tylko gdzie bym tego słuchał ? :)))
 • @Paweł Tonderski 10:34:21
  Ja nikogo nie uważam za motłoch. Ja jedynie podaję KRYTERIA IDENTYFIKACYJNE motłochu. A że ktoś się czuje wówczas wskazany palcem, to już nie moja przecież wina ...
 • @Czarny Borys 01:23:54
  Nie, nie... ja mówię o latach 70. Wtedy Łada była cała ruska, nic chińskiego. A wałek to tylko ukształtowany pręt stalowy. I ten ruski był chyba z plasteliny.
 • @Czarny Borys 02:31:22
  Tak bracie , ten sam, ale jak Her Man , to wiesz , że rugby,

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 16:26:42
  A jaka jest Twoim zdaniem prawda o legionie/ekspedycie?

  Pozdrawiam

  PS ZTCW wcale nie podstępnie. Rozjechaliśta się w konceptach. IMO całkiem jak dzieci - stąd kłopot dalszy. Zapewne nie Twój, niestety :(

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031