Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Sopockie lemingi obudźcie się, larum grają, czas pokazać czerwoną kartkę PO, na przykładzie kontraktu z NFZ dla Sopotu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Giermek Donalda nijaki Arłukowicz doprowadził służbę zdrowia do dna. Oszczędności na lekach , nieprzyjmowanie dzieci do CZD, śmierć dziecka , bo dyspozytor ... itd. Wszystkie te plagi jak w soczewce skupiają się w Sopocie mieście premiera.

Sopot niedużo około 40 tys. miasto. Miasto , w którym ponad 30 lat żył i mieszkał śp. Prezydent  Lech  Kaczyński, a także miasto, w którym mieszka  Donald Tusk, europosłowie Lewandowski i Kozłowski , a także Krzysztof Wyszkowski. Miasto rządzone od ponad 15 lat przez prezydenta z zarzutami Jacka Karnowskiego , którego próba odwołania w drodze referendum się nie udała.

 

Sopot jest bastionem PO , tutaj we wszystkiego rodzaju wyborach zawsze wygrywa PO. Sopot charakteryzuje się dużym odsetkiem osób starszych , jest tu również dużo więcej niż średnia w Polsce osób z wyższym wykształceniem .

 Zafascynowanie PO jest niezrozumiałe, być może zawalenie się względnie dobrego dostępu do świadczeń medycznych dla mieszkańców Sopotu spowoduje otrzeźwienie.  Musi być źle a nawet bardzo źle skoro w mieście Donalda  , NFZ ogranicza drastycznie dostęp do AOS  (Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej) czyli lekarzy specjalistów. I tak :

 

Okulistyka – z  805 623 zł  w ubiegłym roku do 220 515 zł   na ten rok,  spadek o 73%

Diabetologia dla dorosłych - z 199 987 zł    do 64 115 zł  - spadek o 68%

Kardiologia – z 832 458 zł do 313 962 zł  - spadek o 62%

Alergologia – z 136 910 zł do 57 155 zł – spadek o 58%

Otolaryngologia  - z 283 864 do 133 962 zł – spadek o 53%

Urologia – z  202 642 do 102 866 zł – spadek o 49%

Innych nie będę przytaczał . W/w specjalizacje dotyczą głównie osób starszych , w przyszłym roku sa wybory samorządowe  czy wyborcy oprzytomnieją , zobaczymy , ale pretensji do tego strasznego PiS nie będą mogli mieć. Sami zgotowali sobie ten los. 

KOMENTARZE

 • @ Andy 51
  A co będzie jeśli okaże się że zagłoisują za PO. Jeżeli PO wygra w Sopocie
  to będzie znaczyło że ludzie starsi w tym mieście idą na zwałkę. :-(
 • W Sopocie, w Radzie Miasta, jednoosobową większość
  ma ugrupowanie Fułka "Kocham Sopot". To nie jest PO, tak mi się przynajmniej wydaje.
 • @
  A ja mam takie dziwne przeczucie, że w Sopocie to nie jest największa lipa w tym temacie...
  pozdrawiam
 • @kanton 10:29:03
  To będzie znaczyło , że nie zależy im na życiu.
 • @gallux 10:33:49
  Tak ugrupowanie Fułka 7 radnych, PiS 4 radnych, razem 11 radnych , czyli większość. Ale tylko PiS jest monolitem, przeciąganie radnych od Fułka do Karnola już się zaczęło.
  .
 • @ratus 10:41:40
  Proszę owskazanie tej lipy.
  szacunek
 • Ofiarność...
  Może niektórzy starsi mieszkańcy Sopotu tak zafasynowani są Platforma Obywatelską, żę postanowili wyrazić to czynem, realizując - częściowo zmienione - stare hasło z czasów gierkowskich:

  "Popieramy PO czynem, więc umrzemy przed terminem."

  Widać w NFZ wiedzą o tej politycznej ofiarności Sopocian i stąd to zmniejszenie funduszów.
 • @Andy 51 10:56:21
  A chociażby ta dziewczynka ze Skierniewic, co ją jakaś parówa uznała za niegodną karetki pogotowia.
  pozdrawiam
 • @AlterNemo 11:05:53
  To jest ofiarność połączona z poprawnością polityczną.
 • @ratus 11:07:46
  Lipa, to jest cały ten rząd , a dziecka bardzo szkoda, mogło żyć.
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Są jeszcze tacy ludzie, co to nie mają samochodu i prawka. A nieść na plecach w środku nocy dzieciaka z krytyczną gorączką to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym załogi pogotowia maja płacone za dyżury po to, by w razie konieczności nieść pomoc, a nie ściskać się za narządy i pić kawę.
  pozdrawiam
 • @ratus 11:30:54
  sa jeszcze taksowki. jest zapewne prywatny przewoz (np Falck)matka, ktora widzi, ze z dzieckiem dzieje sie cos powaznego nie powinna byla tak latwo odpuscic. a jezeli zglaszala tylko goraczke, to i na zachodzie zwykle otrzymuje sie porade. w szwecji kilka razy w roku zdarza sie podobny wypadek (nie zawsze konczy sie zgonem, ale to loteria)
  p.s. zaloga pogotowia nie podejmuje decyzji o wyjezdzie tylko dyspozytor (czy on/ona w tym momencie sciskala jakies organy - tego nie wiemy)
 • @grzegorzrzrz 11:43:06
  Zgadzam się. Zwalanie wszystkiego na pogotowie jest nadużyciem. 50 lat temu, nie było telefonów komórkowych, najbliższa budka telefoniczna była w odległości 1 kilometra, na dodatek zepsuta. Brało się dziecko na ręce i leciało na piechotę. Ludzie się zachowują jakby spadli z Marsa, jakby nie wiedzieli co tu się dzieje.
 • @gallux 11:49:35
  Galluxie ( róg Bema i MC ), pozwolę się z Tobą nie zgodzić, po to są służby ratownicze w tym Pogotowie , żeby ratować. Na tej zasadzie można powiedzieć , po co pisać na komputerze , 50 lat temu były maszyny do pisania , lub brało się do ręki pióro i pisało , itd.
 • Do Autora
  Autorze przedstawiłeś nam jak zmniejszają się nakłady na AOS. Uznałeś, że jak jest mniej pieniędzy to dostęp będzie trudniejszy. Bardzo proszę o info ile czeka się na wizytę do urologa, czy innego z wymienionych specjalistów w Sopocie?

  Co do rządzenia w Sopocie, już wiemy iż Pan mija się z prawdą. To nie PO tam rządzi tylko "Kocham Sopot". No chyba że Pan wszędzie widzi PO.... Obsesja? PO,PO,PO,....... Po za tym co ma samorząd do funkcjonowania NFZ? Kolejna próba wprowadzania ludzi w błąd? Nadal będzie Pan ludzi tam mieszkających nazywał lemingami?
 • @Andy 51 12:07:25
  nie wiemy jak wygladala rozmowa matki z dyspozytorem. jezeli zglaszala tylko goraczke (byc moze nawet jej nie zmierzyla) to trudno mowic o duzym bledzie. takie sytuacje zdarzaja sie na calym swiecie.
  a praprzyczyna jest oczywista
  1. coraz mniej lekarzy specjalistow. wyjezdzaja od 2005 z powodu nieslychanie pogardliwego traktowania przez kolejne rzady
  2. wielkie naciski na szeregowych pracownikow w temacie oszczednosci

  tak, ze niestety to dopiero poczatek
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Jak się czyta takie wypociny to się sama pięść zaciska. Ciekawe czy byś to powiedział w twarz matce tego dziecka?
 • briefing synka z Reska !!
  Giermek Donalda nijaki Arłukowicz - dlaczego się czepiacie tego synka z Reska ?
  Była konferencja czy jakiś tam briefing ?
  Była !
  I co wybełkotał ten synek z Reska ?
  Ano wybełkotał że całe zło bierze na klatę niejaki ....SYSTEM !!!
  Diabli wiedzą co to ,kto to ,ale wiadomo komu należy się dobrać do tyłka....SYSTEM TY WARCHOLE !!!
 • @AndrzejB 12:10:01
  Rada Miasta jest organem uchwałodawczym , natomiast Prezydent i wice prezydenci są lub byli z PO. Projekty uchwał przedkładają urzędnicy , którzy podlegają Prezydentowi nie Radzie. Konkludując władze ma PO , która ma realny wpływ na zarządzanie miastem.
 • @irek 12:22:52
  Ta klata powinna się mu zapaść.
 • Ja w kwestii formalnej: PO jest gorsza od dżumy. PZPR przy niej to
  grzeczny chłopiec. Co jak co, ale o zdrowie dzieci dbano w PRL. Szpitale dziecięce, sanatoria...
  Jednym z niewielu sukcesów komuny była całkowita likwidacja problemu gruźlicy. Na walkę z chorobami wenerycznymi też stawiano duży nacisk. A dziś? Jak po przejściu Szwedów!!!
 • @AndrzejB 12:22:37
  bez nerwow bo ci zylka peknie, a pogotowie moze nie dojechac. nie wiemy jak wygladala rozmowa matki z pogotowiem, nie wiemy jaki byl faktyczny stan dziecka do 3 nad ranem. ale taki ekspert jak ty oczywiscie juz wydal wyrok.
  to Polska wlasnie
 • @Andy 51 12:28:34
  Jaki ma to wpływ na kontrakt z NFZ?
 • @grzegorzrzrz 12:42:19
  Matka przekazała dyspozytorowi, że dziecko ma biegunkę i temperaturę 40 do 42 stopni. Czy to za mało by wysłać karetkę? To że taki ignorant jak ty nie wie to nie znaczy że inni nie wiedzą. Rozmowy z dyspozytorem są nagrywane.
 • @AndrzejB 12:50:35
  Jaka opcja kieruję w Min Zdrowia i NFZ ? dla przypomnienia od prawie 6 lat PiS nie rządzi.
 • @Andy 51 13:05:14
  A co mnie PiS obchodzi? Czy ty masz obsesje jakąś? Zadałem ci pytanie, ile czeka się w kolejce do specjalisty w Sopocie?
 • @AndrzejB 12:54:20
  42 stopnie i biegunka to stan z wieczora, czy z 3 nad ranem kiedy to WYSLANO karetke? nie byles przy tym, wiec nie badz taki pewny. wcale nie wykluczam bledu lekarza, chociaz to malo prawdopodobne, zeby WIECZOREM odmowil wizyty z takimi objawami. ja w kazdym razie zaczekam na wyniki dochodzenia. po co ma potem wchodzic pod stol i odszczekiwac jak nie przymierzajac niejaki zbigi ziobro?
 • @grzegorzrzrz 13:13:26
  Nagrania są publikowane w telewizji. Weź się ogarnij i dowiedz się.
 • @AndrzejB 13:19:35
  sorki, mieszkam w szwecji wiec nie jestem na biezaco co do godziny. jednak dalej uwazam, ze matka zbyt latwo odpuscila. chyba jednak mogla w¨zamowic taksowke i pojechac do szpitala? ja bym w kazdym razie tak zrobil, skierniewice to nie pustynia gobi.
  a przyczyny 1 i 2 beda sie nasilac, wiec niestety bedzie tego coraz wiecej.
 • @AndrzejB 13:12:24
  Nie będę tego robić za Ciebie , jak chcesz zadzwoń 58/555 26 00, przychodnia SOPMED na Chrobrego , w rejestracji Ci powiedzą jaki jest czas oczekiwania do poszczególnych specjalistów.
 • W Sopocie nie ma zbyt wielu specjalistów
  Okulistykę obsługuje prywatna spółka OKO-MED. Pomijam nagłe przypadki, bo licznie na pogotowie w Sopocie może źle się skończyć. Raz capnął mnie pies sąsiada, było to w weekend, obsługa chamska, po prostu tylko lać w ryj.
  Lekarza domowego mam w Gdańsku, jak mam problem, to idę biorę skierowanie i szukam specjalisty w Necie. Np. USG Dopplera robiłem w gdańsku na Jaskółczej, z dnia na dzień.
  Trzeba oddzielić nagłe wypadki, od niewymagających pośpiechu.
  Z kolei moja siora przyjeżdża do okulisty z Rumi do Sopotu. Jeden woli blondynki, a drugi jak mu nogi śmierdzą.
 • @kanton 10:29:03
  Jeżeli PO wygra w Sopocie to moje miasto przyniesi swiatu i europie taki wstyd ze sie spale z niego!
 • @Andy 51 13:38:06
  Znam bardzo dobrze Sopot, mam tam liczną rodzinę, wiele czasu spędzałem i spędzam przy ul. Abrachama i Łowickiej, spotykałem na mszach w Katedrze Wojskowej często Wyszkowskiego. Byłem min.w czasie wyborów do samorządu w 1998 roku, analizowałem ulotki kandydatów min. AjWaj Es, kandydaci ci jawnie wpisywali w życiorysy swoją przynależność do sekt: Rotary Club i Lyns Club. Oczywiście wtedy wygrali AWS w cuglach. Ludzie w Sopocie głosują w dużej mierze na PO, ponieważ nie ubią PiS-u i odwrotnie. POPIS to klasyczny AWS, niczym się nie różnią, chodzi jednym i drugim o kasę łapówki i nic więcej. Znany V-ce Marszałek Sejmiku Pomorskiego z pisuaru swego czasu zażądał 1000$ od mojego stryja z Sopotu za pomoc w przyspieszeniu przywrócenia obywatelstwa polskiego, które komuna zabrała mu w 72 roku. Pęło czy Pisuar to samo tylko w innym opakowaniu.
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Czy ty, kretynie wiesz, co napisałeś??? Właśnie pokazałeś, co może napisać"pożyteczny idiota!!!
 • @gallux 11:49:35
  Czytałem i oczom nie wierzę!!! Przewaznie piszesz o konkretach a tu taka wpadka!!! Ty chyba nie masz dzieci, bo branie ciężko chorego dziecka na ręce i latanie z nim, może go dobić!!! Mam nadzieję, ze krtyka kolegów cię otrzeżwi!!!
 • @grzegorzrzrz 13:13:26
  Przestań bełkotać KRETYNIE ,bo mieszkasz w Szwecji i GÓWNO WIESZ, co się w Polsce NAPRAWDĘ dzieje!!!
 • @Wrzodak Z. 21:07:06
  Nie do końca. PiS można wykorzystać do wszelkich zmian w przyszłości. PO możesz gówno zrobić bo to namaszczona banda przez kierowników tego państwa.
 • @grzegorzrzrz 12:42:19
  ty kolego jakimś łysym gówniarzem jesteś, widać dzieci ani rodzeństwa nie masz, inaczej byś wiedział, że u dzieci zwykłą gorączka może być śmiertelna, zwykły na pozór kaszel może zabić, a w tym przypadku nawet WSI puszczało nagranie zgłoszenia, więc wiadomo było, jak i co, tam powinna byż bezwzględnie wysłana karetka, nawet jak by ta matka miała cały tabor samochodów !!!
  Ze też tacy szwendają się po sieci.
 • @grzegorzrzrz 13:37:04
  skierniewice to nie pustynia"

  przestań pieprzyć, kolego, skoro lekarz uspakaja i głupoty kobiecie opowiada, więc nie zareagowała, pewnie taxi by wezwała czy kogoś poprosiła, nie masz pojęcia, to nie bredź.
 • Arłukowicz?
  co to jest ???
  wymieńcie choć jednego w obecnej szajce, który ma zdolności honorowe, kiedyś sądziłem, że Gowin, to było kiedyś, on może być gorszy od innych, o których wiemy czym są.
 • Jeden tylko talent ma Donald Tusk...
  Tak dobiera matołów, typu Arłukowicz, Gowin, minister Nowak, że po prostu to same matolskie diamenciki. Coś jak dmuchane lale, prima sort zrobione i woskiem powleczone, udają polityków, a naprawdę to matoł matoła matołem POgania.
  Żeby ten "zespół Tuska" potem pisał takie ustawy, jak "o redukcji personelu w urzędach" ehehehh
  Teraz minister Arłukowicz z Orkiestrą Wośp będą naprawiać to, co spieprzyło całe wielkie tuszcze ministerstwo. Ja mówię, ten kraj dać pod rządy babie ze straganu albo menelowi spod budki z piwem - tak kraju nie spieprzy, jak takie talenty: Nowak, Arłukowicz, Tusk. Może nowe mięso Tuska - nowy peeselowiec - może co nowego wniesie. Bo Radek Sikorski już pokazał, co nie POtrafi.
 • @Wrzodak Z. 21:07:06
  Pan obywatel z poselską przeszłością, dlaczego nie zgłosił żądania łapówki przez vice marszałka do prokuratury ?
 • @FanDaVinci 00:30:09
  Faktem jest , ze zdolności honorowej nie ma nikt w tym rządzie.
 • @Leon. 04:12:34
  A Szumilas i Mucha to dopiero sprawne umysłowo inaczej.
 • @FanDaVinci 00:23:01
  nie jestem twoim kolega chamie i prostaku. naucz sie normalnie rozmawiac z ludzmi bo juz wkrotce mozesz dostac po pysku czego ci zycze. odwazny zza klawiatury.
 • @grzegorzrzrz 11:25:04
  do budy !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031