Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Sopockie lemingi obudźcie się, larum grają, czas pokazać czerwoną kartkę PO, na przykładzie kontraktu z NFZ dla Sopotu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Giermek Donalda nijaki Arłukowicz doprowadził służbę zdrowia do dna. Oszczędności na lekach , nieprzyjmowanie dzieci do CZD, śmierć dziecka , bo dyspozytor ... itd. Wszystkie te plagi jak w soczewce skupiają się w Sopocie mieście premiera.

Sopot niedużo około 40 tys. miasto. Miasto , w którym ponad 30 lat żył i mieszkał śp. Prezydent  Lech  Kaczyński, a także miasto, w którym mieszka  Donald Tusk, europosłowie Lewandowski i Kozłowski , a także Krzysztof Wyszkowski. Miasto rządzone od ponad 15 lat przez prezydenta z zarzutami Jacka Karnowskiego , którego próba odwołania w drodze referendum się nie udała.

 

Sopot jest bastionem PO , tutaj we wszystkiego rodzaju wyborach zawsze wygrywa PO. Sopot charakteryzuje się dużym odsetkiem osób starszych , jest tu również dużo więcej niż średnia w Polsce osób z wyższym wykształceniem .

 Zafascynowanie PO jest niezrozumiałe, być może zawalenie się względnie dobrego dostępu do świadczeń medycznych dla mieszkańców Sopotu spowoduje otrzeźwienie.  Musi być źle a nawet bardzo źle skoro w mieście Donalda  , NFZ ogranicza drastycznie dostęp do AOS  (Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej) czyli lekarzy specjalistów. I tak :

 

Okulistyka – z  805 623 zł  w ubiegłym roku do 220 515 zł   na ten rok,  spadek o 73%

Diabetologia dla dorosłych - z 199 987 zł    do 64 115 zł  - spadek o 68%

Kardiologia – z 832 458 zł do 313 962 zł  - spadek o 62%

Alergologia – z 136 910 zł do 57 155 zł – spadek o 58%

Otolaryngologia  - z 283 864 do 133 962 zł – spadek o 53%

Urologia – z  202 642 do 102 866 zł – spadek o 49%

Innych nie będę przytaczał . W/w specjalizacje dotyczą głównie osób starszych , w przyszłym roku sa wybory samorządowe  czy wyborcy oprzytomnieją , zobaczymy , ale pretensji do tego strasznego PiS nie będą mogli mieć. Sami zgotowali sobie ten los. 

KOMENTARZE

 • @ Andy 51
  A co będzie jeśli okaże się że zagłoisują za PO. Jeżeli PO wygra w Sopocie
  to będzie znaczyło że ludzie starsi w tym mieście idą na zwałkę. :-(
 • W Sopocie, w Radzie Miasta, jednoosobową większość
  ma ugrupowanie Fułka "Kocham Sopot". To nie jest PO, tak mi się przynajmniej wydaje.
 • @
  A ja mam takie dziwne przeczucie, że w Sopocie to nie jest największa lipa w tym temacie...
  pozdrawiam
 • @kanton 10:29:03
  To będzie znaczyło , że nie zależy im na życiu.
 • @gallux 10:33:49
  Tak ugrupowanie Fułka 7 radnych, PiS 4 radnych, razem 11 radnych , czyli większość. Ale tylko PiS jest monolitem, przeciąganie radnych od Fułka do Karnola już się zaczęło.
  .
 • @ratus 10:41:40
  Proszę owskazanie tej lipy.
  szacunek
 • Ofiarność...
  Może niektórzy starsi mieszkańcy Sopotu tak zafasynowani są Platforma Obywatelską, żę postanowili wyrazić to czynem, realizując - częściowo zmienione - stare hasło z czasów gierkowskich:

  "Popieramy PO czynem, więc umrzemy przed terminem."

  Widać w NFZ wiedzą o tej politycznej ofiarności Sopocian i stąd to zmniejszenie funduszów.
 • @Andy 51 10:56:21
  A chociażby ta dziewczynka ze Skierniewic, co ją jakaś parówa uznała za niegodną karetki pogotowia.
  pozdrawiam
 • @AlterNemo 11:05:53
  To jest ofiarność połączona z poprawnością polityczną.
 • @ratus 11:07:46
  Lipa, to jest cały ten rząd , a dziecka bardzo szkoda, mogło żyć.
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Są jeszcze tacy ludzie, co to nie mają samochodu i prawka. A nieść na plecach w środku nocy dzieciaka z krytyczną gorączką to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym załogi pogotowia maja płacone za dyżury po to, by w razie konieczności nieść pomoc, a nie ściskać się za narządy i pić kawę.
  pozdrawiam
 • @ratus 11:30:54
  sa jeszcze taksowki. jest zapewne prywatny przewoz (np Falck)matka, ktora widzi, ze z dzieckiem dzieje sie cos powaznego nie powinna byla tak latwo odpuscic. a jezeli zglaszala tylko goraczke, to i na zachodzie zwykle otrzymuje sie porade. w szwecji kilka razy w roku zdarza sie podobny wypadek (nie zawsze konczy sie zgonem, ale to loteria)
  p.s. zaloga pogotowia nie podejmuje decyzji o wyjezdzie tylko dyspozytor (czy on/ona w tym momencie sciskala jakies organy - tego nie wiemy)
 • @grzegorzrzrz 11:43:06
  Zgadzam się. Zwalanie wszystkiego na pogotowie jest nadużyciem. 50 lat temu, nie było telefonów komórkowych, najbliższa budka telefoniczna była w odległości 1 kilometra, na dodatek zepsuta. Brało się dziecko na ręce i leciało na piechotę. Ludzie się zachowują jakby spadli z Marsa, jakby nie wiedzieli co tu się dzieje.
 • @gallux 11:49:35
  Galluxie ( róg Bema i MC ), pozwolę się z Tobą nie zgodzić, po to są służby ratownicze w tym Pogotowie , żeby ratować. Na tej zasadzie można powiedzieć , po co pisać na komputerze , 50 lat temu były maszyny do pisania , lub brało się do ręki pióro i pisało , itd.
 • Do Autora
  Autorze przedstawiłeś nam jak zmniejszają się nakłady na AOS. Uznałeś, że jak jest mniej pieniędzy to dostęp będzie trudniejszy. Bardzo proszę o info ile czeka się na wizytę do urologa, czy innego z wymienionych specjalistów w Sopocie?

  Co do rządzenia w Sopocie, już wiemy iż Pan mija się z prawdą. To nie PO tam rządzi tylko "Kocham Sopot". No chyba że Pan wszędzie widzi PO.... Obsesja? PO,PO,PO,....... Po za tym co ma samorząd do funkcjonowania NFZ? Kolejna próba wprowadzania ludzi w błąd? Nadal będzie Pan ludzi tam mieszkających nazywał lemingami?
 • @Andy 51 12:07:25
  nie wiemy jak wygladala rozmowa matki z dyspozytorem. jezeli zglaszala tylko goraczke (byc moze nawet jej nie zmierzyla) to trudno mowic o duzym bledzie. takie sytuacje zdarzaja sie na calym swiecie.
  a praprzyczyna jest oczywista
  1. coraz mniej lekarzy specjalistow. wyjezdzaja od 2005 z powodu nieslychanie pogardliwego traktowania przez kolejne rzady
  2. wielkie naciski na szeregowych pracownikow w temacie oszczednosci

  tak, ze niestety to dopiero poczatek
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Jak się czyta takie wypociny to się sama pięść zaciska. Ciekawe czy byś to powiedział w twarz matce tego dziecka?
 • briefing synka z Reska !!
  Giermek Donalda nijaki Arłukowicz - dlaczego się czepiacie tego synka z Reska ?
  Była konferencja czy jakiś tam briefing ?
  Była !
  I co wybełkotał ten synek z Reska ?
  Ano wybełkotał że całe zło bierze na klatę niejaki ....SYSTEM !!!
  Diabli wiedzą co to ,kto to ,ale wiadomo komu należy się dobrać do tyłka....SYSTEM TY WARCHOLE !!!
 • @AndrzejB 12:10:01
  Rada Miasta jest organem uchwałodawczym , natomiast Prezydent i wice prezydenci są lub byli z PO. Projekty uchwał przedkładają urzędnicy , którzy podlegają Prezydentowi nie Radzie. Konkludując władze ma PO , która ma realny wpływ na zarządzanie miastem.
 • @irek 12:22:52
  Ta klata powinna się mu zapaść.
 • Ja w kwestii formalnej: PO jest gorsza od dżumy. PZPR przy niej to
  grzeczny chłopiec. Co jak co, ale o zdrowie dzieci dbano w PRL. Szpitale dziecięce, sanatoria...
  Jednym z niewielu sukcesów komuny była całkowita likwidacja problemu gruźlicy. Na walkę z chorobami wenerycznymi też stawiano duży nacisk. A dziś? Jak po przejściu Szwedów!!!
 • @AndrzejB 12:22:37
  bez nerwow bo ci zylka peknie, a pogotowie moze nie dojechac. nie wiemy jak wygladala rozmowa matki z pogotowiem, nie wiemy jaki byl faktyczny stan dziecka do 3 nad ranem. ale taki ekspert jak ty oczywiscie juz wydal wyrok.
  to Polska wlasnie
 • @Andy 51 12:28:34
  Jaki ma to wpływ na kontrakt z NFZ?
 • @grzegorzrzrz 12:42:19
  Matka przekazała dyspozytorowi, że dziecko ma biegunkę i temperaturę 40 do 42 stopni. Czy to za mało by wysłać karetkę? To że taki ignorant jak ty nie wie to nie znaczy że inni nie wiedzą. Rozmowy z dyspozytorem są nagrywane.
 • @AndrzejB 12:50:35
  Jaka opcja kieruję w Min Zdrowia i NFZ ? dla przypomnienia od prawie 6 lat PiS nie rządzi.
 • @Andy 51 13:05:14
  A co mnie PiS obchodzi? Czy ty masz obsesje jakąś? Zadałem ci pytanie, ile czeka się w kolejce do specjalisty w Sopocie?
 • @AndrzejB 12:54:20
  42 stopnie i biegunka to stan z wieczora, czy z 3 nad ranem kiedy to WYSLANO karetke? nie byles przy tym, wiec nie badz taki pewny. wcale nie wykluczam bledu lekarza, chociaz to malo prawdopodobne, zeby WIECZOREM odmowil wizyty z takimi objawami. ja w kazdym razie zaczekam na wyniki dochodzenia. po co ma potem wchodzic pod stol i odszczekiwac jak nie przymierzajac niejaki zbigi ziobro?
 • @grzegorzrzrz 13:13:26
  Nagrania są publikowane w telewizji. Weź się ogarnij i dowiedz się.
 • @AndrzejB 13:19:35
  sorki, mieszkam w szwecji wiec nie jestem na biezaco co do godziny. jednak dalej uwazam, ze matka zbyt latwo odpuscila. chyba jednak mogla w¨zamowic taksowke i pojechac do szpitala? ja bym w kazdym razie tak zrobil, skierniewice to nie pustynia gobi.
  a przyczyny 1 i 2 beda sie nasilac, wiec niestety bedzie tego coraz wiecej.
 • @AndrzejB 13:12:24
  Nie będę tego robić za Ciebie , jak chcesz zadzwoń 58/555 26 00, przychodnia SOPMED na Chrobrego , w rejestracji Ci powiedzą jaki jest czas oczekiwania do poszczególnych specjalistów.
 • W Sopocie nie ma zbyt wielu specjalistów
  Okulistykę obsługuje prywatna spółka OKO-MED. Pomijam nagłe przypadki, bo licznie na pogotowie w Sopocie może źle się skończyć. Raz capnął mnie pies sąsiada, było to w weekend, obsługa chamska, po prostu tylko lać w ryj.
  Lekarza domowego mam w Gdańsku, jak mam problem, to idę biorę skierowanie i szukam specjalisty w Necie. Np. USG Dopplera robiłem w gdańsku na Jaskółczej, z dnia na dzień.
  Trzeba oddzielić nagłe wypadki, od niewymagających pośpiechu.
  Z kolei moja siora przyjeżdża do okulisty z Rumi do Sopotu. Jeden woli blondynki, a drugi jak mu nogi śmierdzą.
 • @kanton 10:29:03
  Jeżeli PO wygra w Sopocie to moje miasto przyniesi swiatu i europie taki wstyd ze sie spale z niego!
 • @Andy 51 13:38:06
  Znam bardzo dobrze Sopot, mam tam liczną rodzinę, wiele czasu spędzałem i spędzam przy ul. Abrachama i Łowickiej, spotykałem na mszach w Katedrze Wojskowej często Wyszkowskiego. Byłem min.w czasie wyborów do samorządu w 1998 roku, analizowałem ulotki kandydatów min. AjWaj Es, kandydaci ci jawnie wpisywali w życiorysy swoją przynależność do sekt: Rotary Club i Lyns Club. Oczywiście wtedy wygrali AWS w cuglach. Ludzie w Sopocie głosują w dużej mierze na PO, ponieważ nie ubią PiS-u i odwrotnie. POPIS to klasyczny AWS, niczym się nie różnią, chodzi jednym i drugim o kasę łapówki i nic więcej. Znany V-ce Marszałek Sejmiku Pomorskiego z pisuaru swego czasu zażądał 1000$ od mojego stryja z Sopotu za pomoc w przyspieszeniu przywrócenia obywatelstwa polskiego, które komuna zabrała mu w 72 roku. Pęło czy Pisuar to samo tylko w innym opakowaniu.
 • @grzegorzrzrz 11:23:55
  Czy ty, kretynie wiesz, co napisałeś??? Właśnie pokazałeś, co może napisać"pożyteczny idiota!!!
 • @gallux 11:49:35
  Czytałem i oczom nie wierzę!!! Przewaznie piszesz o konkretach a tu taka wpadka!!! Ty chyba nie masz dzieci, bo branie ciężko chorego dziecka na ręce i latanie z nim, może go dobić!!! Mam nadzieję, ze krtyka kolegów cię otrzeżwi!!!
 • @grzegorzrzrz 13:13:26
  Przestań bełkotać KRETYNIE ,bo mieszkasz w Szwecji i GÓWNO WIESZ, co się w Polsce NAPRAWDĘ dzieje!!!
 • @Wrzodak Z. 21:07:06
  Nie do końca. PiS można wykorzystać do wszelkich zmian w przyszłości. PO możesz gówno zrobić bo to namaszczona banda przez kierowników tego państwa.
 • @grzegorzrzrz 12:42:19
  ty kolego jakimś łysym gówniarzem jesteś, widać dzieci ani rodzeństwa nie masz, inaczej byś wiedział, że u dzieci zwykłą gorączka może być śmiertelna, zwykły na pozór kaszel może zabić, a w tym przypadku nawet WSI puszczało nagranie zgłoszenia, więc wiadomo było, jak i co, tam powinna byż bezwzględnie wysłana karetka, nawet jak by ta matka miała cały tabor samochodów !!!
  Ze też tacy szwendają się po sieci.
 • @grzegorzrzrz 13:37:04
  skierniewice to nie pustynia"

  przestań pieprzyć, kolego, skoro lekarz uspakaja i głupoty kobiecie opowiada, więc nie zareagowała, pewnie taxi by wezwała czy kogoś poprosiła, nie masz pojęcia, to nie bredź.
 • Arłukowicz?
  co to jest ???
  wymieńcie choć jednego w obecnej szajce, który ma zdolności honorowe, kiedyś sądziłem, że Gowin, to było kiedyś, on może być gorszy od innych, o których wiemy czym są.
 • Jeden tylko talent ma Donald Tusk...
  Tak dobiera matołów, typu Arłukowicz, Gowin, minister Nowak, że po prostu to same matolskie diamenciki. Coś jak dmuchane lale, prima sort zrobione i woskiem powleczone, udają polityków, a naprawdę to matoł matoła matołem POgania.
  Żeby ten "zespół Tuska" potem pisał takie ustawy, jak "o redukcji personelu w urzędach" ehehehh
  Teraz minister Arłukowicz z Orkiestrą Wośp będą naprawiać to, co spieprzyło całe wielkie tuszcze ministerstwo. Ja mówię, ten kraj dać pod rządy babie ze straganu albo menelowi spod budki z piwem - tak kraju nie spieprzy, jak takie talenty: Nowak, Arłukowicz, Tusk. Może nowe mięso Tuska - nowy peeselowiec - może co nowego wniesie. Bo Radek Sikorski już pokazał, co nie POtrafi.
 • @Wrzodak Z. 21:07:06
  Pan obywatel z poselską przeszłością, dlaczego nie zgłosił żądania łapówki przez vice marszałka do prokuratury ?
 • @FanDaVinci 00:30:09
  Faktem jest , ze zdolności honorowej nie ma nikt w tym rządzie.
 • @Leon. 04:12:34
  A Szumilas i Mucha to dopiero sprawne umysłowo inaczej.
 • @FanDaVinci 00:23:01
  nie jestem twoim kolega chamie i prostaku. naucz sie normalnie rozmawiac z ludzmi bo juz wkrotce mozesz dostac po pysku czego ci zycze. odwazny zza klawiatury.
 • @grzegorzrzrz 11:25:04
  do budy !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930