Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Pytanie na śniadanie do nE. Czy zostało złożone powództwo poprzez zakaz używania domeny nowyekran.pl przez Parola do czasu rozstrzygnięcia sporu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Nowy Ekran będzie się rozwijał czy zwijał ? Czy właściciele portalu i domeny zrobili wszystko żeby zabezpieczyć swoje prawa ? Wydaje mi się , że dla nE można zrobić więcej. Pytanie jest następujące czy chce się chcieć.

Never ending story nE trwa.  Ostatnia przerwa konserwacyjna znowu odbiła się na tzw. klikalności portalu. Ponieważ sytuacja ciągle jest niejasna , jako bloger nE mam kilka pytań. Kto teraz jest właścicielem domeny Nowy Ekran ? Do 10 maja był Pluszak , a kto jest obecnie ?

Nie jestem ani specjalistą od internetu ani prawa, w związku z tym podobnie jak z pewnością wielu internautów pytam :

·       Dlaczego po wpisaniu w google hasła nowy ekran dalej jest przekierowanie na 3obieg ?

·       Dlaczego w przeglądarce googla hasło nowy ekran. net   jest dopiero ma 3 miejscu nie na pierwszym (ale jest postęp w sobotę był na 6 miejscu )

·       Czy zostało złożone powództwo o używanie domeny nowy ekran przez Parola

·       Dlaczego dalej nie ma ilości komentów pod postami. Acontrario pisał , że to wina serwera ale czy na pewno?

·       Czy przypadkiem nie jest potrzebna akcja informacyjna , że nowy/stary portal nE działa obecnie  pod domeną nE.net

·       Dlaczego na 3obieg jest przeniesiona z nE wiadomość z fejsa z moim zdjęciem i wiadomością lubię to ? ja z 3obiegiem nie chcę mieć nic wspólnego

Jak już wspomniałem, wizerunkowo brak ilości komentarzy pod postami sprawia wrażenie, że portal jest martwy i nikt go nie odwiedza. Ponadto wielu internautów wpisując Nowy Ekran , przekierowywanych jest na 3obieg co ich dezorientuje. Pragnę przypomnieć , że jeszcze niedawno były teksty jak Pluszaka , które miały ponad 100 tys. wejść.

Nie chcę być bardziej papieski niż sam Papież, ale póki co zależy mi na tym żeby ten portal funkcjonował  tak, jak to było do niedawna. Jednak nie można bez przerwy wprowadzać zamętu celowo lub nie , gdyż cierpliwość moja ale przypuszczam i innych internautów może się skończyć.

KOMENTARZE

 • @Andy 51
  Podpisuję się oburącz pod twoimi pytaniami.
  Coś za mało profesjonalizmu w zarządzaniu widzimy.
  Legion prowadzony przez jednego człowieka działa już parę miesięcy bez zgrzytów.
  Co nie gra na nE?
 • Szkoda, że nie można walnąć pięścią w stół i zawołać:
  Wam kury szczać prowadzać, a nie robić portal.
  Myślałem, że nieczynny licznik i gwiazdki to chwilowy problem, że wicie rozumicie jest weekend, że wszyscy wyjechali z Zielonej Wyspy, a tu ani be, ani me, ani nawet kukuryryku.
  Teraz to nawet nie ma na kogo zwalić winy!
 • @jazgdyni 09:17:41
  Mam nadzieje ,że dostanę oficjalną odpowiedź, od adminów albo od kogoś władnego do udzielenia takich informacji. Mogą mnie również .............
  Zobaczymy
 • @gallux 09:32:43
  Taj jak w PRL-u to nie ja to kolega. Amatorszczyzna , a tak ładnie to hulało.
 • @gallux 09:32:43
  ...no właśnie...ta cisza jest co najmniej dziwna...wygląda, jakby już nikomu (poza blogerami) nie zależało na portalu...na pocieszenie..w Trzecim Kurniku łazarz z rendżerem na wysokich obrotach ..drobiowa pierś wypięta , grzebienie wyczesane na żelu (białku jaja kurzego)...stwarzają wrażenie, że ruch na grzędach jak diabli...co potrafi zrobić dwóch zdesperowanych kogutów...brakuje tam Koguta Trzy w Jednym, czyli Koguta Nathanelo-rerako-Frezje, czyżby trzasnął obrotowymi drzwiami Trzeciego Kurnika ??? no ale cóż to za pociecha...
 • @Andy 51 09:44:53
  Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.
 • @gallux 10:00:20
  Chyba tak , bo poddać się nie zamierzam.
 • @jazgdyni 09:17:41
  Salon po wywałce liczników zaczynał od zera, nie udało się odzyskać
  prawidłowych danych . Podobny skrypt , tej samej firmy !
 • @Andy 51 & @All
  http://img542.imageshack.us/img542/6180/001ijb.jpg
 • @Andy 51 & @All
  Dokumentów dotyczących przeniesienia domeny nowyekran.net na Spółkę OK-KO jest w sumie 9 stron (+skan mojego dowodu osobistego), ale udostępniam tylko jedną stronę, w sumie tą najważniejszą.
  Dokument opublikowany na prośbę Ryszarda Opary.
 • @gallux 09:32:43
  Drukarnie drukują nocą, na rano. Maszyny drukarskie naprawia się
  w sobote i niedzielę. W teatrzykach i nE poniedziałek zwykle był okresem
  martwym. Nie jesteśmy dziennikiem rządowym, raczej nastawmy się
  na pewne działanie sobotnio-niedzielne. Zwłaszcza gdy wsparcie zewnętrzne
  działa tylko w dni robocze.
 • @Andy 51 & @All
  W odpowiedzi na część Twoich pytań:

  - Dlaczego po wpisaniu w google hasła nowy ekran dalej jest przekierowanie na 3obieg ? – ktoś kto obecnie zarządza domeną nowyekran.pl tak ustawił delegację tej domeny że ona przekierowuje na portal 3Obieg.

  - Dlaczego w przeglądarce googla hasło nowy ekran. net jest dopiero ma 3 miejscu nie na pierwszym (ale jest postęp w sobotę był na 6 miejscu ) – ma to związek z pozycjonowanie strony, w tym wypadku portalu Nowy Ekran który jest pod nowym internetowym adresem. Domena nowyekran.pl była wypozycjonowana dobrze (m tu znaczenie między innymi czas, oraz szereg różnych innych działań), domena nowyekran.net jest domeną nową, jeszcze trochę czasu upłynie zanim będzie tak dobrze wypozycjonowana jak domena nowyekran.pl. Jak szybko będzie na miejscu pierwszym? – to zależy od szeregu działań które mogą poczynić administratorzy, blogerzy, czy firma która zajmuje się pozycjonowaniem stron.
 • NE będzie się rozwijał. Zapewniam Pana i wszystkich.
  Szanowni Państwo,
  Wiem dobrze, że wielu autorów czytelników NE jest zaniepokojonych, sfrustrowanych wydarzeniami wokół NE. Zapewniam, wszystkie problemy wkrótce zostaną rozwiązane. Proszę uprzejmie o wyrozumiałość.
  Jesteśmy ciągle atakowani przez kilku desperatów, którzy chcą budować przyszłość na destrukcji.

  Oni nie mają szans, ale niestety bardzo utrudniają nasze sprawy.
  Musimy działać z głową i bardzo ostrożnie.

  Odpowiadam na niektóre pytania (po śniadaniu).

  1. Właścicielem domeny Nowyekran.net jest obecnie OK-KO sp z o.o - spółka, która jest największym akcjonariuszem Nowy Ekran S.A.
  Dla wyjaśnienia podaję, że grupa "zaprzyjaźnionych" dla NE osób, złożyła wniosek o upadłość Nowy Ekran S.A. Zrobiliśmy więc tak z ostrożności.

  2. Złożyliśmy doniesienia do prokuratury przeciwko kilku osobom z dawnej redakcji NE, i to z wielu powodów - sprawa jest w toku. Niestety dla dobra postępowania - nie mogę wyjawić szczegółów. Tak radzą nasi prawnicy.

  3. Próbujemy rozwiązać wszystkie problemy informatyczne - co nie jest proste - z wielu powodów - Obecnie mamy do współpracy bardzo dobrego informatyka - ale musieliśmy na to poczekać.

  4. Kwestia domeny Nowyekran.pl. Pan Parol twierdzi, że jest jego!!! Dlaczego więc jej nie używa? Prócz tego Pan Parol sprzedał domenę spółce 3obieg sp z o.o. - która też jej nie używa - Dlaczego???
  Oczywiście, postępowanie w tej sprawie jest w toku.

  Proszę wybaczyć "ogólnikowość" moich niektórych odpowiedzi - ale musze postępować zgodnie z radą prawnika.

  Zapewniam Państwa, że Nowy Ekran - będzie się rozwijał - a ja nie powiedziałem jeszcze z pewnością ostatniego słowa,

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Pluszak 10:35:28
  ...Pluszaku a co z tym licznikiem komentów...i wskaźnikiem gwiazdek...przecież jednogwiazdkowe nindża się posrają ze złości...
  http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/44a2b702b6736406d312222d85824bff.gif?1310766319

  ...no chyba, ze to nowa strategia walki z jednopałami...
 • @Ryszard Opara 10:42:13
  No i git majonez. Pan niech robi swoje, my (co widać) też robimy swoje.
  Najważniejsze to wyciągać wnioski z błędów. Mi osobiście bardzo zależy na tym żeby Nowy Ekran dalej funkcjonował.
  Mogę to robić wyłącznie poprzez zamieszczanie notek.

  PS. zauważyliście marazm na s24? Tam w sumie nie po co ostatnio wchodzić. Paru Blogerów trzymających poziom i cała masa chały.
 • @Ryszard Opara 10:42:13
  ..dziękuję za wyjaśnienia ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Ryszard Opara 10:42:13
  Odpowiedź Pana w jakimś stopniu odpowiada na moje pytania. Jak Pan z pewnością zauważył , jest na nE grupa blogerów , która jest lojalna w stosunku do tego portalu i nie zwiała z niego przy pierwszej i następnych wichurach .
  Ogólnikowość pana odpowiedzi rozumie się samo przez się , wiadomo sprawy sądowe.
  Cieszę się z pana deklaracji i trzymam kciuki.

  Szacunek
 • @Pluszak 10:26:44
  Pluszaku nie mam do Ciebie pretensji , byłeś właścicielem domeny bo tego wymagała sytuacja. Jest ok.
  Pozdrawiam
 • @gallux 10:49:05
  Z Jankego zeszło powietrze. Albo dostał propozycję nie do odrzucenia. U mnie byli i tak na cenzurowanym po cenzurze niewinnego tekstu.
 • @trybeus 10:43:28
  "...Pluszaku a co z tym licznikiem komentów...i wskaźnikiem gwiazdek...przecież jednogwiazdkowe nindża się posrają ze złości..." - kilkukrotnie pisałem że nie mam dostępu ani do skryptu Nowego Ekranu, ani do jego kopii, ani do bazy mysql, - wiec nie mam możliwości ani nic poprawić, ani nic zepsuć :). Tym tematem zajmuje się Andarian.

  Wiem że nie widać komentarzy, wiem że nie działa poprawnie opcja oceniania postów, - byłem pierwszym który zasygnalizował obie usterki. Obecnie są prowadzone prace aby to naprawić, pech chciał że znowu prace wypadły w weekend, co skutkuje pewnymi ograniczeniami, ale z drugiej strony patrząc ma to swoje zalety gdyż w weekend można odnotować nieco mniejszy ruch jak w tygodniu.
 • @trybeus 10:43:28
  Nawet w ciężkiej sytuacji można znaleźć pocieszenie ;-)))
  ...// jednogwiazdkowe nindża się posrają ze złości...//...
 • @Andy 51 11:07:00
  Dziś na Salonie24 Igor Janke, były i obecny dziennikarz „Życia Warszawy”, „Życia”, PAP, TVP, TV Puls, TOK FM, „Rzeczpospolitej” i współtwórca Salonu24, ogłosił swoje odejście z zawodu dziennikarza.
 • @gallux 11:30:12
  Nie wiem czy świat dziennikarski i S24 wytrzymają ten cios :-)))
 • @Andy 51 11:42:22
  Myślę, że po odejściu Jankego nic już nie będzie takie same:-P

  Ciekawie, zwłaszcza dla nE brzmi uzasadnienie:

  "Ostatnio jednak Salon24 jest bladym cieniem samego siebie sprzed lat. Dlaczego tak się dzieje? Teorii jest wiele. Jedni twierdzą, że wynika to ze zmian własnościowych, jakie na Salonie24 zaszły, inni znów mówią, że to kwestia wymiany redaktorów, jeszcze inni widzą przyczynę w spadku zainteresowania Salonem24 ze strony Igora Jankego, który był niewątpliwym spiritus movens jego sukcesu.

  Być może jednak słabość Salonu24 wynika z tego, o czym pisze sam Igor Janke w oświadczeniu na swoim salonowym blogu. Z ogólnego upadku mediów. Z atrofii ich misji, służebnej wobec społeczności wolnych obywateli. Ze zblatowania mediów z przedstawicielami władzy i zaprzestania pełnienia roli obnażania ich tajemnic. Salon24 jest wprawdzie medium nowego typu – jak to się dzisiaj mówi: społecznościowym – ostatnio jednak, trochę w wyniku polityki redakcyjnej, a trochę chyba w wyniku spadku motywacji blogerów, w coraz większym stopniu o jego kształcie decydowali tradycyjni dziennikarze, oraz politycy wdziewający na potrzeby nowej sytuacji szaty blogerów, czyniąc sobie z Salonu24 kolejny słup ogłoszeniowy."

  całość tu: http://www.kubekpolityczny.plwolnosci.pl/a/1419/Igor-Janke-planuje-odejscie-z-zawodu-Decyzja-nie-zaskakuje
 • @Ryszard Opara 10:42:13
  Drogi Ryszardzie. pkt 1.,2.,3.,4. - można bez specjalnych problemów wyjaśnić ludziom, bez uciekania sie do rad prawnika/ów
  Ostrożność procesowa?. Ejże. Ostrożność biznesowa?. No cóż. Jak do tej pory. Same ogólniki. A szkoda. Sam zapoznał bym się z tzw. prawdą materialną, gdyż jest nadzwyczaj ciekawa. tym bardziej że mam możliwość konfrontowania tego co piszesz, z tym co jest w dokumentach.

  Frapujący jest akapit - " (...) nie mają szans, ale niestety bardzo utrudniają nasze sprawy" który wskazuje że tak jak blogerzy piszą i komentują, a Ty to zdaniem swoim potwierdzasz - dopiero teraz "będziecie działali z głową i ostrożnie".

  Pozdrawiam, z domeny nowyekran.pl/3obieg.pl - oczywiście nie sprzedanej. Taki zabieg marketingowy, ponoć.
 • @Andrzej Słonawski 20:25:34
  Jeśli jeszcze tu zaglądacie i komentujecie, to na litość, nie promujcie tu swojej domeny.
  Nie uchodzi, po prostu, nie uchodzi.
  Bądźcie sobie na swoim obiegu, a sprawy materialnie sądowe, załatwiajcie w sądzie.
 • @InaMina 20:48:00
  pierwsza rzeczą jest trzymanie się faktów. Tyle i aż tyle. Pozdrawiam.
 • @InaMina 20:48:00
  Na litość? No coś Ty... :)
 • @Andrzej Słonawski 20:25:34
  Andrzeju skoro mowa o faktach, to może napiszesz wszystkim, w odpowiedzi na moje pytanie, na jakiej zasadzie 3Obieg korzysta z postów blogerów opublikowanych pierwotnie w portalu Nowy Ekran, pod adresem nowyekran.pl a widniejących obecnie w postaci kopii/klonów w portalu 3Obieg, pod adresem 3obieg.pl? Mam tu na myśli tych blogerów których posty są w 3 Obiegu a którzy nie wyrazili zgody na "przeniesienie swoich postów z portalu NowyEkran.pl?
 • @Andrzej Słonawski 21:40:32
  Ja nie znam faktów, tylko widzę skutki.
  Też pozdrawiam
 • @Pluszak 21:43:27
  "Na litość", to taka figura stylistyczna, którą zastosowałam w sytuacji bezradności.
  Nic nie wiem, a czuję, że coś jest mocno nie tak.
 • @Pluszak 21:50:26 & Andrzej Słonawski
  ...no właśnie przychylam się do postulatu Pluszaka..czy pytaliście się mnie, czy możecie klonować moje posty...na jakiej podstawie Parol stwierdził, że na 3o będzie mi dobrze i uszczęśliwił mnie na siłę klonując partacko i nieudolnie moje treści z pozmienianymi zdjęciami ??? Parol się niedługo przejedzie na własnym gównie , bo chytry dwa razy traci...tyle w temacie
 • @Andrzej Słonawski 21:40:32
  Jak pana czytam, to sam nie wiem czemu, ale nasuwa mi się dobrze wszystkim znane hasło: "mordo ty nasza kochana".
  Może to do pana nie dociera, ale zniszczyliście razem z Parolem moją dwuletnią pracę na Nowym Ekranie. Moje grafiki zniknęły.
  I za to konkretnie, jak dla mnie, jesteście panowie po prostu złodziejami.
 • @gallux 08:23:16 & trybeus 13.05.2013 23:01:09
  Czy to znaczy że diabli wzięli moje zdjęcia, wykresy ?!
  Moje notki są zwykle bogato ilustrowane.
  Na szczęście wszystko mam w PDF'ach.
 • @Andrzej Słonawski 21:40:32
  Dlaczego na 3obieg jest przeniesiona z nE wiadomość z fejsa z moim zdjęciem i wiadomością lubię to ? ja z 3obiegiem nie chcę mieć nic wspólnego. Proszę mi odpowiedzieć.
 • @Andy, @gallux, @trybeus, @pluszak, @All.
  Proszę mi wierzyć lub nie, lecz ja nie miałem żadnego udziału w "pozyskaniu" bazy. Tak na 3obieg.pl, jak i na nE.net moje wpisy są podobnie okaleczone. Te pytania powinny być skierowane bardziej do administratorów tak obecnych jak i poprzednich działających z upoważnienia spółki Nowyekran. SA, Oko-oko.sp.o.o

  @Andy 51- "Proszę mi odpowiedzieć" - coś bliższego, jakiś link?.Jeśli wiedzę posiadam, podzielę się nią.
 • @Andrzej Słonawski 11:02:28
  Skopiowałem to przed chwilą

  Ty i 1.732 inne osoby lubicie obiekt Trzeci Obieg.
  Tu jest moje zdjęcie
  Taki oto zapis jest na trzecim obiegu. To jest fałszerstwo. Ten wpis dotyczył nE nie 3obiegu.
  Co Ty na to ?  Wtyczka społecznościowa Facebooka
 • @Andy 51 11:17:09
  https://www.facebook.com/3ObiegPL/likes - widzę to co widzę. jest tylko tam jeden Andrzej, ale ja nie znam Twojej fizjonomii, sorry.
 • @Andrzej Słonawski 11:02:28
  Andrzej wykręcasz się sianem od odpowiedzi na pytanie?

  Nie pytałem o to w jaki sposób 3Obieg pozyskał bazę postów, ale o to na jakiej zasadzie 3Obieg korzysta z postów blogerów opublikowanych pierwotnie w portalu Nowy Ekran, pod adresem nowyekran.pl a widniejących obecnie w postaci kopii/klonów w portalu 3Obieg, pod adresem 3obieg.pl? Mam tu na myśli tych blogerów których posty są w 3 Obiegu a którzy nie wyrazili zgody na "przeniesienie swoich postów z portalu NowyEkran.pl?
 • @andrzej61 11:36:27
  ...a zdjecie kaczki to zrobiłeś pewnie sam ??? sam robisz tu chlew ...wygląda, jakbyś współpracował z Bratem Żorża ..no chyba , że znów jakieś podwójne nicki, bo już qrwicy idzie dostać z tymi wku...nymi, wściekniętymi, znerwicowanymi, jak wam Kurnik nie pasi to jest ich pełno Kurnik Onetowy, Kurnik WP, Kurnik 24...droga wolna ..wiecznie ino qrwa jakieś wąty, pretensje ...naprawdę nie musisz się tu męczyć...
 • @Pluszak 14:56:47
  "(...) których posty są w 3 Obiegu a którzy nie wyrazili zgody na "przeniesienie swoich postów z portalu NowyEkran.pl? " - więc odpowiadam - właściwym adresatem jest Zarząd 3obieg.pl sp. z o.o. Warszawa ul. Bronowska 60. Oni mają pełna wiedzę co i jak.
  Zwłaszcza prezes i vice prezes.
 • @Andrzej Słonawski 15:15:35
  ...heh ...no to znów łazarz wyszedł obronną ręką...
  ...zobaczmy co łazarz odpowie jak by się kto strzępił o przeniesienie postów ..."niech se idzie do Pirxa, albo Ciri..."

  ...czy łazarz nie przyzna się do tego, że to on naważył tego piwa , czy będzie dalej zwalał na kogoś winę , a bajeczka o "odzyskiwaniu kradzionych domen" to już mnie wyraźnie wyprowadza zrównowagi ...tylko, ze wraz z odzyskaniem kradzionej domeny ukradło się jeszcze posty..złodziej krzyczy łapaj złodzieja ...plan był arcyboleśnie prosty ..obrzydzyć wszystkim Oparę , zrobić zniego złodzieja, a potem przygotować piękną , wypasioną oazę dla wszystkich...niestety oaza okazała się fatamorganą, a całą winę zwala się na wszystkich wkoło...niech parol powie, czy zainwestował chociaż złotówkę w domenę i nE...czy był tylko pracownikiem z tytułem rednacza, bo jeśli tak to niestety musiał się dostosować do chlebodawcy ...takie są zasady...
 • @Andrzej Słonawski 15:15:35
  Andrzej pojawiłeś się tutaj chyba jako reprezentant 3Obiegu?

  "...Pozdrawiam, z domeny nowyekran.pl/3obieg.pl - oczywiście nie sprzedanej. Taki zabieg marketingowy, ponoć..." a odsyłasz mnie oraz blogerów do prezesa lub wiceprezesa bo NIE POTRAFISZ odpowiedzieć na proste pytanie? :)

  To po co w takim razie się wcinasz między "wódkę a zakąskę" skoro wielu różnych detali po prostu nie znasz?
 • @Pluszak 17:33:05
  "... jako reprezentant 3Obiegu?" - nie, zupełnie. Jestem u siebie.
  "... odsyłasz mnie oraz blogerów do prezesa lub wiceprezesa" - podobnie jak było i tu.
  "skoro wielu różnych detali po prostu nie znasz?" - Nikt nic nie wiedział.
 • @andrzej61 11:36:27
  Słuchaj, zgłosiłam nadużycie. Mam dość.
 • @KOSSOBOR 00:43:00
  Traktuj go jak powietrze , szkoda na niego zachodu. Nie polemizuj z nim.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31