Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

„ Zniszczmy państwo polskie”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JTT, Bescom, Krakmet, Optimus, co łączy te firmy ? Otóż niekompetencja , być może pazerność i zazdrość, urzędników państwowych podobnie jak w "Układzie zamkniętym " doprowadziła te firmy do upadku. I co i nic.

 Tytuł prowokacyjny i wzięty w cudzysłów. Już mówię o co  chodzi. W tzw. III RP , dochodzi do sytuacji , w których poszkodowani, chodzi o dobrze prosperujące firmy, są bezbronni a urzędnicy państwowi , dotyczy to  głównie prokuratorów i urzędników skarbowych, nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny. Optimus, Bescom, Krakmeat, JTT, są to firmy ,które niekompetencje urzędników pogrążyły.

 

Właściciele  JTT nie poddali się , sprawa trafiła do sądu. Po  ponad 6 latach procesów ,  Sąd Apelacyjny przyznał około 50 ml zł odszkodowania właścicielom firmy , które musi wypłacić Skarb Państwa , Skarb Państwa czyli my . Wyobraźmy sobie że przeciętny zjadacz chleba jakiś Kowalski czy Nowak , naraża skarb państw na straty rzędu  około 50 ml zł. Służby tak jak w „Układzie zamkniętym” wpadły by o 6:00 rano , a delikwent znalazłby się w więzieniu. Tu konkretny urzędnik skarbowy , konkretny prokurator , wykańcza firmę , sprawa trafia do  sądu , a sąd miażdży te zarzuty. I co i nic, żaden z urzędników państwowych nie poniósł konsekwencji , a domniemam , że w swoim czasie dostali premię.

W kolejce o odszkodowanie czekają firmy Bescom i Krakmeat. . Zarzuty  podobne jak z JTT. Uwaźam ,ze sąd przychyli się do roszczeń  właścicieli zniszczonych firm , pozostanie jedna kwestia , w jakiej wysokości Skarb Państwa ( czyli my) będzie musiał te roszczenia wypłacić. Ponadto przypuszczam , źe takich firm jest więcej.

Wracam do prowokacyjnego tytułu , uważam , że właściciele powinni żądać zadośćuczynienia za poniesione straty w kwocie o jedno zero więcej , może wówczas , jak sąd zasądziłby 500 mln zł  odszkodowania to ktoś by się obudził i nadgorliwców pociągnął do odpowiedzialności.

KOMENTARZE

 • a przykład byłego prezesa Polskiego związku Piłki Siatkowej?
  polecam lekturę
  http://www.sportsboard.pl/showthread.php/38291-transparentno%C5%9Bc-pzps-i-przedpe%C5%82skiego
  oraz
  http://www.sportsboard.pl/showthread.php/37989-Biesiada-uniewinniony
  gdzie opisano mechanizm przejmowania PZPS przez służby i najemnych głupków! ukradziono cudzy pomysł i prace próbując twórcę potęgo polskiej siatkówki wsadzić do więzienia!
 • @janfilip 10:40:42
  Hieny czują pieniądze na kilometr, także w sporcie.
 • @Andy 51 10:54:17
  niestety, rozkradli wszystko, związek jest bankrutem, CBA coś ucichło, a prokuratura podejrzanie milczy;)
  dziki to kraj!
 • @janfilip 10:56:28
  A premier ustawicznie zadowolony.
 • @Andy 51 11:06:12
  co się dziwić? zielona wyspa przecież;)
 • @Andy 51 11:06:12
  Tak dalej polska inteligencja, doktorzy, profesorowie inżynierowie i całe w hipnozie społeczeństwo będzie tolerowała i urojoną równowagę trójki to zniszczymy naszą ojczyznę nawet bez dywersji zewnętrznej.
 • @goodness 13:50:37
  Ludzie budzą się z odrętwienia , czego przykładem jest Elbląg gdzie w drodze referendum odwołano prezydenta z PO i Radę Miasta gdzie PO miało większość.
 • Poprawka...
  Niech zasądzone odszkodowania wypłacą ci, którzy podejmowali decyzje, z własnych pieniędzy; nie będzie dobrze, jeżeli odszkodowania będą wypłacane z budżetu, trzeba skończyć z ta paranoją, ostatecznie urzędnicy zarabiają, posiadają jakieś mienie, trzeba uczyć odpowiedzialności. W prlu wszystko było państwowe, czyli niczyje i tak w świadomości urzędasów pozostało...
 • @Rederfer 14:08:50
  Pełna zgoda.
 • @Autor
  "....a urzędnicy państwowi, a dotyczy to głównie prokuratorów i urzędników skarbowych, nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny"- zawęził Pan odpowiedzialność urzędników państwowych, do tylko dwóch instytucji, a to jest poważne pomniejszenie problemu wynikające (może?) z braku zrozumienia problemu.
  Po drugie należy pojąć ten prosty fakt, że urzędnicy państwowi działają w imieniu i państwa i w majestacie uchwalonego w nim prawa.
  A więc ten szczegół decyduje właśnie o tym fakcie, że ci urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, bo działają w imieniu i interesie państwa oraz w majestacie jego prawa, czyli że dobrze wypełniają swój zawód z punktu widzenia centralnych władz państwowych- tak ustawodawczych i wykonawczych.
  Wniosek z tego jest taki, że najwyższe czynniki państwowe nie dostrzegają tej patologi prawnej o jakiej Pan napisał, dlaczego one nie dostrzegają tej oczywistej oczywistości?
  To już pytanie na zupełnie inną bajkę.

  Pozdrawiam.
 • @Andy 51 14:23:07
  Ludzie są kręgosłupem Państwa, który pozwala na prawidłową pracę całego organizmu, kiedy nie boli jakaś nadęta opuchlizna. Takie operacje jak w Elblągu żąda samo zdrowie.
 • odpowiedzialność cywino-prawna urzędników od zaraz
  uważam że urzędnicy decydujący w takich sprawach a może i wszyscy powinni podlegać odpowiedzialności cywilnoa-prawnej z tytułu wyrządzonych szkód wobec pokrzywdzonych osób. Jak chcą to niech sie ubezpieczą, ale nie wolno dopuścić do tego że za błędy urzędnika będziemy płacić my! niby dlaczego ? wtedy może urzędnik zanim by podjął wątpliwą decyzję to 100 razy by się zastanowił czy jego ubezpieczenie pokryje ewentualne odszkodowanie! DOŚĆ Z BEZKARNOŚCIĄ URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH !!!
 • @bodoj50 16:33:45
  Urzędnik państwowy jest zatrudniony przez państwo polskie jako jego przedstawiciel. A więc jego pracodawcą jest państwo, które on reprezentuje i w jego imieniu podejmuje swoje decyzje.
  Tak więc, jeśli urzędnik państwowy popełnia błędy, przestępstwa lub źle wykonuje swoją pracę odpowiada przed swoim pracodawcą, który wobec niego ma prawo podjąć właściwe decyzje prawne.
  Jak dotąd nie słyszałem żeby jakikolwiek urzędnik takową odpowiedzialność poniósł wzt. wniosek z tego jest taki, że bardzo dobrze reprezentuje on interes swego pracodawcy, a więc państwa.

  Pozdrawiam.
 • Państwa
  tak opresyjnego wobec Polaków jak III RP nie można nazywać państwem polskim. Dobrze jest też sprecyzować dla niekumatych, że nie chodzi o likwidację państwowości tylko o stworzenie nowego, sprawiedliwego ładu prawnego.
 • @korwinista 16:57:50
  Jak???

  Pozdrawiam.
 • @
  ...dzięki za poruszenie tego tematu ...5*
 • Przyciągnęła mnie idea z tytułu.
  Faktycznie ja tą ideę propaguję, w sensie zmiany ustroju.
  Tu więcej
  Demokracja kulista, każdy ma równy dostęp do władzy, jakby siedział na kuli, a władza była w środku kuli.
  http://idb.nowyekran.pl/post/89375,demokracja-kulista
 • @AdNovum 15:36:01
  Emanacją tego państwowego bardachu , są ci urzędnicy , o których napisałem. Pomijając tę okoliczność pana wywód jest logiczny i słuszny.
 • @goodness 16:27:17
  Czasami precyzyjne cięcia chirurgiczne są konieczne. Na zdrowej tkance Państwa , takich Elblągów jest bardzo dużo i dlatego należy je po kolei i precyzyjnie usuwać.
 • @korwinista 16:57:50
  Dlatego tytuł wziąłem w nawias , a swoją drogą tym co obecnie rządzą wydaje się , że ten burdel prawny jest ok.
 • @trybeus 18:02:56
  Dziękuję również.
 • @adevo 18:37:14
  Czytałem , zgoda , w moim mieście taką namiastką jest budżet obywatelski , t.j. co prawda około 3% budżetu , ale jednak .
 • @Andy 51 18:37:45
  A więc ciąg logiczny jest taki:

  Zły system państwowy=źli urzędnicy=krzywda obywateli państwa (poddanych).

  Tak więc okazuje się, że każdy system państwowy (dobry czy też zły) znajdzie dla realizacji swych celów odpowiednią kadrę biurokratów, którzy będą realizować cele tego systemu państwowego.

  Jak widać aby dokonać zmiany funkcjonowania aparatu biurokratycznego należałoby zmienić system państwowy, zaś system państwowy to jest Konstytucja i prawa z niej wynikające.
  Czy jest możliwe przy obecnie obowiązującej ordynacji wyborczej dokonanie fundamentalnych zmian Konstytucji?
  Na tym polega ta kwadratura koła, bo system ten został wprowadzony właśnie w taki sposób, żeby gwarantować postkomunistyczne status quo w III RP będącej w prostej linii emanacją PRL-u, któremu zmieniono fasady ukrywając konotacje totalitarne.

  Pozdrawiam.
 • @Andy51
  To głównie paskudne cechy charaktery; właściwie wady. A na miejscu pierwszym bezinteresowna zawiść. Mam władzę - to czekaj, ja ci pokażę.
  Wredne typki, wredne baby. Przepojeni żółcią. I bezkarni, pełni poczucia tej bezkarności.
  Niestety, winny jest system, który tak to ustawił. To trzeba zmienić.

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:15:45
  Nawet prawo niedoskonałe , może być stosowane względnie dobrze. Wszystko zależy od ludzi. Ci , którzy nim się posługują , jacy są każdy widzi. W Państwie powinno dominować prawo nie prawnicy.
  Szacunek
 • @jazgdyni 20:10:15
  Jeżeli wszystkie wartości zostały zdezawuowane , a dominuje chamstwo , to mamy to co mamy. W Polsce , po II wojnie , to wszystko co stanowiło jakąś wartość przed wojną , tzn szacunek do munduru , urzędu, itd , zostało zmielone , a do władzy dostała się dzicz z awansu społecznego. W Polsce zaczęły dominować wzorce wschodnie razem z osadzoną przez bolszewików władzą. W Polsce są ludzie prawi i mądrzy , ale niestety na razie , prym wiodą profesorowie typu , Niesiołowski , Krzemiński, Hartman , itd , którym przewodzi zwolennik WSI, prezydęt Bul.

  Szacunek
 • @Andy 51 20:42:24
  Na patencie Polskiej Demokracji Kwantowej należy uruchomić działanie Art. 4 Konstytucji III RP. Konkretnie lud musi w 12 proporcji, odzyskać wstęp do własnego Sejmu i w nim najlepsi reprezentanci z każdej warstwy muszą pilnować symetrii ustaw potrzebnych dla równomiernego rozwoju każdego z 4 głównych kręgów społeczeństwa. Proste? Konfederacja może być wzorem inicjującym budowę. Tylko musimy zmodyfikować listę, która, już teraz jest dostępna dla każdego obywatela Polski na NE. To wszystko.
  http://m.nowyekran.pl/9d075a8635b7fb713e46d4c9e60099c1,1,1.jpg
 • Nadgroliwość gorsza od faszyzmu
  "Tu konkretny urzędnik skarbowy , konkretny prokurator , wykańcza firmę , sprawa trafia do sądu , a sąd miażdży te zarzuty."

  1. Postępowania w aparacie skarbowym są wieloinstancyjne, wielu ludzi się pod tym podpisywało. Gdyby argumentacja skarbówki była całkowicie "od czapy" to sądy uwalałyby całe postępowanie od ręki i proces trwałby znacznie krócej niż 6 lat stąd wniosek że organ miał swoje stanowisko oparte w przepisach oraz podatnik miał swoje.
  2. " sąd miażdży te zarzuty" - skoro 6 lat miażdżył to była to bardziej kropla drążąca skałę niż Mjollnir ;)

  Kwoty były ogromne a więc ryzyko podjęte przez JTT również duże. Hasełko "zlicytujmy urzędnika" to czysto emocjonalny rewanżyzm ponieważ jak wcześniej pisał AdNovum urzędnik jest tylko narzędziem w rękach Państwa. Bardzo mi przykro że nie widzę takiego zapału wobec odpowiedzialności posłów głosujących przepisy składające się na system prawny pozwalający na tragedie takie jak JTT. Koniec końców zapłaci budżet czyli podatnicy a więc obywatele sprawujący najwyższą władzę w 3RP (wiem, wiem, Naród to nie obywatele...)

  Boli historia JTT, boli rewanżyzm personalny wobec urzędników(*) i zaślepienie na wady systemu jako przyczyny takich historii.

  (*) Z wielkim zainteresowaniem przeczytałbym notkę dotyczącą budowania wizerunku "urzędnika" w relacji z kulturą, systemem gospodarczym, poziomem rozwoju cywilizacyjnego itd - jest szansa że wnioski z takiej analizy mogłyby być całkiem interesujące. Swoją drogą historia i okoliczności tworzenia tak pokręconych przepisów pozwalających to temat na thrillery kiedy seryjny samobójca ucichnie ;)
 • Pozbawić pracy, jak bedą głodni to zaczną myslec normalnie.
  Tysiące ludzi czekają na pracę.
  Należy POZBAWIAĆ ZATRUDNIENIA Wszystkich tych którzy PODPISUJĄ SIĘ pod Błędnymi DECYZJAMI i Niesprawiedliwymi WYROKAMI.
  WYWALAĆ również ICH ZWIERZCHNIÓW .

  Dożywotnio pozbawiać możliwości zatrudnienia w SEKTORZE PUBLICZNYM.
  Przepadek i konfiskata CAŁEGO MIENIA, obowiązkowe.
  Zlicytować ich, tak samo jak oni nas licytuja i niszczą.
  Puścic URZĘDNIKÓW winnych tych NIESZCZĘŚ LUDZKICH z TORBAMI tak jak oni do tej pory nas puszczają !!!!!!!!!!

  Jak długo mamy PŁCIĆ za TYCH SKORUMPOWANYCH NIEUDACZNIKÓW często MAJĄCYCH KREW na RĘKACH.

  Słyszałam że szykuje się ogólnopolska akcja.......
 • @Baloo 21:41:30
  Już o tym pisałem , wszystko zależy od człowieka. Ta sama sprawa , o są na to dowody , w różnych urzędach skarbowych może być różnie interpretowana. Urzędnik ma wytyczne od przełożonego , które realizuje. Nawet w złym prawie to prawo może mieć " ludzki wymiar". To , że w polskich sądach sprawy trwają latami , to już inna sprawa.
 • @Rudolf 21:55:08
  Słyszałam że szykuje się ogólnopolska akcja....... Mam nadzieję , że to się stanie.
 • @goodness 21:21:35
  Być może to co piszesz jest słuszne , ale nie ma prostych rozwiązań.
 • @Rudolf 21:55:08
  oby, oby!
 • niestety to nie jest "niekompetencja , być może pazerność i zazdrość"
  a celowe działanie, mające na celu zniszczenie polskiej klasy średniej.
 • @Andy 51 08:05:48
  Podchodź bardziej optymistycznie, wielka kultura już była, ktoś nacisnął guzik i teraz musimy ją tylko odbudować na Ziemi. Za dzisiejszy Internet, kilka wieków wstecz, byłbyś spalony na stosie świętej inkwizycji. Że rozwiązania istnieją masz dowód w rozpędzonej technice tylko udajesz, iż tego nie dostrzegasz. Twoim hamulcem i rozwoju ludzkości jest zdrada matematyki i pieprzenie o równowadze trójki w mediach przez bardzo sytych i obżartych obywateli, o nie wiadomej, lub celowo ukrywanej proweniencji, zasadzie przynależności zespołowej.
 • @Jan Paweł 08:50:37
  Bogactwo kraju i narodu związane jest z istnieniem klasy średniej. Dlatego wszystkie ręce na pokład i niszczą klasę średnią.
 • @goodness 09:30:06
  Patrzę w przyszłość z umiarkowanym optymizmem, że postęp jest nieunikniony to pewność, ale postęp technologiczny nie koniecznie obyczajowy. To , że w naszym kraju jest kastowość korporacyjna , to też jest wiadome.
 • @jazgdyni 20:10:15
  "Niestety, winny jest system, który tak to ustawił. To trzeba zmienić."

  Sugeruję się dokładnie, a nie dyletancko się wypowiadać! Winni są ludzie, którzy stworzyli ten system i ich trzeba nazywać po imieniu, a nie chować oportunistycznie głowę w piasek!
 • @Andy 51 10:05:28
  "Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd"

  Niech Pan nie zapomina, że III RP stworzyli komuniści (stan wojenny, Magdalenka, Kanciaty Stół, tysiące Bolków, i oportunistów) !

  To że pozwolili, paru "pseudoopozycjonistom" dojść do władzy, to tylko dlatego, że wiernie wykonywali i wykonują ich polecenia!

  Niech Pan strzela w "10", a nie obok tarczy!
 • @Andy 51 10:01:42
  Zgadza się, i jest to wynikiem istnienia nadal w mentalności klasy rządzącej i biurokratycznej bolszewickiego systemu wartości.

  Pozdrawiam.
 • @F.Krzysiak 10:26:12
  To że pozwolili, paru "pseudoopozycjonistom" dojść do władzy, to tylko dlatego, że wiernie wykonywali i wykonują ich polecenia! - tu się z panem zgadzam.
 • @AdNovum 10:49:20
  Niestety

  Szacunek
 • @F.Krzysiak 10:26:12
  Na razie bez kłopotów, się żyje dyletantom, reszta niech się dzieje wola nieba. Co ich może obchodzić zmiana systemu? I tak pójdą głosować na Tak?
 • @goodness 14:43:36
  Być dyletentem, to znaczy być kimś bez ambicji czyli to supersukces komunistów-postkomunistów-oportunistów, że do tego stopnia ujarzmili
  ludzi, że sami się poniżają padając na kolana w strachu przed knutem oprawców !
 • @korwinista 16:57:50
  Oczywiscie na premiera proponujesz JKM a prezydentem to juz niech zostanie Bul-Komorowski, czyż nie?! To ten "ład" chcesz nam wprowadzić, kórwinisto?
 • @F.Krzysiak 23:13:44
  Dyletanci i konserwatyści, ciągle przekonują Polaków że liczba 3 jest liczbą parzystą gwarantującą równowagę, rozwoju Polski nad przepaścią.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031