Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

W krajach demokratycznych ludzie się nie podpalają, w Polsce tak.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska staje się Tybetem Europy. W dalekiej Azji mnisi podpalają się , żeby zwrócić uwagę na działania komunistycznych władz Chin. W Polsce obywatele w akcie desperacji próbują zwrócić uwagę , na to , że państwo nie działa.

 W przeciwieństwie do mamy Madzi , czy codziennych wiadomości o transferze Lewandowskiego wiadomość o podpaleniu się człowieka przed kancelarią premiera przemknęła jak meteor. Dziennikarskie kundle nie drążyły sprawy , gdyż zadając je musieliby zadawać trudne pytania. Niestety jest to ponad percepcję tych komisarzy medialnych.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że to już któreś z kolei podpalenie się za rządów  Partii Miłości  i dotkniętego geniuszem premiera.

23 września 2011 roku w geście protestu podpalił się inspektor urzędu skarbowego Andrzej Żydek w związku z umorzeniem śledztwa z nieprawidłowościami w praskiej skarbówce. Okazało się , że inspektor miał rację.

25 sierpnia 2012 roku doprowadzona do desperacji kobieta podpaliła się przed komendą policji w Rzeszowie.

Dotychczas samopodpalenia , kojarzyły się głównie z Chinami , gdzie mnisi tybetańscy protestowali w ten sposób w związku z represjami władz chińskich wobec Tybetu. Polska staje się Tybetem Europy, gdzie zdesperowani ludzie w geście rozpaczy na skutek niedziałania państwa i godzenie się na działanie wymiaru sprawiedliwości niczym w kraju mafijnym, popełniają te tak desperackie kroki.

Państwo jest silne i bezwzględne w stosunku do słabych , chorych i biednych. Skazanie niepełnosprawnego mężczyzny o mentalności dziecka na wieloletnie więzienie, ucznia za wymalowanie antyrządowych haseł, bace za produkcje oscypków bez licencji , it. dobitnie o tym świadczą.

Wydawałoby się , ze taki czyn spowoduje u internautów burze komentarzy i analiz. Niestety, oprócz żółtego paska z tą wiadomością na nE, żadnych innych komentarzy nie zauważyłem.

//wpolityce.pl/wydarzenia/55644-samopodpalenie-przed-kancelaria-premiera-56-latek-odwieziony-do-szpitala

//wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Moj-maz-podpalil-sie-z-biedy,wid,15729408,wiadomosc.html?ticaid=110c29

//natemat.pl/44663,podpalil-sie-przed-kancelaria-premiera-okazuje-sie-ze-desperat-mial-racje

//www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/671943,Rzeszow-kobieta-podpalila-sie-przed-komisariatem

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ale jednocześnie paradoksem jest, że większość wyborców popiera to co się tu dzieje.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:24:52
  Ps.

  Dodam jeszcze, że inne kraje mają demokrację, a III RP jest kontynuacją PRL-u, więc i sposoby protestu są podobne jak w pierwszej odmianie PRL-u, bo każde inne będą z oczywistych względów nieskuteczne.

  Pozdrawiam.
 • Obawiam się, że podpalajacy się ludzie do czasu będą robić wrażenie w mediach.
  Skończy się podobnie jak w przypadku polskich żołnierzy wysyłanych na misje ekspedycyjne a wracających w trumnach. Pierwszy zabity - to był szok, pogrzeb z oficjelami rządowymi, pompa pogrzebowa; drugi w worku i podobnie, a... teraz to już tylko krótkie info, ze kumuś odstrzelli głowę i przejście do porządku dziennego. Nie robi to już żadnego wrażenia - ludzie przyzwyczajeni; żołnierze giną bo sa żołnierzami. Ludzie się podpalają bo są .... chorzy psychicznie i robią na złość bandytom rządowym podpuszczani przez opozycję.
 • @AdNovum 11:35:07
  Piszesz o paradoksach, a omijasz największy zapisany niby równowaga w konstytucji. Od tego paradoksu równowagi 3, powstają analogicznie mniejsze i mnożą się jak myszy. Lubisz dużo pisać?
  Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.
 • @AdNovum 11:24:52
  Czy popiera to się okaże w najbliższych wyborach. Mam nadzieje , że to co się dzisiaj dzieje w mojej Ojczyźnie , nie.

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 11:35:07
  Demokracja jest mało ważna , ważna jest ciągłość ;-)

  Pozdrawiam
 • @Andron 11:56:38
  Nie wykluczam takiego tłumaczenia przez propagandę.
 • @Andy51
  Naród nie ma kompletnie zaufania do państwa i jego organów.
  Jak trzeba być zdesperowanym by coś takiego zrobić?
  I to spływa po tej władzy, jak woda po kaczce.
 • Samobójstwo to grzech i nic nie daje.
  Co innego męczeństwo.
 • @jazgdyni 13:18:22
  Pytanie brzmi , kto głosował na tę pacynkę i jego partie ? Platforma Obywatelska to taki oksymoron jak Milicja Obywatelska. Ani jedna ani druga formacja nie ma nic wspólnego z obywatelskością.
  Szacunek
 • @circonstance 14:23:26
  Zgoda samobójstwo to grzech , ale te przypadki były może męczeństwem.
 • @circonstance 14:23:26
  Nie ma co wyrokować, jakie ten Pan miał intencje. Może po prostu zrobił to dla innych jako męczennik, aby nędzarzom poprawiono los, choćby tak jak dla psów, którym zapewnia sie schronisko i jedzenie. Wg mnie ten Pan poświęcił sie dla innych, a nie jest żadnym samobójcą, bo samobójca to zwykle jest egoistą i zabija się po cichu, bez rozgłosu, bez pozostawienia po sobie elementu motywacji.
 • @jazgdyni 13:18:22
  Bo władza ma to wszystko w głębokim poważaniu.
  Ta władza chce tylko ukręcić lody i o nic więcej im nie chodzi.

  Pytaniem jest:

  Kto ich wybrał?

  Pozdrawiam.
 • @Andy 51 13:07:26
  "..ważna jest ciągłość" - znaczy się;
  ciągłość zachowania władzy przez zbirów i ich potomstwo?

  Pozdrawiam.
 • @Andron 14:46:42
  Ale on nie dokonał samobójstwa, tylko w tak drastyczny sposób po przez samopodpalenie zaprotestował.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:57:52
  Tak, o to temu towarzystwu chodzi.

  Pozdrawiam
 • Większość wyborców bojkotuje wybory.
  To ta rozsądna większość.
 • @NUS 16:39:41
  W Polsce nie ma przymusu głosowań, ale nie chodzenie na wybory świadczy o braku poczucia odpowiedzialności za państwo.
 • @NUS 16:39:41
  A za to mniejszość może wybierać swoich.

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 14:56:42
  Pytaniem jest:
  Kto ich wybrał?"

  Odpowiedź - rosyjskie serwery.
  Wszyscy wiemy, że Donald T. po katastrofie smoleńskiej wyborów wygrać po prostu nie mógł.
  Przecież nawet Władimir Władimirowicz P. był bardzo zatroskany.
  Pamiętam taki wywiad.
 • @ATMAN 17:01:45
  No to co teraz mają zrobić Polacy, jeśli wybory są fałszowane?
  Przecież w ten sposób nie ma możliwości nigdy wygrania wyborów.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:05:04
  Cytując klasyka :
  "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy."
  mamy odpowiedź.

  Potrzeba nam, w ogólnopolskiej skali, ruchu społecznego czy organizacji (jak zwał, tak zwał) która będzie w stanie podczas wyborów (a będzie ich trochę w nieodległej przyszłości) umieścić w każdej komisji wyborczej męża zaufania. Lub, jeszcze lepiej - dwóch.

  Po zakończonym liczeniu głosów - niech zrobią zdjęcie komórką dokumentu z wynikami głosowania, podpisanego przez członków komisji.
  Można to błyskawicznie przesłać na wyższy szczebel (MMS) i sprawdzić, czy nie ma różnic.
  I liczyć, liczyć, liczyć... Sprawdzać i sprawdzać.
  Tylko w ten sposób wyniki wyborów będą wiarygodne, a to może spowodować większą frekwencję wyborczą, zainteresowanie wyborami.

  Z pewnością uniemożliwi to wejście do sejmu, senatu kwiatków typu Grodzka czy też podobnych indywiduów.
  Tego typu osoby to po prostu - koń w senacie.
  Upadek demokracji. Jej ośmieszenie.

  Tak to widzę.

  Pytanie - czy jest w Polsce organizacja, która podejmie się liczenia?
  Choćby, na początek w samej Warszawie - zakładając oczywiście, że Gronkiewicz zostanie odwołana i wybory będą.
 • @AdNovum 17:05:04
  Jesteś nikim, ja także jestem nikim, ale są nas miliony, jesteśmy większością w tym kraju, tylko musimy się zjednoczyć. Nie może nas dzielić wiara, wykształcenie czy też zasobność portfela, musimy skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli. Łączy nas chęć życia w normalnym kraju, czyli likwidacja spółki Kolesie z o.o. Podstawowym problemem w Polsce jest zabetonowana demokracja parlamentarna. Ten system nie sprawdził się, skompromitował i nie ma nic wspólnego z z demokracją. Należy zmienić system zarządzania Państwem na uczciwszy, tańszy i bardziej wydajny na miarę XXI w. Tak, jestem technokratą i uważam, że każdy ma zajmować się tym na czym zna się. Prezesem i prezydentem są kolesie po historii co to o zarządzaniu mają pojecie jak fryzjerka o budowie mostów. O reszcie much i innych etymologach żal wspominać nawet. Wielu z nas jest mądrzejszych od całej rady ministrów razem wziętej, a to jest znak, że do władzy idą BMW, co gorsza są oni zbyt głupi i uwikłani aby uprawiać samodzielną politykę, są sterowani zza kotary przez tych co ich nie uświadczysz w TV.
  Reasumując niech każdy robi to co potrafi, jeśli jest złodziejem niech ukradnie te ruskie serwery, jeśli jest hakerem niech je przejmie, a jak jest zwykłym pałkarzem to niech pałuje agenturę i innych najmitów pasożytów. Rozumiem, że cenicie sobie różnorodność zdań i dyskusje, ale zauważcie, że są tacy jak GPS czy też UT (jest ich wiele więcej, ale ci akurat najbardziej mi podpadli, na NE działa kilka agentur), którzy nigdy nie przyznali się do błędu, nigdy nie przyznali interlokutorowi racji jeżeli ona była sprzeczna z ich zadaniem pomimo dowodów. Niby mądrzy jesteście, a wdajecie się w jałowe dyskusje z agenturą zamiast im łby porozbijać, a przynajmniej za pariasów ich mieć na których szkoda czasu i klawiatury. Zanim będziemy chcieli cokolwiek zrobić razem należy najpierw rozprawić się z agenturą na własnym podwórku. Dość mam biadolenia starych i młodych, że nic się nie da zrobić, albo tworzenia programów co to poparcia społecznego nie otrzymają. Każdy program ma to do siebie, że znajdzie więcej przeciwników, chyba że będzie populistyczny jak 3mln mieszkań czy też 100mln PLN-ów dla każdego.

  Na NE była ciekawa inicjatywa, chyba to nazywało się prawybory.net czy jakoś tak, należało by to reaktywować.. niech każdy zechce być osłem sejmowym w celu rozwiązania sejmu, to jest jedyne wyjście, zaktywizować połowę społeczeństwa będącą anty, dać im to czego pragną czyli skończyć tą parlamentarną farsę idiotów na sznurkach.

  Jest tu na NE taki wynalazek co to namawia do bojkotu wyborów, JEST ON NIE MNIEJSZYM WROGIEM POLSKI NIŻ spółka Kolesie z o.o.

  Jest też bloger goodness, który ma rację, ale nie potrafi jej w prosty sposób wyartykułować przez co to on jest pariasem na NE, a nie agentura typu w/w, smutne to, że toczą się zajadłe dyskusje nad wyższością świąt Wielkanocy nad BN,a ze świecą szukać dobrych tekstów i mądrych dyskusji na temat demokracji, bo zaraz ujawniają się zapędy autorytarne czy też jakieś sarmackie..

  Czyli co?? ruskie serwery, Polacy to eunuchy, a agentura jest mądrzejsza od pospólstwa? może i racja, ale ostatnimi czasy zauważyłem, że w internecie siedzi ta głupsza część społeczeństwa, więc jest nadzieja..
 • @wk..ny 18:13:31
  Z meritum zgadzam się w 100%, ale będąc realistą uważam, że obecnie potrzebny jest jeszcze bodziec, bo bez bodźca ludzie wybiorą 30 zł wymęczonego z pomocy społecznej zasiłku, lub będą się bili o wysokość becikowego lub też oślepi ich miraż "zielonej wyspy" czy też "gruszek na wierzbie".
  Dość skutecznie ostatnie 23 lata oduczyły wielu z Nas odpowiedzialności i samodzielności oraz determinacji w walce o swoje prawa. A przede wszystkim prawa o decydowaniu o losach swych małych i dużej Ojczyzny.

  Jeśli nastąpi taki przełom to wtedy wszystko jest możliwe.

  Na dziś dzień jedynie co można robić to przygotowywać struktury, uzgodnić z grubsza program i edukować aż do znudzenia.

  Pozdrawiam.
 • @ATMAN 17:37:12
  Pomysł bardzo dobry, ale muszą jeszcze być partie, wśród których można dokonywać wyboru, co na dzień dzisiejszy polska scena polityczna jest , taką samą atrapą jak ta odmalowana z fasady demokracja.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:13:34
  Od czegoś trzeba zacząć, prawda?

  Po pierwsze należałoby gruntownie zmienić ordynację wyborczą.
  No ale... kto to ma zrobić? Tego społeczeństwo nie ugryzie...

  Natomiast trzymanie "ręki na pulsie" w czasie wyborów:)))
  Ho,hooo

  To byłby dobry początek. W każdym razie - więcej by tam weszło ludzi mądrych, nawet podczas ostatnich wyborów.

  Aha. I nie do końca jestem przekonany co do tych partii, które "by musiały być". No chyba, że mowa o reaktywacji Narodowej Demokracji - to wtedy tak:)
 • @AdNovum 19:11:27
  Ze strukturami jest problem ponieważ zazwyczaj zbiera się kilku dziadków, wybierają prezesa, vice, sekretarzy i inne tam "zaszczytne" funkcje, a potem szukają zwolenników i kończy się na kanapie. Marzy mi się ruch oddolny gdzie dopiero zebrana masa ludzi wybiera z pośród siebie lokalnych liderów, a Ci z pośród siebie globalnych.

  Uzgadnianie programu nie uda się, można ustalić ramy jak Wolność oparta na wartościach chrześcijańskich, każde wchodzenie w głąb spowoduje podziały. Ja chciałbym oddać władzę suwerenowi poprzez referenda, i tak już rządzą głupsi ode mnie, więc wolę głupich mas uszanuję na pewno z mniejszym problemem niż obecny stan, przynajmniej będzie uczciwie. Gorzej już być nie może, cokolwiek się zmieni to in plus wyjdzie.

  Edukować, tu widzę kolejny problem, bo to broń obusieczna. Zacznie się głosić niewygodne prawdy o KK, EU, BŚ, Smoleńsku, Piłsudskim, Bolku, Iluminati itd. to w najlepszym razie okrzyknie większość oszołomami edukatorów przy wtórowaniu mendiów. Poparcie spadnie do kilkunastu % nie dających żadnej możliwości zmian w Polsce.

  Aby uzyskać większość parlamentarną nie można dopuścić do podziałów, wszyscy muszą być zgodni w sprawie odsunięcia świń od koryta i zlikwidowania koryta, czyli likwidacji demokracji parlamentarnej jako przyczyny wszelkiego zła w Polsce. Oddanie władzy suwerenowi. Tylko tyle powinno być na sztandarach, coś co znajdzie tylko dezaprobatę u utrwalaczy i beneficjentów obecnego stanu Państwa, a jest ich mniejszość..

  Mam do Ciebie pytanie. Czy wystartował byś w wyborach parlamentarnych, poświęcił swój czas i poniósł koszty w miarę możliwości tylko po to aby dostać się do sejmu i zagłosować za jego likwidacją?
  Jeżeli znajdą się nas tysiące, każdy poświęci czas i średnio 100zł przeznaczy na własną (idei) kampanię bezinteresownie, to będzie siła nie do pokonania, a i środki wystarczające.

  Pozdrawiam.
 • @wk..ny 20:49:35
  Sejm jest własnością ludu, czyli demokracji. A Ty chcesz go likwidować. To gdzie najlepsi z najlepszych będą ustalać prawo obowiązujące. Niech się zgłaszają przed wyborami z dorobkiem naukowym a nie wystawiają uszy z niczym i krzyczą niechem, ale muszem. Prawdziwa demokracja oddolnie wybiera wszystkich swoich przedstawicieli.
 • @ATMAN 20:36:28
  Od czego byś zaczął gdyś miał świadomość, że siedzisz w pułapce?
  Od dawna istnieją polowania. Żywe organizmy, stosują różne pułapki w odpowiednich miejscach. Mała pułapka na myszki, wielkie pułapki w wąwozach stosowali w epoce kamienia, koń trojański przy zdobyciu Troi i w komputerach. A największa pułapka w największej ustawie zasadniczej z niemożliwą równowagą „3”. Na kogo zastawiona?
  http://www.google.pl/search?q=polowanie+ludzi+pierwotnych&client=opera&hs=qrs&channel=suggest&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=YQy6UcyNFcWGtAax6oGoDg&ved=0CDYQsAQ&biw=1123&bih=681
 • @goodness 21:03:55
  zbyt dosłownie się wyraziłem, moja wina.. likwidacja senatu, likwidacja partii politycznych, ograniczenie ilości posłów. Sejm musi pozostać, ale w przekonstruowanej formie. Zlikwidowana obecna forma demokracji parlamentarnej czyli partiokracja. Najlepsi z najlepszych.. hmm.. ciekawe, ale nie chciałbym aby oni ustanawiali prawo, a tylko konstruowali referenda, chyba tym się różnimy.. Pełnia władzy dla suwerena, wybrańcy w sejmie tylko do koordynacji. Co Ty na to?
 • @wk..ny 21:13:50
  Oczywiście masz rację wszystko jest liczone z sufitu. Wszystko od początku należy budować demokracja jest krystaliczną strukturą samo oczyszczalną. Dlatego prawybory na NE to bardzo dobry pomysł. Najpierw ustalmy równowagę podstawy, bo trzy stery to kręcenie się w kółko.
 • @goodness 21:24:59
  mam z Tobą pewien problem, zgadzam się z Tobą, ale musiałem chwilę poświecić aby zrozumieć o co Ci chodzi. Piszesz mądrze i logicznie ale czasem w niezrozumiałej formie i treści. Pisz jaśniej to dotrzesz do szerszych mas, większość ma problem ze zrozumieniem Ciebie (vide Twoje notki) daje sobie spokój, a piszesz o istotnych sprawach czyli o demokracji co to nie działa.. Wiem jak to jest mieć nieprzeciętny umysł, ale jak to mówią "wszedłeś miedzy wrony to kracz jak one" bo nikt Cie nie zrozumie..
 • @wk..ny 21:36:41
  Z krakania wynika, że konstrukcja samolotu z jednym zablokowanym sterem jest wzorem równowagi w lataniu w kółko, niestety paliwo się kończy. Bez sprawnego czwartego steru czeka pancerna brzoza przy lądowaniu, dla wszystkich krakających. Dlatego aby sterować cokolwiek, należy zapytać ministra cyfryzacji. Dlaczego w ustawie zasadniczej niema czwór władzy zapisanej, tylko trój władza musi nam dać równowagę?
 • @
  Kończę muszę oddać komputer
 • @goodness 22:06:10
  już Ci pisałem, jesteś oderwany od rzeczywistości, piszesz tak aby Cię nie zrozumiano, a chyba nie o to chodzi?
 • @goodness 21:09:34
  "Od czego byś zaczął gdyś miał świadomość, że siedzisz w pułapce?"

  Zacząłbym od myślenia :)

  Co to za pułapka, kto ją zastawił, w jakim celu, czy tylko dla mnie czy jeszcze dla kogoś.
  Czy można ją rozwalić, czy raczej zrobić podkop?
  Zrobię to sam, czy muszę mieć pomocników?

  UWAGA, bardzo istotne!
  Co jest na zewnątrz? Czy moja pułapka nie jest częścią innej, większej.
  Co tam, za zewnątrz jest? Czy jest bezpiecznie?
  Czy nie należy najpierw oczyścić terenu na zewnątrz?

  Dla jasności - jestem na drzewie, pode mną stado wilków.
  Z jednej strony wszedłem na drzewo dla własnego bezpieczeństwa, z drugiej zaś jestem w pułapce, prawda?
  Wyjść z niej nie mogę, bo wilki...
  Więc najpierw trzeba broń jakąś przygotować, by po zejściu "dorżnąć watahę".

  Każda sytuacja, jaka nas w życiu spotyka jest inna, ma inną specyfikę.
  Nie ma uniwersalnych recept.

  Dlatego, jak na wstępie - polecam Myślenie;)))
  Ono nie boli
 • @wk..ny 20:49:35
  Co do ostatniego pytania odpowiedź moja jest następująca:

  Gdybym był w Sejmie i jednocześnie reprezentowałbym większość, która umożliwiłaby zmianę gruntowną Konstytucji, to najpierw zmieniłbym tak Konstytucję aby możliwe było zaprowadzenie w Polsce suwerennych rządów państwa prawa, która jednocześnie gwarantowałaby szeroki udział społeczeństwu w podejmowaniu przez niego decyzji co do ważnych dla niego spraw.

  Po tym dopiero musiałoby nastąpić samorozwiązanie się Sejmu i wyłonienie w wolnych i suwerennych wyborach nowej reprezentacji narodowej.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:23:32
  zgadza się, ale pytałem czy jesteś w stanie poświecić swój czas i pieniądze w celu zlikwidowania koryta?
 • @wk..ny 09:40:01
  Odpowiedź na to pytanie jest chyba oczywista?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:48:29
  no to jest już nas dwóch.. jeszcze tylko kilka tysięcy podobnie myślących i zmienimy Polskę.

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 10:09:09
  Nas nie jest tylko dwóch.....

  A czy zmienimy Polskę?

  Aby zmienić Polskę, musi najpierw zmienić się układ geopolityczny podobnie jak to miało miejsce przed I WŚ.

  Sądzę, że czas ten się zbliża.

  Pozdrawiam.
 • @ATMAN 09:12:53
  Dodałbym jeszcze - ile mam czasu na wyjście.
  Czy muszę się śpieszyć, czy też nie?

  Jeśli muszę współdziałać - to z kim i na jakich zasadach.
  Z kim współpracować absolutnie mi nie wolno?

  Każdy ruch planowałbym z wyprzedzeniem, co najmniej kilku innych, poprzedzających. Jak w szachach. Czasem cofnąć się nie można...

  PS Jeśli o wilkach mowa - nasunęło mi się skojarzenie o "bratniej pomocy bis" czyli - ratujmy "DEMONkrację" w Polsce.
  Przecież na terenie Polski mogą, w wyjątkowych sytuacjach, działać nie-polskie siły porządkowe? Coś tam Donek podpisywał, jeśli mnie pamięć nie myli?
 • @ATMAN 10:28:27
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @ATMAN 10:28:27
  Zacząłbym od myślenia :) ….. Prawidłowo opisałeś pułapkę na drzewie. Przyznaję Ci rację. Jest bardzo trudna do sforsowania, dla jednego uciekiniera, bez broni. Uważam, że można skorzystać z czasu i czekać, aż wilki zagryzą się sami. Myślisz, więc ciekawi mnie, jaką broń proponujesz zrobić w pułapce na drzewie, bo ja liczę na pomoc innych ludzi, oczywiście uzbrojonych w odpowiednie narzędzia.
 • @wk..ny 10:09:09
  Już Ci pisałem, jesteś oderwany od rzeczywistości, piszesz tak aby Cię nie zrozumiano, a chyba nie o to chodzi?............ Kiedyś też tak mówiłem jak Ty. Nie rozumiałem pojedynczych głosów rozsądku. Teraz są błędy trudne do usunięcia. Piszę, na NE co należy wykonać aby poprawić błędy mojego młodego pokolenia z 1980 roku. Nie mam zamiaru gdybać. „Gdybym był w Sejmie i jednocześnie reprezentowałbym większość, która umożliwiłaby zmianę gruntowną Konstytucji”, Proszę o budowę Jawnej Polskiej Demokracji z wykorzystaniem nowej techniki, której nie mieliśmy w 80 roku. Jest Was dwóch ja trzeci to początek jest OK. DeMonkrację należy naprawić inaczej nie ma sensu zaczynać.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031