Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
327 postów 2034 komentarze

Morskie spojrzenie

Andy 51 - Mąż , ojciec lubiący iść pod prąd

Czy polski ambasador w USA wstydzi się Polaków ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co powiedzieć o ambasadorze i ministrze, którzy wstydzą się swoich rodaków w USA, przeszkadza im ich patriotyzm, dlatego mówiąc kolokwialnie olewają takie uroczystości.

W ostatnią niedzielę w Nowym Jorku obchodzony był Dzień Pułaskiego. Jest to święto amerykańskiej Polonii.  Na Piątej Alei zrobiło się biało czerwono dziesiątki , a może setki tysięcy Polonusów nie tylko ze wschodniego wybrzeża zjechało się do Nowego Jorku ażeby cieszyć się z tego , że są Polakami i  przemaszerować tą najbardziej znaną nowojorską ulicą.

Wśród gości z Polski był senator Grzegorz Bierecki z PiS, który był honorowym członkiem parady oraz poseł PiS Adam Kwiatkowski. Uczestnicy parady byli dumni z tego , że są Polakami. Swojej polskości widocznie wstydzi się polski ambasador w USA, być może nazwisko Sznepf tłumaczy dlaczego.

Być może brak możeła i różowych okularów  w stylu Komorowskiego spowodował że patriotyczna parada była be dla naszego dyplomaty.

 

//wpolityce.pl/artykuly/64345-senator-grzegorz-bierecki-pyta-ministra-sikorskiego-dlaczego-ambasador-polski-w-usa-nie-zechcial-wraz-z-setkami-tysiecy-rodakow-manifestowac-ze-warto-byc-polakiem

//wpolityce.pl/galerie/64197-marsz-marsz-polonia-marsz-dzielny-narodzie-bialo-czerwony-manhattan-zobacz-galerie-zdjec-z-parady-pulaskiego?page=2#galeria

 

 

KOMENTARZE

 • Skoro żadnego geszeftu z tego nie dało się ukręcić, to p.ambasador nie widział
  powodu, żeby uczestniczyć.
  Ryszard Schnepf dał się poznać Polonii w Ameryce Łacińskiej od jak najgorszej strony i wielokrotnie środowiska polonijne pisały oraz próbowały bezskutecznie interweniować w kwestii skandalicznego i niegodnego nie tylko dyplomaty, ale i prawego człowieka postępowania tego osobnika. Pisał o tym między innymi Prezes Związku Kombatantów w Buenos Aires, pan Leopold Biłozur, były więzień Sowietów i bohater spod Monte Casino, który w swym artykule opublikowanym w „Głosie Polskim” z Buenos Aires ujawnił mające wszelkie cechy pospolitego przestępstwa działania Ryszarda Schnepfa. Publikacje na ten temat ukazały się zreszta nie tylko w prasie polonijnej. Na temat Schnepfa pisała również prasa paragwajska. Zarzuty były powazne. Chodziło o podejrzenie prania brudnych pieniędzy w ambasaddzie RP w Montevideo w czasach kiedy Schnepf pełnił tam funkcję ambasadora.
  Również w Paragwaju miała miejsce kolejna afera sprzedaży przez R. Schnepfa tytułu honorowego konsula RP osobie narodowości niemieckiej, która nie miała z Polską nawet najmniejszych związków. Mówiło się, ze Schnepf najpierw otrzymał za to trzydzieści tysięcy dolarów, po czym pojechał wspólnie z nowym konsulem do Polski jako jego przewodnik i tłumacz po to, aby udowdnić, że Polska wogóle istnieje, o czym nowy konsul nie miał zielonego pojęcia. Podkreślić trzeba, że Schnepf był wtedy cały czas ambasadorem RP w Urugwaju.
  Pełniąc właśnie tę funkcję popełnił Ryszard Schnepf kolejne oszustwo bezprawnie sprzedając panu Prezesowi Janowi Kobylańskiemu samochód dyplomatyczny będący własnością ambasady polskiej przed upływem przepisowych dwóch lat. Nie wiadomo w jaki sposób i jakich wpływów używając przekonał potem MSZ
  w Warszawie, że samochód jakoby został sprzedany zgodnie z prawem po upływie dwóch lat użytkowania go przez ambasadę. Ukoronowaniem zupełnie nie dyplomatycznej działalności ambasadora Schnepfa
  w Montevideo był udział w wystawieniu czeków bez pokrycia na ponad dwa miliony dolarów.
  Pomimo tego, iż MSZ zostało bardzo szczegółowo poinformowane o kryminalnej działalności Ryszarda Schnepfa, dostarczona została bowiem do Warszawy dokomentacja wraz z fotokopiami umów, czeków, itd. (dokumenty te cały czas znajdują się do wglądu
  w USOPAŁ), to w stosunku do autora tych uczynków nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje ani karne ani dyscyplinarne. Widocznie Ryszarda Schnepfa chroni w Polsce jakaś potężna i ukryta mafia.
  Przyczyna takiego stanu rzeczy leży niewątpliwie w tym, że elity polityczne w Polsce są bardzo mocno spenetrowane i zdominowane przez wpływy polityczne sił wrogich naszej Ojczyźnie i realizujących przy użyciu sprzedanych i skorumpowanych funkcjonariuszy rządowych własne, obce Polsce cele. Ten karygodny proces ma miejsce szczególnie w MSZ, które to ministerstwo opanowane jest w 75% przez element obcy narodowo Polakom i wywodzący się jeszcze z poprzedniego reżimu.
  Również korzenie Ryszarda Schnepfa tkwią bardzo głęboko
  w czarnej nocy stalinizmu, gdyż jego ojciec, Maksymilian Schnpef, Żyd pochodzący z Ukrainy, będąc wysokim funkcjonariuszem NKWD-pułkownikiem- szkoląc nowe kadry zajmował się bardzo aktywnie i przez dekady sowietyzacją naszego Kraju. W latach pięćdziesiątych był bowiem pracownikiem UB, potem zaś SB i LWP w Krakowie, gdzie między innymi przykładał rękę do pacyfikacji strajków w roku 1981.

  Sam Schnepf dopuścił się zdrady polskiej racji stanu pełniąc funkcję doradcy w randze ministra w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, kiedy to lobbował na rzecz syjonistycznych organizacji żydowskich z USA, które bezprawnie domagają się od Polski sumy
  65 miliardów dolarów. Po czym został wreszcie usunięty ze stanowiska za szkodliwą dla Polski i nieodpowiedzialną wypowiedż w kwestii budowy rurociągu na dnie Bałtyku. O dziwo dziś komisja parlamentarna do spraw obsady placówek dyplomatycznych jednogłośnie zaaprobowała kandydaturę Ryszarda Schnpefa na stanowisko ambasadora RP w Madrycie. Zdarzenie to potwierdza raz jeszcze fakt, że parlament i MSZ obsadzone są w większości przez wrogi Polsce element wywodzący się w prostej linii z żydo-komuny.
  http://prawica.net/node/13060
 • @sigma 11:32:12
  Ambasador, tak jak co najmniej połowa ministrów spraw zagranicznych była pochodzenia żydowskiego, stąd były takie ataki na minister Fotygę. Zaciąg współbraci Geremka i ich mocodawcy trzyma się mocno.
 • @sigma 11:32:12
  Obsada ambasad jest tylko i wyłącznie w gesti rządu.
  To jest najlepszy przykład pogardy tego gówna co nami rządzi.
  Już nawet nie ukrywają, że Polska coś dla nich znaczy.
  Ale się zdziwią... trzeba wietrzyć cele więzienne...
  Lista tych drani jest sporządzana przez wielu ludzi w Polsce.
 • @Astra 13:31:03
  Arabski w Hiszpanii , Bosacki były dziennikarz GW w Kanadzie, za zasługi dla tej władzy idzie się w ambasadory.
 • @Andy 51 13:50:40
  Niby zdajemy sobie sprawę, że gnoje nami rządzą, ale po wpisie sigmy znów się we mnie zagotowało.
  Muszę sobie ulżyć, bo zwariować można:
  Parchy cholerne ! ! ! ! ! ! ! ! !
 • @sigma 11:32:12
  Dlaczego ten cytat jest taki okrojony?

  Do kogo był kierowany ten list i co zrobił adresat?
 • @Astra 14:00:36
  Przykro mi , że się zdenerwowałaś, ale jak Ci ulżyło, to się cieszę.
 • @Andy 51 12:12:41
  Odpowiadam Panu Biereckiemu, że Ryszard Schnepf syn żydowskiego pułkownika ze zbrodniczej Informacji Wojskowej Maksymiliana Schnepfa podobnie jak tata nienawidzi Polski i Polaków. Człowiek ten za czasów PiS był wiceministrem MSZ stąd pytanie takie może zadać swojemu szefowi Jarosławowi Kaczyńskiemu dlaczego był nieusuwalny, choć Fotyga chciała go posunąć, zamiast niego usunięto ją.. Gdyby manifestanci nieśli flagi Izraela to ambasador III RP/PRLbis zapewne stanąłby w pierwszym szeregu pochodu, pod biało-czerwoną maszerować się wstydził, bo przecież "polskość to nienormalność". Zresztą nie od dziś wiadomo, że w MSZ rządzi niepodzielnie ekipa skompletowana przez "drogiego Bronisława" Geremka. Kto jak to ale pan senator powinien wiedzieć, że Polska ciągle jest na etapie kontrolowanej niepodległości. Brak lustracji jest tutaj krzyczący. Nie wiem, czy pan senator był za lub przeciw, ale jego list świadczy o jego bezradności wobec faktów. Do wolnej Polski droga jest jeszcze bardzo daleka, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie.
 • @Astra 14:00:36
  Pamiętajcie dla nich to judeopolonia, polin, czyli Izrael II będzie kiedy Polaków rozgonią po świecie przeniosą się z Palestyny i tu będzie ich ziemia obiecana a na razie to będzie polityka wstydu i przepraszania filmy Pokłosie wyświetlane obecnie w Skandynawii, rządzą nami wiecie sami kto? 1 delegalizacja gazety zaborczej Michnika 2 wywłaszczenie WSI24 ...etc... Ta "ekipa"obcych agentów kpi sobie w żywe oczy z 38 milionów Polaków. Są naprawdę polonofobami, wewnętrznymi wrogami Polaków i nie krępują się tego szyderczo na każdym kroku, nieustannie pokazywać. A ten ogłupiony Naród pracuje na ich niebotyczne zarobki, jest więc tym samym bezczelnie oszukiwany i okradany. Myślę, mam nadzieję, że "nagroda Caucescu" tych łotrów nie minie...Kwestia czasu.
 • dalczego?
  AMBASADORZY Polski w USA od zawsze niebyli Polakami wiec co od nich wymagać?
 • @Kula Lis 16:01:48
  Cokolwiek by o Miłoszu powiedzieć, poetą był niezłym i zgadzam się kiedy pisze:

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego

  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.***
 • --------nazwisko Schnepf w latach 50tych znane było !
  --na Ziemiach Odzyskanych / Sędzia / Grodków/ Nysa woj.opolskie
 • BOJKOT WYBORÓW APEL ANNY WALENTYNOWICZ
  Od kiedy to żyd mianowany przez nie polski rząd ambasadorem może nazywać się ambasadorem Polski?Zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu.Kto chodzi na wybory do sejmu ten jest KOLABORANTEM tego niepolskiego systemu TRZEBA ZORGANIZOWAC SIĘ W WYBORACH SAMORZADOWYCH I ZAJMOWAĆ MIEJSCA W RADACH GMIN,MIAST I POWIATÓW.TRZEBA WSPIERAĆ POLSKICH KANDYDATÓW NA STANOWISKA WUJTÓW,BURMISTRZÓW I PREZYDENTÓW MIAST ODEBRANIE WŁADZY W SAMORZĄDACH PARTIOM -MAFIOM SPOWODUJE ICH ŚMIERĆ NATURALNĄ DĄŻYMY DO JOW I WYBRANIA POLAKÓW DO BEZPARTYJNEGO SEJMU Apel o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://youtu.be/6lFN-kQg6lM
 • @amadeusz2006 18:45:25
  Spadaj stą ty trollu !
  Darmową reklamę sobie robisz. Rób co potrafisz, hydrauliku z hameryki, niedoszły prezydenciku Tarnowa
 • “Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska….”
  “Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska….” http://gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2013/10/img438.jpg By KSC on 17/08/2012 in Historia  fragment:

  “Bez strachu. Wspomnienia stare i nowe”

  Tom 1, str 304-305, Warszawa 2009

  Autor: Albin Siwak.


  Pozwalano im uciekać na wszelkie sposoby, nawet pomagając im w tzw. powietrznym moście do Izraela. Wy, Polacy, przyjęliście ponad 300 tysięcy naszych Żydów. Niemałe znaczenie przy podejmowaniu tej decyzji miał fakt, że nasze nowe władze nie chciały zaogniać sytuacji na Zachodzie, gdzie, jak wiemy, Żydzi odgrywają bardzo ważną rolę w polityce.

  Wszystko odbyło się więc bezboleśnie dla Żydów. Teraz natomiast musimy im uważnie patrzeć na ręce, żeby nie sięgnęli po naszą ropę i gaz.

  Sam widzisz, jak urabiają opinię o Białorusi, gdzie Łukaszenka nie pozwolił niczego Żydom sprzedać. U was, w Polsce, telewizja i prasa robią oczywiście z tego Łukaszenki łotra, a ludzie na Białorusi oceniają to całkiem inaczej. Protestujących zawsze się znajdzie, tym bardziej, że są na Zachodzie i w Polsce instytucje, np. żony Balcerowicza, które finansują tych, co protestują. Zawsze znajdą się ludzie, którzy zamiast pracy wybiorą dobrze opłaconą opozycję. Zachodowi na rękę jest dawać pieniądze na opozycję, żeby móc krzyczeć na cały świat, że łamie się prawo. Ale jak faktycznie oni sami je łamią, ludzie mogą od czasu do czasu zobaczyć na filmach” -wyjaśniał Alosza.

  Pamiętam, w jakich służbach pracował Alosza. Maszerow nie raz mi mówił: „Masz okazję, więc ją wykorzystaj. Pytaj go, a on – jeśli może – to odpowie”. Teraz tu nad Niemnem po dwudziestu siedmiu latach od tych dni u Maszerowa zadałem mu pytanie:

  „Co możesz teraz powiedzieć mi o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu?” „Mogę, i to dużo, ale ty i twoi rodacy możecie w to nie uwierzyć.”

  „Mimo że tak myślisz, to jednak powiedz mi” – poprosiłem.

  „Katyń miał odegrać i na pewno by odegrał swoją rolę, gdyby nie atak Żukowa na NKWD. To był mistrzowski plan Berii i jego ludzi.

  Po pierwsze. W Katyniu nie zginął ani jeden Żyd z polskiego wojska.

  Za kadencji Chruszczowa kontrwywiad otrzymał pilne zadanie przesłuchania wszystkich funkcjonariuszy NKWD, którzy wykony wali egzekucje polskich oficerów. Oni pod groźbą prawnych i karnych sankcji zeznawali nam prawdę. Ja przecież nadzorowałem te przesłuchania i wszystkie protokoły czytałem.

  Gdy wzięliśmy do niewoli wasze wojsko, to wśród Polaków byli też Żydzi. Ale w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku zgodnie z dyrektywą Berii, przeprowadzono selekcje i każdy Żyd natychmiast był zabrany. Umundurowany i uzbrojony wcielany był do NKWD.

  Teraz posłuchaj uważnie – poprosił mnie Alosza – przecież były w pobliżu inne obozy z polskimi oficerami. Podlegali pod to samo dowództwo NKWD, które w pobliżu w domach wypoczynkowych miało swój sztab.

  Ten sam komendant NKWD, który miał nadzór nad oficerami i miał ich ewidencje, dostał polecenie, żeby wypuścić i dać prowiant na drogę dla 9000 oficerów, którzy zasilili armię generała Sikorskiego tworzoną w 1942 roku. Wśród wypuszczonych i ocalałych był gen. Władysław Anders. Dlaczego te 9000 oficerów ocalało?

  Uzbrojono ich i dano możliwość wyjścia z ZSRR? Bo do planów Berii potrzebna była konkretna ilość osób do konkretnego celu. Obecnie masowe ekshumacje potwierdzają, że wszyscy oficerowie mieli na sobie pełne kompletne umundurowanie, dystynkcje oficerskie i medale. Pozostawiono wszystkim pomordowanym ich zdjęcia rodzinne, listy, a nawet pamiętniki.

  W okresie, gdy Armia Czerwona chodziła prawie boso, nie zdjęto ani jednej pary butów. Bo Beria i jego ludzie zakładali, że może być taka sytuacja, że państwa zachodnie odnajdą pomordowanych, że zidentyfikowani będą stanowić dowód zbrodni Stalina i w tej sytuacji musiałby odejść od władzy. Usiądź.” – poprosił Alosza. „Jestem roztrzęsiony tym, co mówię.”

  „Powiedz mi – zwróciłem się do Aloszy – mówisz, że w Katyniu nie zginął ani jeden Żyd. A obecnie wśród krzyży są też gwiazdy Dawida.”

  „W tej sprawie była bardzo konkretna dyrektywa z Moskwy do komendantów obozów. W czasie egzekucji polskich oficerów enkawudziści Żydzi wkładali do ubrań zabitych swoje dokumenty, a zabierali polskie i komisyjnie niszczyli. Otrzymywali zaraz inne papiery na inne niż ich nazwiska. Takie operacje zostały potwierdzone w czasie przesłuchań w Moskwie i są udokumentowane w naszych archiwach.”
 • To chazarskie żydostwo mordowało Polaków w Katyniu
  To chazarskie żydostwo mordowało Polaków w Katyniu http://gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2013/10/img438.jpg

  Posted by Marucha w dniu 2012-08-17 (piątek)

  Kto mordował Polaków w Katyniu? Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził: „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

  Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana. ( Źródło)

  Szokujące wyznanie: Izraelska gazeta donosi, jak Żydzi mordowali Polaków.

  Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. Wydra powiedział izraelskiej gazecie „Maariv” jak trzech sowiecko-żydowskich oficerów, którzy też byli świadkami zabójstw, powiedziało mu o mordowaniu. Zaznaczył, że dochowa tajemnicy przez cały czas, ale teraz chce ją wyjawić, nim umrze.

  Nazwał swojego informatora sowieckim majorem Joshua Sorokin, który przyznał się, że brał udział w masowych egzekucjach na początku wojny. Gazeta przytoczyła wypowiedź Vidry: „Żydowski major w tajnej sowieckiej służbie i inni oficerowie przyznali mi się, że okrutnie zamordowali 12 tys. polskich oficerów w lesie katyńskim po wybuchu II wojny światowej”.

  W drugim obozie pracy dwa lata później dwóch innych oficerów powiedziało, że brali udział w mordach. Wydra powiedział, że wierzyli w niego, ponieważ był Żydem.

  Jeden z oficerów, utożsamiany jako porucznik Aleksander Susłow, powiedział mu: „Chcę ci opowiedzieć historię mojego życia”. Tichonow (drugi oficer) i ja jesteśmy dwoma najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na całym świecie. Mordowałem »polaczków« moimi własnymi rękami. Zastrzeliłem ich.”

  Stalin wybrał Żydów do mordowania Polaków w Katyniu

  Zgodnie z paktem Ribbentrop-Mołotow, w 1939 r. Sowietom przypadła wschodnia część Polski, a Niemcom zachodnia. Tajna policja Stalina NKWD (dziś KGB) systematycznie ujarzmiała miasta pod jego kontrolę. Mieli rozkaz zgarniać wszystkich, którzy mogliby stanowić w przyszłości potencjalne zagrożenie dla komunizmu. Aresztowano więc około 15 tys. Polaków. 10 tys. stanowili oficerowie Wojska Polskiego, 5 tys. to cywile, wśród nich lekarze, prawnicy, dziennikarze, pisarze, przemysłowcy, biznesmeni, profesorowie uniwersytetów i nauczyciele szkół średnich. Wszyscy byli odtransportowani do trzech obozów koncentracyjnych w Rosji. My wiemy tylko o losie więźniów z obozu Kozielsk, ponieważ ich ciała zostały odkryte w Katyniu przez Niemców w 1943 r. Sowieci po 46 latach (wreszcie) przyznali się do odpowiedzialności za zbrodnię, którą zrzucili na Niemców. Stalin wierzył, że wykształceni polscy dowódcy mogą któregoś dnia unicestwić jego plany skomunizowania okupowanego kraju. Oni byli utalentowaną elitą narodu. To automatycznie czyniło ich niebezpiecznymi wobec planu Stalina podboju drugich narodów.

  Kto mógł mordować Polaków?

  Zamordować 15 tys. niewinnych to potworne zadanie, nawet dla najbardziej zatwardziałych oprawców. Stalin zwrócił się do szefa Sowieckiej Tajnej Policji, Żyda Ławrientija Berii. Oni dyskutowali o masowym mordzie i zdecydowali, że to zadanie wykona dominująca grupa żydowskiego aparatu bezpieczeństwa. Dawna nienawiść do Polaków katolików była notorycznie wiadoma.

  Polakom w Kozielsku powiedziano, że jako wolni ludzie wrócą do domów. Pozwolono im uroczyście świętować noc przed załadowaniem na pociągi. Uściski i okrzyki „do zobaczenia w Warszawie!” wypełniały powietrze. Uciecha i radość wkrótce wygasły, kiedy odkryli, że pociągi jechały nie na zachód, ale na wschód, i były obstawione podwójną strażą.

  Gdy pociąg wjechał i zatrzymał się na stacji Gniezdowo w pobliżu lasu katyńskiego, polskich jeńców ogarnęło przerażenie. Zaczęło się wyładowanie, bagaże rzucano na ciężarówkę, a jeńców zamykano w zakratowanych przyczepach ciężarówek. Stąd byli zawożeni do baraków robotników leśnych. Skazańców brano po trzech do baraków. Tam ograbiono ich z reszty posiadanych rzeczy, takich jak zegarki, pierścionki itp. Wreszcie zagnano ich nad ogromne doły i to, co zobaczyli, było horrorem nad horrory: na dnie tych dołów zobaczyli ciała swoich kolegów, którzy odjechali pociągiem przed nimi. Ciała były ułożone jedno na drugim, jak sardynki – wspak. Układała je grupa Żydów brodzących w głębokich kałużach krwi, czekając na nowe porcje zwłok walących się w głęboką otchłań dołów, które miały spocząć na innych ciałach, żeby było miejsce na ściśnięcie więcej i więcej. Rzędy były wysokie na 12 ciał.
  Niektórzy jeńcy stawiali opór Żydom wiążącym im ręce z tyłu. Wówczas ci zarzucali im płaszcze na głowy i wiązali ręce z przodu. Niektórym jeńcom pchano w usta trociny, co NKWD uznało za właściwy środek na uspokojenie. Obawiali się, że krzyki mogą wywołać opór czekających na swoją kolej w więźniarkach. Wielu było zabitych jednym strzałem w tył głowy i szyję, wielu kilkoma strzałami, wielu było przebitych bagnetem w plecy, piersi, co oznaczało, że jeńcy stawiali opór. 4253 było pochowanych w Katyniu. Dziś Polacy domagają się poinformowania, gdzie pochowane są ciała pozostałych 10 tysięcy jeńców. Ostatni rozdział tego straszliwego epizodu jeszcze będzie opowiedziany.

  Żydzi, którzy mordowali Polaków w Katyniu

  Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”. Vidro mówił dziennikowi „Maariv”:

  Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro: „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  Część tych opowieści jest reprodukowana na tej samej stronie wraz ze zdjęciem Vidro. Jest również interesujące, że w Katyniu było również mordowanych trochę Żydów. NKWD była ostrożna, selektywnie wybierała kogo „aresztować” spośród 15 tysięcy ofiar. Dziś wiadomo, że 80% polskich Żydów popierało żydowski Bund, który stał się komunistyczną partią Polski. 20% tych, którzy nie popierali Bundu, było traktowanych jak reszta Polaków. Polityką Stalina było: „śmierć wszystkim, którzy mogliby sprzeciwiać się komunizmowi”.

  Stalin mianował Żydów komendantami gułagów

  Aleksander Sołżenicyn, światowej sławy rosyjski autor 712-stronicowej książki „Archipelag Gułag”, na 79 stronie zamieścił 6 zdjęć ludzi, którzy zarządzali najbardziej morderczymi obozami więziennymi w Rosji. Wszyscy byli Żydami: Aron Solts, Naftaly Frenkel, Yakow Rappoport, Matvei Berman, Lazar Kogan i Genrikh Yagoda.

  Sołżenicyn opisuje jak Frenkel najbardziej pasował do wszystkich profesjonalnych mordów: „Frenkel ma oczy badacza i prześladowcy, z wargami sceptyka… człowiek z niezwykłą miłością władzy, nieograniczonej władzy, pragnący, by się go bano!” Jest to opis Khazara żydowskiej rasy, który dziś jest komendantem (zarządcą obozów koncentracyjnych, w których trzyma się tysiące Palestyńczyków). Módlmy się za te biedne ofiary.

  Więcej szokujących wieści

  Katyńska masakra w Trzebusce

  Została odkryta nowa, nieznana masakra Polaków przez Sowietów. Organizacja „Wiejska Solidarność” doniosła, że sowiecka tajna policja zamordowała 600 Polaków między 24 sierpnia a listopadem 1944 roku w lesie w Trzebusce, w pobliżu miasta Rzeszów. Zamordowani byli znów członkami inteligencji polskiej, włącznie z oficerami AK, przywódcami organizacji i księżmi. Wszystkie ofiary miały podcięte gardła od ucha do ucha. Ich groby odkryto w 1980 r., ale rząd komunistyczny PRL zdławił wiadomość o tym „Drugim Katyniu”. W 1945 r. polski oficer napisał raport o powyższej masakrze, ale został aresztowany przez bezpiekę i ślad po nim zaginął.
  Polski tygodnik wychodzący w Londynie donosił, że masową masakrę zarządził dowódca I Armii marszałek Iwan Koniew. Tygodnik londyński miał naocznego świadka, który zeznał, że więźniowie byli trzymani w sowieckich obozach koncentracyjnych w brutalnych i nieludzkich warunkach zanim zostali zamordowani.
  Ta sprawa jest szczególnie bolesna, ponieważ mordu dokonali ci, którzy głosili (w tym czasie), że są „wyzwolicielami Polski”.

  Tłumaczył W.N.
  Wreszcie Prawda
  Czasopismo USA „The truth at last” nr 336/1989

  Katyń to zbrodnia i czystka etniczna, to ludobójstwo dokonane przez Żyda Berie i żydowskie NKWD, dokonane w przeważającej większości na oficerach Wojska Polskiego narodowości polskiej lub tych obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia którzy pozostali do końca wierni Rzeczpospolitej oraz złożonej przysiędze.

  Kapłan Rosyjskiej Zagranicznej Cerkwi Prawosławnej podczas modlitwy za spokój wszystkich dusz tych, którzy zastali zamordowani przez żydobolszewicką władzę. Katyń 15.08.2011 r.

  Oceniając Zbrodnie Katyńską trzeba zapytać wprost. Od kogo wyszedł ten pomysł? Czy był to Beria, czy też Stalin? Kto przygotował go do wprowadzenia? Kto przygotował listy osób przeznaczonych do rozstrzelania? Nie można usprawiedliwiać Stalina i tych co podpisali rozkaz egzekucji, ale oczywistym jest, że za zbrodnie odpowiada przede wszystkim żydowskie NKWD kierowane przez żydowskiego zbrodniarza Berie.

  Mówi się… Federacja Rosyjska nie chce ujawnienia dokumentów katyńskich. Nie, to nie państwo rosyjskie tego nie chce… nie chcą tego konkretni ludzie, ci ludzie, którzy dobrze wiedzą, że w aktach Katynia jest dowód na to, wg jakiego klucza dokonano tej zbrodni.

  Wciska się opinii publicznej… że z Katynia uratowano jedynie… 400 osób, reklamowanych z powodu na wykształcenie itp. Prawda jest niestety inna. Z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku uwolniono ok. 1700 oficerów Wojska Polskiego, Straży Granicznej bądź Policji Państwowej. Te osoby przeniesiono do obozu w Griazowcu. Kolejne 2 tyś. urzędników policji i pograniczników umieszczono w obozie w Siuzdalu. Pierwszy z nich już jeden dzień po ogłoszeniu amnestii stał się zaczynem Armii Andersa.

  To rodzi się pytanie. Skąd Anders wiedział, kto znajduję się w griazowieckim obozie? A wiedział po już jeden dzień od podpisania umowy Sikorski – Mayski, był w tym obozie i przekazał informacje o amnestii. Kim był faktycznie Andres (red. był Żydem prowieniencji niemieckiej), kim byli uratowani oficerowie? Nie można też nie wiedzieć, iż około 3 tyś. osób z Armii Andersa zdezerterowało w Palestynie dając podwaliny pod Państwo Izrael. Odszukajmy “Listę Palestyńską”… Ten wykaz jeszcze bardziej unaoczni jaki klucz zastosowano w Katyniu.

  Odpowiedzi dostarcza dawno już znana, aczkolwiek nie powszechnie, lista osób osadzonych w Griazowcu. Mnóstwo na niej nazwisk i imion wskazujących na żydowskie pochodzenie. Lista – Griazowiec PDF, [*]

  Ps, Stalin był zbrodniarzem, nie da się ukryć, ale na świeczniku był w charakterze KNOTA i kierowali jego poczynaniami i kontrolowali go nieustannie żydzi. Kaganowicz, (Kagan, potomek Bułanów, dawnych władców Chazarii) i Beria. On, Stalin, prawdę mówiąc nie wiele miał do powiedzenia. Był żydkiem niepełnym. To samo jest i u nas. Te nasz polityczne gnidy są sterowane przez światowe żydostwo. To kupa błaznów i zażydzonych pajaców. Profesor Jan Ciechanowicz napisał, że 44 Rosjan zostało rozstrzelanych za odmowę wykonania rozkazu w Katyniu, tj. mordowania Polaków. Niestety brak nazwisk i innych danych dotyczących tych Rosjan.

  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/
 • @Adam Czeczetkowicz 16:21:49
  To jest dobre pytanie, dlaczego ?
 • @Kula Lis 20:42:26
  Twoje komentarze są bardzo cenne , dziękuje Ci za nie.
 • @Astra 16:37:56
  Mój stosunek do Miłosza jest ambiwalentny, ale ten wiersz ma to coś, co każe się zadumać.
 • @amadeusz2006 21:40:18
  Nie szczekaj prostaku :)
  Parafrazując : czasami człowiek z hydraulika wyjdzie, ale hydraulik z człowieka zawsze :)
  Znalazł sobie darmową reklamę i grozi, że mnie rozstrzela, luuuuuuuuuuudzie trzymajcie mnie....
 • @amadeusz2006 18:45:25
  Widzę w Panu wielkie polskie serce - i do tego POLSKIEGO SERCA mówię !
  Jedynymi ludzmi na dzisiaj, którym TRZEBA zaufać to !!!

  Pan Paweł Zimiński i Pan Dariusz Kosiur z WIERNI POLSCE SUWERENNEJ -

  -PROSZĘ z nimi się skontaktować -przedyskutować JOWY / oni mają wiedzę,której ani ja ani Pan -- MIMO !! nie mamy

  http://wiernipolsce.wordpress.com/
 • @ninanonimowa 22:54:45
  ---Stokłosa UBek -wykupił omalże całe województwo -wygrywa wszystko --Polacy są w delegacjach -za granicą za chlebem itp-w dzisiejszej polskiej rzeczywistości -JOWy mogą zupełnie nie odnieść skutku ! a wręcz stać się ich karykaturą !

  --np.podczas ważnych głosowań STUDENCI różnych form -dziwnie jakoś mają akurat -ważne egzaminy !! albo warunek !-jeżeli wygra Pan X to wszyscy zaliczają -Pan X przegra ---------nie zaliczone --SPOSOBÓW MANIPULACJI jest OGROM ! -wybory PKW są oczywiście fałszowane -powiedziała mi to w oczy --ich pracownica
 • @Astra 14:00:36
  To był ostatni komentarz tego oszołoma u mnie.
 • @Andy 51 21:07:36 a to wiedziałeś?
  a to wiedziałaś?
  Katyń to zbrodnia i czystka etniczna, to ludobójstwo dokonane przez Żyda Berie i żydowskie NKWD, dokonane w przeważającej większości na oficerach Wojska Polskiego narodowości polskiej lub tych obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia którzy pozostali do końca wierni Rzeczpospolitej oraz złożonej przysiędze.

  Oceniając Zbrodnie Katyńską trzeba zapytać wprost. Od kogo wyszedł ten pomysł? Czy był to Beria, czy też Stalin? Kto przygotował go do wprowadzenia? Kto przygotował listy osób przeznaczonych do rozstrzelania? Nie można usprawiedliwiać Stalina i tych co podpisali rozkaz egzekucji, ale oczywistym jest, że za zbrodnie odpowiada przede wszystkim żydowskie NKWD kierowane przez żydowskiego zbrodniarza Berie.

  Mówi się... Federacja Rosyjska nie chce ujawnienia dokumentów katyńskich. Nie, to nie państwo rosyjskie tego nie chce... nie chcą tego konkretni ludzie, ci ludzie, którzy dobrze wiedzą, że w aktach Katynia jest dowód na to, wg jakiego klucza dokonano tej zbrodni.

  Wciska się opinii publicznej... że z Katynia uratowano jedynie... 400 osób, reklamowanych z powodu na wykształcenie itp. Prawda jest niestety inna. Z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku uwolniono ok. 1700 oficerów Wojska Polskiego, Straży Granicznej bądź Policji Państwowej. Te osoby przeniesiono do obozu w Griazowcu.
  (lista osób w Griazowcu http://raportnowaka.pl/doc/GRIAZOWIEC.pdf.pdf)
  Kolejne 2 tyś. urzędników policji i pograniczników umieszczono w obozie w Siuzdalu. Pierwszy z nich już jeden dzień po ogłoszeniu amnestii stał się zaczynem Armii Andersa.

  To rodzi się pytanie. Skąd Anders wiedział, kto znajduję się w griazowieckim obozie? A wiedział, bo już jeden dzień od podpisania umowy Sikorski - Mayski, był w tym obozie i przekazał informacje o amnestii. Kim był faktycznie Anders (red. był Żydem prowinencji niemieckiej), kim byli uratowani oficerowie? Nie można też nie wiedzieć, iż około 3 tyś. osób z Armii Andersa zdezerterowało w Palestynie dając podwaliny pod Państwo Izrael. Odszukajmy "Listę Palestyńską"... Ten wykaz jeszcze bardziej unaoczni jaki klucz zastosowano w Katyniu.

  Odpowiedzi dostarcza dawno już znana, aczkolwiek nie powszechnie, lista osób osadzonych w Griazowcu. Mnóstwo na niej nazwisk i imion wskazujących na żydowskie pochodzenie.

  Żydzi uważają się za prawie jedyne ofiary II wojny światowej, co chwilę zarzucają Polakom, Kościołowi Katolickiemu, udział w holokauście, zapominają jednak, iż ich bardziej zasymilowana część, nacjonaliści żydowscy wprowadzali ten pomysł już od 1921 roku, kiedy to kalwiński Żyd - Alfred Rozenberg nakręcał Niemców do idei narodowego socjalizmu. Żydzi udają też, że nie wiedzą, że Reichsichereitsamtem zawiadowali ich rodacy, nie wiedzą też, albo nie chcą wiedzieć, kim etnicznie byli Haydrych, Udo von Woyrisch, Bach - Żelewski, Bronisław Kamiński, Ryszard Tomalla, Werner Lorenz, Werner Wanitzky i absolutna większość wysokich rangąS,manów. W tym kontekście nie wiedzą, co było powodem tego, że nie odpowiadali oni przed sądami, a jak już stanęli i zostali skazani, to krótko później cieszyli się wolnością.

  Wielu mojżeszowych braci też nie próżnowało. W samym tylko Getto Warszawa około 1000 osób kolaborowało z Hitlerem uczestnicząc w holokauście Żydów (zazwyczaj biednych mas)

  Trzon załóg obozów koncentracyjnych -i , Stuthoffu, Majdanka stanowili zasymilowani Żydzi. Max Pauly, Edmud Zdrojewski. Nie można też nie wiedzieć, iż bardzo wiele takich osób miało do 1939 roku polską przynależność państwową. Zastanawiające jest to dlaczego Żydzi zarzucają nam to, że tworzyślmy Polskę obozy koncentracyjne, a nic nie wspominają o tym, że nimi jako Polacy zarządzaliśmy. Odpowiedz jest prosta. To owszem Polacy, obywatele przedwojennej Rzeczpospolitej, ale narodowości żydowskiej.
 • @Andy 51 21:09:43 Część z nich ukryta pod polskimi nazwiskami wydała już pomiot w trzecim pokoleniu i oni rządzą.
  Wykaz osób, Żydów, hitlerowskich konfidentów, SS manów, urzędników w Gettcie Warszawa.
  Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o kartotekę zespołu archiwalnego „Delegatura Rządu
  na Kraj”. Informacje o współpracy pozyskał Wywiad Delegatury Rządu.

  Adler Sienna 16
  Adler Majer Ogrodowa 16
  Adler Moszek Orla 6
  Adler Stanisław adwokat
  Adler Stanisław Służba porządkowa żydowska
  Aszenberg Jehuda Służba porządkowa żydowska
  Aszenberg Jozef
  Alter Mojżesz Lesno 66
  Altmejd Wolf Leszno 83
  Altmejd Moszek Nowolipki 44
  Amsterdam Roman Żelazna 84/22
  Anders współpracuje z Jewerbamem i Thilem
  wydaje Żydów z poza getta
  Anders - bokser Makabi Służba porz. żyd.
  Anders Stasiek Pańska 7
  Anker Nowolipie 13 Łowicz
  Apt Jakób Służba porząd. żyd.
  Aron Lejser Izrael Dzielna 30
  Aronson Owszej Służba porząd. żyd.
  Aronson Moszej Pańska 69 SP
  Aschenmil Dawid Ogrodowa 11 Służba porząd. żyd.
  Aschemil Dawid Zgierz 16.10.1910
  Askenajzer Jozif Leszno 66 Adwokat
  Asz Klehanen Elektoralna 5
  Aseerman Ber Pańska 45
  Anerbach Jakub Sienna 18
  Awerbuch Józef Nowolipki 5
  Bachmajer Chejm Szezdowska 4
  Bank Jeszua Szezdowska 4
  Bassis milicja
  Bamberg Artur zarządca domów żydowskich
  Bamberg Majer Dzielna 11
  Bauman Josek Berek Elektorralna 20
  Bong Paweł milicja
  Baron Służba porząd. żyd.
  Baron Maxymilian Służba porząd. żyd.
  Ben Adolf Gegla 19
  Berlandstejn Zysie Myhy 9
  Bergman Hilel Urbeckiego 4
  Bergman Hler Urbeckiego 4
  Bergman Fiszel Ogrodowa 18
  Bialer Leszno 13 przywódca relig. Żydów w Łodzi - Gestapo
  Białystok Fajwel Nowolipie 6
  Bigelman Estera Gitla pielęgniarka
  Zyberbrant Zofia
  Birstejn Cheim Ciepła 6
  Birnbaum Pinkus Franciszkańska 21
  Firma Kohn i Heller
  Blejel Feder Cheim
  Blanstein Jerzy Elektoralna 6
  Blanstein Seweryn Ogrodowa 11
  Blaszer Paweł Nowolipie 21 a
  Blansaprer Ignac Służba porząd. żyd.
  Blejwas Henryk adwokat
  Bloch Zygmunt zarządca domów żydowskich
  Bochnstejn Awrean
  Bonas Lejzer Ogrodowa 5
  Boraks Stanisław adwokat służba porząd. żyd.
  Bornstejn Mojsze Służba porząd. żyd.
  Brabander Benedykt Służba porząd. żyd.
  Bramson Bolesław adwokat
  Bramson Borys adwokat
  Branct Szymon Leszno38
  Brantman Sana Dzielna 11
  Brendel Leszno 52m8 konfident
  Bendl Jakub
  Brewda Aleksander Służba Porządkowa Żydowska
  Bewda Aleksander adwokat
  Bramberg zam. przy Żurawiej - wraz z Gestapo rabował mieszkania Żydów
  Bromberg Awigdor Żelazna 75 Służba porząd. ży.
  Bronstejn Pelte
  Browerman Leszno 49 Zarządca domów żydowskich
  Boryn Tun Nowolipie 62
  Bryskin Edward Ogrodowa 18
  Brzeziński Mojżesz Służba porząd. żyd.
  Sieradzki Adam Żelazna 69 „Bubi” agent Gestapo
  Bukimer Szpicel na Pawiaku
  Burch Ezechiel Franciszkańska 15
  Burstyn Moszek Dzielna 40
  Can Władysław adwokat Służba porząd. żyd.
  Cederbaum Mojżesz Focha 5/7m6 ur. 1911 Warszawa. szantażysta i donosiciel Gestapo
  Cejtlin Abracham Karmelicka 4 zarząd domów Żydowskich
  Cejtlin Rubin policja żydowska
  Chajkin Stanisław agent Gestapo
  Chaskielewicz Janusz Żelazna 81 Służba porządkowa
  Chencyner Jakub Orla 11
  Con Mosz Leszno 57
  Cuker Eliasz Sienna 57 Służba porząd. żyd.
  Cuker Max Karmelicka 15 agent Gestapo polizei
  Cukerman Jozef Pawia 33
  Cwajfus Ignacy
  Swajsporn Rafał Ogrodowa 39
  Cwielich Jakob Dzielna 46 agent Gestapo
  Cychtgier Gestapo
  Cypin Nayan Nowolipie 12
  Cypin Saul Nowolipie 12 zarzadca domów żydowskich
  Cytryn Szlma Zimna 5
  Czackis Mojżesz Służba porząd. żyd.
  Czackies Mieczysław adwokat służba porząd. żyd.
  Czapliński Marceli adjutant komendanta gł. służby porząd.
  Czapliński Stanisław szef działu gospod. MPZ
  Dawidowczyk Chaim Elektoralna 35
  Dawny Fiszel Nowolipie 14
  Dembiński Mojżesz Pańska 6
  Doktorczyk Mojżesz Krucza 6
  Dortman Józef Ogrodowa 5
  Drejman Izaak
  Drezner Nattel
  Dunkielman Henoch Młyny 9
  Edellist Lucjan Pawia 30
  Efraimowicz German 10.11.1902 SD legitymacja
  Ejsewmeser Abram
  Epelbaum Pejsach Gęsia 103
  Ekstein Ipel Mylna 11 a
  Epsztejn Mieczysław Służba porząd. żyd
  Erlich Berek Dawid
  Erlich Józef Nowolipki 26 legitymacja .pol. agent Gestapo
  Eweńczyk Aleksander syn Zajla i Chany ur.17.10.1889 mojżeszowy
  Fajertag Jzrael Dzielna 27 księgowy
  Fajerman Marian Nowolipki 18
  Fajerstejn Chajm Abram Żelazna 69 Służba porząd. żyd.
  Fajerstejn Chajm Chaskiel służba porządkowa
  Fajmgmblut Adolf służba porządkowa
  Fajher Dawid Leszno 52
  Fajnsztajn
  Fajtuch Józef służba porządkowa
  Fajntuch Józef Czyżowska 29 adwokat
  Fajttowicz Aleksander
  Famiter Jozuf Nowolipki 38
  Fajnstein Abram Żelazna 86
  Fajgeles Szulim Muranowska 1
  Fajman Chejm Elektoralna 30
  Fajwmszel Franz Fiszel Nowolipki 63
  Fleczer Wiktor Leszno 72 pomagał Gestapo
  Feldman Dawid Żelazna 74
  Feldstejn Józef Elektoralna 53
  Felman Moszek Nowolipie 48
  Felhendler Chejm
  Fels Józef adwokat
  Fels Józef Leon
  Finlelstein Izak Leszno 35 - widziany z Sachsenhusenem prz rabunku mienia żydow.
  Finlelstejn Szeya Krochmalna 42
  Finlelsztejn Szepsel
  Fiszlon Mordha Krochmalna 55
  Fiszel Moritz Nowolipie 58
  Fleichbaum Albin
  Flejszman kontakt Gestapo
  Flejszman Albin kier. II rejonu ZSP
  Folman Wolf Nowolipie 18
  Fogler Max Nalewki 10 Sichercheitspolizei
  Fordowiski Ignac
  Frejlich Adam Zydowska Słuzba Porządkowa
  Frejlich Maurycy Nowolipki 26
  Frendzel Zdzisław
  Frydman Henryk Leszno 66
  Frydman Mordka
  Fryszman Dawid Leszno 49
  Fryszman Witold Orla 5
  Femerstenberg Izydor
  Fux Abram Gęsia 101
  Fusz Salke Dzika 44
  Gajcherman Judke
  Ganc Stanisław Śliska 7
  Gabiński Stanisław
  Gąsiorowicz Abram Solna 21
  Gejerman Julian
  Gelade Moszek Nowolipki 27
  Geller Konrad
  Gechardt Aleksander
  Gerszteift Izaak Leszno 74
  Gejer Jewachin Leszno 47
  Gicht Natan Nowolipki 44 a
  Gietczyński Grzegorz Tłokmickie 2/13 - doktor gestapowiec
  Ginewcman Benjamin SD
  Galdsztejn Szymon Ogrodowa 53 doktor
  Gtowiczower Bronisława SD
  Goctaw Zygmunt Gęsia 49 komisarz obozu żydow. Getto
  Godłowicz Kessel Niska 52 SD
  Goldberg Abram Gęsia 17
  Goldberg Szymon
  Goldfarb Chejm
  Goldfecler Kazimierz
  Goldkind Izrael Nowolipki 18
  Goldfedens Kazimierz S.P.Z.
  Goldman Bronisław Chłodka 34
  Goldman Ignacy Leszno 7
  Goldman Roman
  Goldstejn Hersz Nowolipie 36 agent Gestapo
  Goldstein Mieczysław adwokat ZPP
  Goldstein Nikodem adwokat
  Goldstein Stanisław adwokat
  Gotteil Mojżesz Gęsia 49
  Gottlajer Josek Nowolipie 7
  Gotzel Dawid Elektoralna 32
  Górecki Czesław przed wojną dyr. w minister przemtsłu - komisarz firm żydowskich
  Górski Icek Leszno 27
  Grinblat Icek Solna 14
  Grodzieński Natan Elektoralna 5 kom. zarządu domów żyd. adwokat
  Grosman Henryk Smocza 18 jak wyżej
  Grosman Szylem
  Gryn Fajwel Elektoralna 26
  Grynberg Abram Śliska 10 komisaryczny zarządca domów żyd.
  Grynberg Mojsze Nowolipie 6
  Grynberg Mojżesz Śliska 57 zarzadca domów żydowskich
  Guynbto Filip Sienna 45
  Guynberg Maks Sienna 45
  Guynfeld Chil Przebieg 2 komisarz domów żydowskich
  Guynfogel Alaftel Lisieckiego 8
  Guynspan Leszno 6 zarządca domów żydowskich
  Gurewicz Jakub Leszno 55
  Guss Sucher
  Gutgold
  Gutman
  Gutszatt Jozef Franciszkańska 37
  Halber Maurycy Leszno 109 SD
  Halpenn Aron
  Handelsnen Jan
  Hanidwochl Matys Nalewki 36
  Hasman Abracham Ogrodowa 29
  Haytiler Jan Biała 5
  Hecht Izak Ogrodowa 1
  Hecht Jankiej Twarda 29
  Heller Izakk Leszno 14 “Tachul” SD
  Hendel jedyny właściciel auta w gettcie - zastępca
  komendanta gł. policji
  Hemgman Hilel Nalewki 19
  Hercberg Leon Śliska 6 zarzadca domów
  Herman Maruch
  Herszfinkel Ksawer Orla 4
  Hersznkopt Szulim Nowolipie 56
  Herschkopt Dawid
  Herz Jozef adwokat - organi. obławę na Zydów do
  obozów
  Hirsch Lezer Ogrodowa 26 kom. zarząd domów
  Hoffman Mojżesz Pl. Grzybowski 12
  Holcman Chil
  Holbend Chil Karmelicka 16
  Hoppenfeld Adolf Bonifraterska 19 ?
  Hopensteidt Jausz Jana 22
  Hocenstein Izydor zarzadca domów żydowskich
  Huberman Jan Grzybowska 37
  Hurowicz Izak Ogrodowa 16 adwokat
  Ichowicz Dawid Nowolipki 51
  Imianitow Moszek Majzelska 75 muzyk
  Izraelt Abo Pawia 15
  Izraelski Aron Leszno 27
  Jachman Fritz
  Jachmanowa Domes
  Jachnen Kurt SD
  Jakubowicz Dawid Nowolipki43 Vertrauensman der SD
  Jakubowicz Mordka Leszno 31
  Janowski Józef
  Jasztrąb Icek
  Jawerbaum współpracował z Andersem - wydawał Żydów
  Jawerbaum Jerzy szpicel wydawał Żydów - Gestapo
  Jedlicki Abram Jakub Dzielna 25 muzyk
  Jesiotr Salomon
  Jachwed Chtocha 30 zarządca domów żydowskich
  Jerich Żelazna 56 adwokat zarządca domów
  Jeruchim Alfred
  Jeruchem Artur /ojciec Gestapo
  Jeruchem Hedwiga
  Jucht Ryfka vel Regina
  Jungter Matel Ciepła 15/17
  Juniter Izak Walizow 12/43
  Junter Olga
  Jurga Błaszkowski Adolf
  Herman Kac
  Kac Icek Nalewki 35
  Kacenelbogenson znany poeta żydowski Gestapo
  Kaczor Cheim Karmelicka 15 agent Gestapo
  Kafemass Bernard Ogrodowa 26
  Kahan Aleksander Ceglana 17
  Kahan Salomon Ceglana 17
  Kahan Stanisław Ceglana 17
  Kajzerowicz Michał Leszno 25 agent Gestapo SD
  Kadlcyk ‘ adwokat zastepca Hergla denuncjator, VD
  Kalmanowicz Św. Jeraska 14
  Kamorstejn Mendel Żelazna 75 a
  Kaczer Arnold Przejazd 2
  Kantor Izak Ogrodowa 53
  Karwo Wolf Auszel Sosnowska 6
  Kasman Salomon
  Kafman Dawid
  Kaufman Joine Muranowska 36
  Kazmierski Jankiel
  Kenigswein Fiszel Sosnowa 6
  Kenigswein Józef-Jankel Sosnowa 6 zarządca domów żydowskich
  Kerner Leszno 11 zarządca domów żydowskich
  Kerher Lucjan
  Kestenberg Leszno 15 m 29 Gestapo
  Kersztenblat Jakub Sienna 72
  Kersztenbaum Lejzor Nowolipki 29
  Kersztenbaum Mewylar Leszno 57
  Kirstejn Hersz-Nute Ogrodowa 26 wspólnik Kohna
  Kidenberg Eliasz Dzielna 3
  Klejner Ajzak Murawska 31
  Klajnfeld Ludwik Kanclerska 5
  Kleinweksler adwokat Gestapo-urzędnik
  Kleptent Henryk Ceglana 10
  Klawir Izak Ogrodowa 27
  Klemerman Izak ZDZ
  Klinowski Herman dow. pułkowy pol. Żydów przy gettcie
  Knorozewski Arnold
  Kochane Jankiel Nowolipie 17
  Koneczer Max
  Koftel Maurycy Muranowska 42
  Kohn Szlama Icek
  Kochnheim Julian
  Koh Aleksander
  Koh Bolesław Nowolipie 26
  Kon Abram Mojżesz Zielona 69
  Kon Izak adwokat
  Kon Moryc
  Kon Nuzhem-Uszer Nowolipie 48
  Korngold Mieczysław Nowolipie 49
  Kothcki Leszno 49
  Kozicki Szyja vel Sima Pl. Grzybowski 29/5
  donosi na ludzi w D.Z. ur. 4.09.1904 Sosnowiec - agent Gestapo
  Kraycer Józef Zielona 75 a
  Krananblum Abram Leszno 75
  Kret Jakub Nowolipie 40
  Kremer agent Gestapo
  Kronenwald Jankiel Elektoralna 30
  Kronenberg Wanda agent Gestapo w gettcie
  Kroszczor Samuel
  Krotoszyński Mieczysław Prosta 4
  Krotowski Leszno 48 Kom. Domów Zydowskich
  Krykus Lew Ceglana 9
  Krugulawiski Markus Śliska 18
  Kuczyński Juda Leyb
  Kulka vel Kólka Gestapo
  Kuczygis Ber Twarda 5 adwokat- Kom. Domów Zydowskich
  Landan Henryk
  Lechman Mojżesz Żelazna 89
  Lejchter (ojciec) Gestapo
  Lejst
  Landan Leon Leszno 10 Kom. Domów Zydowskich
  Landelun Józef Muranowska 17
  Lanelun Mojżesz adwokat
  Landar Stefan Grzybowska 8
  Landsber Abram Majzelo 18
  Landsberg Ruwim Grzybowska 36
  Lapon Abram Elektoralna 45
  Lederman Władysłw Rafał
  Lejbowicz Hersz
  Lejkin Jakub adwokat
  Lejtman
  Lejman Zachary
  Lenkowski Jakub
  Levhenfeld Ogrodowa 3
  Leselbaumown Długa 27 konfident Gestapo
  Lewi Henryk
  Lewin Bronisław Lewin
  Sienna 41 adwokat KZDZ
  Lewin Ignacy Nowolipie 2/1
  Lewin Jan Żelazna 66 agent Gestapo
  Lewin Jerzy Elektoralna 11-9 syn Lejblo i Ryfki ur. w 1908 r
  Lewański Jerzy
  Lewita Michał Leszno 67 adwokat
  Lewkowicz Dawid Miła 41
  Lewkowicz Mozes Sosnowa 8
  Liberman Mietek Tłomacke 13 agent Gestapo SD
  Lichtenstejn Izrael Suparyńska 10
  Lichtenstein Janusz Ceglana 3
  Lichtenbaum Roman
  Lichtenstein Bella Nalewki agent Gestapo
  Linchenfeld Leopold
  Lichner Mojżesz Wakców 25
  Litwah Szyja Śliska 12
  Liwczyc Abram Wakców 10
  Longlebem Ceglana 17 Kom. Zazrządca Domów Zyd.
  Lubhner Stefan
  Lubochyński Szmul
  Lukrecla Masza Pawia 6
  Luksenberg Szmul Elektoralna 6
  Lucki Lew Nowolipki 14/22
  Magid Bernard Muranowska 38 m 12 Gestapo
  Majkoch Bernon Gestapo
  Majzner Szlama Mariańska 8
  Mendel Jahim
  Mendel Michał
  Mandelkier Maks
  Marynks Jan Nowolipki 23
  Marynks Szlama
  Margdun Gestapo
  Markowicz Izrael Gestapo SD
  Manks Mojżesz
  Matemled Natewi Orla 11
  Mekler Abel Zamenhofa 35
  Mekler Mayer Zamenhofa 35
  Melman Leon
  Mendelson Moszko Nowolipie 33
  Millet Zygmunt adwokat
  Mindes Mordechaj Twarda 18 agent Gestapo
  Mirubel Stanisław Śliska 6 KZDZ
  Monszajn Ber Prosta 4
  Morgernstern Elizer Leszno 65
  Mortkowicz Mojsze
  Mucha Henryk Ogrodowa 45
  Muchnicki Paweł
  Munwes Grzegorz nauczyciel
  Nachl Gitle Zielona 74/15 legitymacja SD
  Handel Henryk
  Najman Abram
  Natem Fajwel SD Gestapo
  Natem Szmul Elektoralna 18
  Nebel SD
  Nejman Jakob Nowolipki 62
  Nering Szlama Nowolipie 67/12 SD
  Neufeld Jozef
  Nowogrodzki Henryk Pl. Grzbowski 3 adwokat
  Nowomeist KZDZ
  Rozenbaum
  Nusenowicz
  Opus Mendel Nowolipie 22
  Obstejn Mordechaj Sienna 43 a/ 5 kolaborant
  Odesser Pańska 60 KZDZ
  Orlem Fred Nowolipie 58
  Obszedborski Salomon
  Owczyński Auls
  Paszenstein Mojsze Zielona 80
  Peczenik Kemol
  Pelman Szaja Nowolipie konfident Gestapo
  Pernetz Jan Twarda 50 adwokat
  Perkal Ogrodowa 19
  Piaskowski Icchak
  Pieczernik
  Pihkert Jakob
  Pihkiel Jechiel
  Pizyc Gestapo
  Ptatkowski Szmul Krochmalna 3
  Płocki Bajrech Leszno 78
  Płoski Hersz
  Pomeranz Jozef
  Pomeranz Stefan
  Poswolski Henryk Ceglana 17
  Porcloński Ignac
  Pozniak Icek Nowolipie 12
  Praube Aleksander Elektoralna 4
  Proszower Jakob
  Proszower Maurycy Solna 3 nauczyciel
  Prowizor Abram
  Pruszak Józef
  Pruszker Jakub SD
  Pruszański Aron Pańska 10
  Pruszański Mieczysław zaliczony do SD
  Pruszański Mojżesz agent Gestapo w gettcie - legit. SD i .pol
  Prywn Dawid Leszno 73
  Pryzner Dawid Maratońska 36
  Przedborski Leszno 62/64
  Przedworski Maks
  Radkis Paweł
  Radzyński Mordha
  Raismam Jerzy Biała 27
  Raichman Szmul Chlodna 36
  Rajcher Izrael Ceglana 5
  Rajler Mojżesz Smocza 14
  Rakocz Mejer Nowolipie 67
  Rancman Szmul SD
  Ramet Izael Ciepła 14
  Redchman Gestapo
  Reichman Solna 6
  Reichman Jachim agent Gestapo i SD
  Reichman Mendel Mylna 6
  Reinehentz Mirosław
  Reinitz Rudolf
  Reszul Abram adwokat
  Rzezul Lejb Nowolipki 16
  Richter Tobiasz Śliska 56
  Rinde Gestapo
  Robak Szlama Elektoralna 43
  Rhode Józef
  Rons Bernard
  Ropke Elektoralna 11 KZDZ
  Rotholc Róża
  Rowiński Josek
  Rozen Abram
  Rozenbam Nachim konfident SD donosił na Żydów
  Rozenberg Dawid
  Rozenberg Fateh
  Rozenberg Zielona 69
  Rozenberg Lejzor
  Rozenberg Michał
  Rozenberg Szmul Leszno 11 agent Gestapo
  Rozenberg Szymon kontroler
  Rozenblat Szmul urząd ds walki z lichwą
  Rozenblat Kazimierz Sł. poz. Żyd.
  Rudzański Izak służba poz.
  Rurman Szmul Leszno 21 kolaborant SD
  Ryba Jerzy Jehuda Grupowy Rej. spoz. żyd
  Rynderman Pawia 22 zarządca domów żydowskich
  Ryssels Zygmunt prawnik grupowy sp. żyd.
  Sachsenhaus
  Samch zarzadca domów żyd.
  Samsonowicz Aron Mylna 11 a
  Samsonowicz Róża Ceglana 10
  Sehler Dielna 45 kom. zarządca mienia
  Shelentrand Grzybowska 24 zarządca mienia
  Sendyk grupowy służby poz. żyd
  Sendyk Natan Ogrodowa 25 zarządca domów
  Singer Bronisław Poznańska 38 konf. Gestapo dla pieniędzy i majątku
  Singer Ludwik konident j.w.
  Skórnik Józef
  Slikman Towie grupowy s. poz. żyd
  Sosnowski grup. z obozu Talenty agent Gestapo
  Spira Józef Śliska 22 grupowy policji żyd
  Spodkowski Kazimierz grupowy policji
  Spodkowski Seweryn s.p. żyd.
  Stal Dawid Ogrodowa 11 polizai
  Suchawczuk Jakub adw. grupowy policji żyd.
  Suryc Leszno 24 adwokat wyrzu. z palestry przed 1939
  Szeps Eli SD
  Sternfeld Dawid komendant 13
  Szyderko Hersz SD
  Szymanczewicz Izak Dzielna 8 adwokat
  Tichtiger Jakub Wraz z Gestapo rabuje Żydów
  Tiner student rabuje Żydów, SD
  Thunej Mituk współpracuje z Jewarbhmem i Andersem ,
  wydaje Żydów z poza getta
  Tine Mitek agent Gestapo z getta - legitymacja Sich. pol.
  Tulczyn adwokat kom. s.p. żyd.
 • Wszyscy.
  Polski (?) historyk(?) na niemieckim sympozjum: "Z rąk polskich chłopów, często za litr wódki, zginęło kilkadziesiąt tysięcy Żydów, a drugie tyle wydano w ręce Niemców" http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/83/27/832752ee9ef37c657fc716be11a7e180.jpg Jeśli zastanawiają się państwo, dlaczego Niemcy wpadają na pomysły w stylu serialu "Nazi matki, nazi ojcowie", proszę przeczytać relację PAP z niemieckiego sympozjum historycznego.

  W czwartek w Berlinie rozpoczęło się sympozjum "Pamięć Europy". Polski historyk Andrzej Paczkowski wskazał na przeszkody utrudniające powstanie wspólnej pamięci o wojnie. Anglik Keith Lowe ostrzegał przed zrównywaniem komunizmu z faszyzmem.

  Sympozjum o roli międzynarodowej współpracy w kształtowaniu europejskiej kultury pamięci zorganizowały Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, Federalna Fundacja Badań nad Dyktaturą Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec (SED) oraz Europejskie Centrum Solidarności. Spotkanie jest kontynuacją dyskusji prowadzonych we wrześniu zeszłego roku w Gdańsku. Kolejne odbędzie się w 2014 roku w Pradze.

  Trzydniowe obrady z udziałem niemal 200 przedstawicieli 120 instytucji i organizacji pozarządowych z 23 europejskich krajów rozpoczęły się w czwartek wieczorem od wykładów Andrzeja Paczkowskiego z Instytutu Studiów Politycznych PAN oraz brytyjskiego historyka i pisarza Keitha Lowe'a, autora głośnej książki o powojennej Europie "Dziki kontynent".

  Paczkowski wskazał na liczne przeszkody utrudniające powstanie wspólnej pamięci o drugiej wojnie światowej, która - w przeciwieństwie do pierwszej wojny światowej - nie była jedynie szeregiem wielkich kampanii i bitew.

  Druga Wojna otworzyła setki "małych frontów", wyzwoliła w niewyobrażalnej skali najniższe instynkty, odruchy agresji, zapał do mordu, żądzę zemsty i rewanżu za rzeczywiste lub urojone prześladowania

  - zaznaczył historyk.

  Wskazał na zamordowanie przez chorwackich Ustaszy kilkuset tysięcy Serbów, Żydów i Bośniaków; dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów "czystkę etniczną" na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, której ofiarą padło ponad 100 tys. Polaków; wojnę domową w Grecji czy udział miliona obywateli sowieckich w walkach po stronie III Rzeszy.

  Z rąk polskich chłopów, często za kilo cukru lub litr wódki wręczany przez niemieckiego policjanta, zginęło zapewne kilkadziesiąt tysięcy Żydów uciekających z "likwidowanych" gett, a drugie tyle wydano w ręce niemieckich oprawców

  - twierdzi Paczkowski.

  Doprawdy - chyba nic w tej wojnie nie było proste, ani jednoznaczne. Jak więc mamy wspólnie +europejsko+ pamiętać?

  - pytał Paczkowski.

  Za główny przedmiot odmienności Wschodu od Zachodu uznał fakt, iż "bloodlands" - "ziemie między Stalinem i Hitlerem", "dotknięte były w czasie wojny nie jedną, ale dwiema okupacjami, a krew z ich mieszkańców toczyli nie tylko Niemcy, ale też Sowieci". Podał przykład Wilna, które w czasie wojny w ciągu pięciu lat czterokrotnie zmieniało okupanta.

  Paczkowski zwrócił uwagę, że istotny rozziew między pamięcią Wschodu a pamięcią Zachodu powstał w końcowej fazie wojny i na początku okresu powojennego.

  Jeśli rację ma Tony Judt, że powojenna pamięć Europy została ukształtowana w latach 1945-1948, to mamy naprawdę problem z tym, jak uprawiać teraz "europejską pamięć": jedni będą mówili o agresji anglo-amerykańskiej, inni widzieli tylko imperializm i brutalność Sowietów.

  Keith Lowe mówił natomiast o kłopotach swoich rodaków z rzetelną pamięcią o drugiej wojnie światowej. Jak podkreślił, Brytyjczycy niechętnie wspominają wojnę w ciszy i skupieniu, lecz lubią "krzyczeć o niej i świętować z tego powodu". "Dajcie nam okazję do odkurzenia Spitfiresów i polatania nimi, a chętnie z niej skorzystamy" - mówił. "Jesteśmy bohaterami" - skonstatował nie bez ironii Lowe, opisując postawę swoich rodaków i wyjaśniając, że "pieczołowicie" zbudowali oni mitologię, pozwalającą im myśleć, że są lepsi od innych.

  Wiele miejsca Brytyjczyk poświęcił Polakom. Byli "archetypem ofiary, ale też archetypem bohatera" - podkreślał, wspominając o polskim podziemiu antyhitlerowskim i oporze wobec komunistów. Polacy chcą być widziani jako ofiary i bohaterowie, ale byli też sprawcami - mówił Lowe, wskazując na postawę wobec Żydów w czasie wojny i po wojnie.

  Jak zaznaczył, Polacy byli także kolaborantami - "nie niemieckimi, lecz kolaborantami Sowietów". Polacy wstępowali w 1945 roku do partii komunistycznej (PPR), pomagali Sowietom przejąć kontrolę nad krajem, denuncjowali żołnierzy podziemia, a teraz niechętnie o tym pamiętają - twierdził historyk.

  Lowe wyraził zdecydowany sprzeciw przeciwko stawianiu komunizmu i faszyzmu na jednej płaszczyźnie, co jego zdaniem ma miejsce w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W tym regionie panuje tendencja do traktowania obu tych totalitarnych systemów jako równoważnych, a nawet pokusa, by zbrodnie komunizmu stawiać na pierwszym miejscu.

  Faszyzm i komunizm to nie to samo. Przy wszystkich zbrodniach, nie było komunistycznego odpowiednika Auschwitz. Nie było komunistycznego odpowiednika Holokaustu

  - powiedział Lowe.

  Podkreślił, że o ile komunizm jest obecnie martwy, to faszyzm jest ciągle bardzo żywotny i jest bardziej niebezpieczny niż komunizm. "Radykalny nacjonalizm jest ideologią obarczającą obcych winą za wszystkie nasze problemy" - powiedział Lowe.

  W piątek w obradach będą uczestniczyli między innymi Dan Diner z Uniwersytetu w Lipsku i węgierski pisarz Gyoergy Dalos. Wykład kończący konferencję wygłosi w sobotę Gesine Schwann, była pełnomocniczka niemieckiego MSZ do kontaktów z Polską.

  lw, PAP http://wpolityce.pl/wydarzenia/64443-polski-historyk-na-niemieckim-sympozjum-z-rak-polskich-chlopow-czesto-za-litr-wodki-zginelo-kilkadziesiat-tysiecy-zydow-a-drugie-tyle-wydano-w-rece-niemcow
 • @Kula Lis 09:13:41
  "Naoczny świadek zagłady warszawskich Żydów, zamordowany przez Niemców kronikarz getta warszawskiego Emanuel Ringelblum, relacjonuje zaś: Kiedy akcja przesiedleńcza wybuchła w Warszawie w lipcu 1942 roku i żydowska Ordnungsdienst [policja] przejęła kierownictwo akcją, tow. [Szachno Efroim] Sagan nie posiadał się z oburzenia. Uważał, że Gmina Żydowska powinna była, mimo gróźb niemieckich, odmówić jej wykonania. Lepiej by było, gdyby Niemcy sami to zrobili. [...] Tow. Sagan przyszedł do Judenratu i złożył protest przeciw jego haniebnemu postępowaniu, przeciwko temu, że wziął na siebie rolę kata i pomagiera morderców z SS. […] Szachno Sagan nie mógł biernie przyglądać się, jak żydowscy Ordnungsmänner [policjanci] łapią dzieci na ulicach i ładują je do wozów ciężarowych na Umschlagplatz. " http://www.uwazamrze.pl/artykul/995313.html?print=tak&p=0
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Eksperci od prawa do lewa biją na alarm: Władza wyśle cię do psychiatryka(oto co nam Polakom szykuje żydobolszewia i jej POmiot! zgroza!) http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/46999-527411381426170.jpg Każdy, kto trafi na parę miesięcy do więzienia za jazdę po pijanemu na rowerze czy szarpaninę z policjantem na manifestacji, może być bezterminowo umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, jeśli za kratkami okaże się, że ma zaburzoną osobowość – zdecydowała sejmowa komisja pracująca nad projektem rządu Tuska. – To przepis typowy dla systemów totalitarnych – mówi „Gazecie Polskiej” prof. Monika Płatek.

  „Projektowana ustawa zawiera immanentne ryzyko nadużyć, polegających w szczególności na wymuszaniu zeznań, zmuszaniu do współpracy z policją i innymi służbami po odbyciu kary, a zatem stwarza zagrożenie dla funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego” – napisał w opinii przekazanej sejmowej komisji dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prof. Janusz Heitzman: głupota i nonsens

  – Głupota, nonsens – komentuje prof. Janusz Heitzman, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdy czytamy mu przepis, który przyjęła komisja podczas posiedzenia 26 września. – Więzień przed wyrokiem nie był upośledzony i stwierdzono to dopiero w zakładzie karnym? Absurd, przecież upośledzenie rozwija się w zdecydowanej większości przypadków w dzieciństwie – mówi prof. Heitzman.

  Chodzi o art. 1 zgłoszonego przez Donalda Tuska projektu ustawy „o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób”. Określa on tak osoby, które zostały skazane na wyrok więzienia bez zawieszenia i „w trakcie postępowania wykonawczego (tj. w więzieniu – przyp. PL) stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych”.

  Protest psychiatrów – nie mniejszy niż „upośledzenie” – budzi też sformułowanie o „zaburzeniach osobowości”. Ma je według różnych ekspertów od kilkunastu do kilkudziesięciu procent społeczeństwa. – Twórcy tych przepisów wchodzą w działkę, na której się nie znają, chcą decydować o sprawach zarezerwowanych dla psychiatrów. To wywołuje oczywisty protest naszego środowiska – mówi prof. Heitzman. Jego zdaniem sprawcy przestępstw, zwłaszcza cięższych, mają z reguły niepoprawną osobowość. Tyle że nijak ma się to do odkrywania ich rzekomej choroby w więzieniu.

  Jak podkreślają w innej opinii przedstawionej komisji prof. Piotr Kruszyński i dr Marcin Warchoł, wśród zaburzeń osobowości wymienia się osobowość fanatyczną, pieniaczą, histeryczną, lękliwą czy bierną. Nie są one chorobą psychiczną.

  Tymczasem według projektu ustawy osoby z takimi zaburzeniami mają być przymusowo umieszczone w Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych, o ile ich zaburzenia „mają taki charakter lub nasilenie, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego (…) zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 10 lat”.

  Prof. Monika Płatek: instrument do rozprawy z niewygodnymi

  Kto ma decydować o tym, czy więzień ma takie zaburzenia? Zgodnie z art. 9… dyrektor zakładu karnego. Do wniosku o psychiatryk dołączyć ma on informację o postępach w resocjalizacji oraz opinię psychiatryczną i psychologiczną.

  Pretekstem do przyjęcia ustawy ma być fakt, iż na wolność wyjść mają zbrodniarze z czasów PRL. Tyle że nie ma to nic wspólnego z treścią przygotowanego projektu. „Twierdzenie to nie odpowiada treści projektu, w którym nie ma mowy o tego rodzaju osobach” – stwierdza dr Piotrowski.

  Dlaczego rząd forsuje rozwiązanie, że ustawa dotyczyć ma osób, które nie miały na koncie wysokich wyroków? Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski tłumaczył w czasie posiedzenia komisji, że chodzi o orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka: „Trybunał dopuszcza możliwość izolacji osób przy spełnieniu określonych kryteriów, przesłanek, opinii biegłych. (…) Natomiast nie może to być powiązane z czynem”.

  – Mieliśmy do czynienia z wywołaniem przez ministra Gowina stanu zagrożenia, że oto na wolność wyjdą bestie, mordercy i gwałciciele – mówi prof. Monika Płatek. – Tymczasem projekt w obecnej postaci w ogóle nie dotyczy tych, którzy byli pretekstem do jego powstania – dodaje. Projekt mówi bowiem o skazanych na karę pozbawienia wolności, a zgodnie z polskim prawem do takich zalicza się osoby, które dostały wyrok od miesiąca do 15 lat. Wyroki 25 lat i dożywocia, wbrew potocznej opinii, w ogóle nie podpadają pod tę kategorię.

  – Ta ustawa może być instrumentem do rozprawienia się przez władzę z osobami niewygodnymi. Każdą władzę. Również jeśli rządy obejmie Jarosław Kaczyński, nie chcę, żeby miał taki instrument w ręku – stwierdza prof. Płatek.

  Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”
 • @Kula Lis 12:05:51
  A tam już konowały załatwią taką osobę do końca życia. Opiszę jak konowały produkują wariatów w jednym ze szpitali wojewódzkich w Polsce. Przychodzi pacjent do przychodni z objawami lekkiej depresji co każdemu może się przydarzyć. Na dzień dobry dostaje silną dawkę depreksetinu i sulpirydu od bardzo miłej pani doktór z zapewnieniem,że leki zaczną działać po kilku dniach. Mimo niepokojących objawów połyka tabletki mając zaufanie do lekarzy . Po kilku dniach nagle doznaje pełnego odlotu . Olbrzymie lęki,problemy z sercem ,słuchem i wzrokiem. Przyjeżdża karetka ale jedynym szpitalem który może przyjąć jest tenże szpital psychiatryczny. Tam główny konował bierze go w obróbkę wmawiając chorobę urojeniową. Dostaje pernazynę i amitryptylinę w dużych dawkach po których nawet usiąść nie może i kręci się jak szalony. Oczywiście wiążą w pasy dają do izolatki. Ale pacjent zdaje sobie sprawę w jakiej znalazł się sytuacji i oddaje wszystko co ma. Po kilku dniach zaczyna je dokładać do leków rano tranxene. Lek który powinien być stosowany na noc robi spustoszenie w układzie nerwowym przyjmowany długo w silnej dawce. Pacjent jest załatwiony. Wychodzi ze szpitala aby do niego wrócić . Nikt mu nie pomoże bo mafia działa wszędzie i jest lojalna. Chyba, że znajdzie się ktoś znajomy albo sam na to wpadnie i zacznie w dzień brać pramolan a na noc estazolam.
 • @Kula Lis 12:05:51
  Jak się POwybierało żydoniemieckich i żydobolszewickich POtomków, to i nie ma co się dziwić. Nasze polactwo lemingów tak wybrało razem z ruskimi serwerami. Nasze polactwo dalej uważa,że Polska to kraj demokratyczny, i że jest fajnie. Mam nadzieję,że to polactwo będzie tam zamykane jako pierwsze. Tusk a raczej ci którzy nim jak pacynką sterują powiela pomysł Stalina !!! "Czerwona zaraza nie zatrzyma się nigdy" !!!
  Już Stalin wpadł na pomysł umieszczania niewygodnych dla czerwonej zarazy ludzi, w szpitalach psychiatrycznych, które w pewnym okresie, po II WOJNIE ŚWIATOWEJ powstawały na terenie związku sowieckiego, jak grzyby po deszczu. Tusk po prostu ogrzewa stare, sprawdzone przez czerwoną zarazę pomysły! Trzeba nie pozwolić im uciec od odpowiedzialności ! "Bereza" w chlewniach Muczne, lub "Kibuce" dla tych skurwysynów i to wraz z całymi rodzinkami ! Wariat i kretyn od dnia Poczęcia z wytrzeszczem premierem!!! Każdy z nas na pewno oglądał filmy tzw.fantastyczne w których jakaś tyrania zamyka swoich przeciwników w psychiatrykach, czy tez zamyka tam ludzi myślących innymi kategoriami. Każdy myślał to tylko film, lub też myślał to było w systemach totalitarnych, i to nigdy nie wróci lub nigdy się nie zdarzy w realnej rzeczywistości, aż w III RP/PRLbis. Matoł i kretyn od dnia POczęcia z wytrzeszczem został premierem i fantastyka lub totalitaryzm może stać się faktem... Takich praw ani takich ustaw nie można tworzyć bez opinii szerokiego gremium fachowców, w tym przypadku są nimi lekarze psychiatrzy. I jeżeli ktoś stworzyć chce takie prawo, w jakiejś tylko sejmowej komisji, to sam jest DEBILEM, bo nie ma kompetencji, a wchodzi na grunt zarezerwowany tylko i wyłącznie dla psychiatrów. To ze Tusk jest NIEPEŁNO SPRYTNY, mogę stwierdzić po samym fakcie, że czyni próbę ingerencji w kompetencje lekarzy psychiatrów. Czyli sam chce stawiać ustawa - diagnozę, a w psychiatrii diagnozę sam sobie stawia tylko chory, czyli dla nas laików WARIAT, w tym przypadku premier. Możliwe, że nadszedł czas by po premiera zawitali panowie w białych kitlach z kaftanem, zanim podpali kraj...
 • @Kula Lis 12:38:49
  opowiedziała mi o tym Córka dyplomowana po studiach pielęgniarka.
 • @Astra 14:00:36 Raczej za dużo naiwnych, podatnych na skłócanie Polaków, i nie tylko na skłócanie, m.in. bezzasadne uznawanie...
  "ofiarowanych" autorytetów i geniuszy polityki.
 • .Następny żydowski cuchnący cebulą "kwiatek", czyli polonofob, im wolno! nam nie!
  Dawid Wildstein neguje rolę żydów w komunizmie!!! . Jak ktoś był wrednym komuchem, to już nie był żydem! No chyba, że mu się goje chcieli dobrać do skóry. To wtedy straszny antysemityzm, aj waj! No i oskarża Polaków o Jedwabne. Dawid użera się z rożnymi żydofobami na salonie24 i FŻP, więc zaraził się stronniczością plemienną. Okazuje się już po raz nie wiadomo który, żydom wolno kłamać i rzucać kalumnie na Polaków, natomiast Polakom w Polsce nie wolno mówić prawdy o żydach. Wypowiedzi tego młodego Wildsteina wyraźnie ukazują to zakłamanie żydowskie i nienawiść do Polaków. Czują się coraz pewniej w bezkarności w tym Polin przez nich rządzonym. Tylko odsunięcie elementu przywiezionego na czołgach Stalina, jest w stanie unormować tę sytuację...
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ..biedni żydzi, mit-Wallenberg obalony.. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/ryy100-187x300.jpg
  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Praca doktorska Attili Lajosa wydana w Szwecji w formie książkowej pt „Hjälten och offren” ( bohater i ofiara) – jakieś dziesięć lat temu – całkowicie obala mit R. Wallenberga, jako ofiarnego wybawcę wielu tysięcy żydów na Węgrzech. Dwujęzyczny Lajos, badający tak szwedzkie, jaki i węgierskie archiwa, ukazuje Wallenberga jako żydowskiego geszefciarza, który nikogo nie uratował. A nawet nie miał takiego zamiaru, lecz jedynie jako zwykły oddelegowany kurier konsularny przewiózł w swojej walizce 300-400 gotowych paszportów szwedzkich, wystawionych na czołowych żydów budapesztańskich. Nazwiska tych żydów, którym wystawiono paszporty przeżycia, podyktowała rządowi szwedzkiemu gmina żydowska w Sztokholmie. Wallenberg był jedynie takim sobie specjalnym listonoszem – kurierem. Był to jednak listonosz – przedsiębiorca, który mając swoje biuro w konsulacie szwedzkim, zdobył sobie dostęp i do jakiejś pieczątki z nazwą konsulatu szwedzkiego, i do zwykłego papieru listowego z insygniami konsulatu (taki papier jaki leży w każdym pokoju hotelowym). Tym papierem i pieczątką posługiwał się najpierw, aby się rozreklamować w Budapeszcie, a potem aby na tym zbijać kasę.

  Wystraszeni żydzi dowiedziawszy się, że „szwedzki dyplomata” chodzący po getcie budapesztańskim szuka określanych żydów i wręcza im paszporty szwedzkie, zaczęli negocjować z tym listonoszem na temat, czy nie mógłby on pomoc także i innym żydom w potrzebie. Wallenberg jako dobry żyd chętnie się na to zgodził i właśnie na wspomnianym papierze „firmowym” wystawiał takie „paszporty”, które zaświadczały, że osoba okazująca niemieckim władzom taki papier jest pod opieką konsularną ambasady szwedzkiej w Budapeszcie. Oczywiście, jako ten dobry żyd pobierał za tę pracę opłatę od takiego gettowego petenta. Były to głównie kamienie szlachetne i złoto, a odmierzane garściami, bo praca była trudna, zaś płacącemu chodziło o przeżycie. Tak uszczęśliwiona ofiara antysemityzmu, z papierem w ręku, uciekała z Getta i była wolna. Oczywiście radość wolności u takiego żyda trwała do momentu zatrzymania go przez policję lub żandarmerię. Bo te uliczne patrole takiego papieru nie respektowały, a co gorsza, uznawały takiego żyda „chronionego przez konsulat szwedzki” za zwykłego uciekiniera z getta i albo zabijały go na miejscu, albo wysyłały pierwszym transportem do Oświęcimia. Jest to swoiście dobry przykład na tzw. zbrodnię doskonałą.

  Książka Attili Lajosa podaje bardzo wiele „źródłowych” faktów i jako taka powinna być szeroko czytana w Polsce, choćby jako odtrutka na brednie historyczne, dotyczące bardzo wielu istotnych wydarzeń historycznych, które są coraz perfidniej zakłamywane, a te dotyczące losów żydów są tym szczególniej postawione na głowie.

  O tym trzeba jednak przeczytać w książce, jako całości, bo tego tu nie streszczamy. To, co dodaje pewnego „kolorytu” tej pracy doktorskiej, to np. informacja o tym, że Raul Wallenberg był czarną owcą w całym rodzie Wallenbergów i klan nie przyznawał się do niego. Mogło to być spowodowane tym, że klan ma korzenie askenazyjskie , a Raul był wymieszany z sefardinim. Jak podaje Attila Lajos, paszporty przywiezione do Budapesztu przez Wallenberga były wystawione właśnie na żydów askenazim. Jak podaje autor, w Budapeszcie mieszkali głównie askenazim , a sefardim bytowali na prowincji. Z tych sefardim na Węgrzech prawie nikt się nie uratował. Wg. Lajosa, Wallenberg na tej kurierskiej pracy zgromadził gigantyczną fortunę w i to trakcie zaledwie kilkutygodniowego rezydowania w Budapeszcie. Pospolite kosztowności wymieniał na pieniądze, które wysyłał bankiem do Szwajcarii i Szwecji, a co cenniejsze okazy sztuki jubilerskiej trzymał w sejfach. W trakcie zatrzymania go przez NKWD Wallenberg siedział w samochodzie, który właśnie był załadowany tymi precjozami, a sam „kurier” gotował się do wyjazdu ze stolicy Węgier. Tam ślad po nim zaginął i nie ma dowodu na to, że został wywieziony z Budapesztu.

  Nieco podobnym do Wallenberga był Soros. Soros jako dziecko był dwujęzyczny i gestapo brało go jako tłumacza w getcie. A kapitał założycielski fortuny Sorosa pochodzi w Węgier. Daje to skalę porównawczą fortuny Wallenberga, która musiała być wielokrotnie większa od Sorosowej, bo Wallenberg jako osoba dorosła i z immunitetem mógł „pracować” inaczej niż dziecko manipulowane przez dorosłych.

  Gmina żydowska w Szwecji zdobyła wielkie fortuny na rewolucyjnym rabunku w Rosji, a po gminach: amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej była najważniejszą i najoperatywniejszą w świecie. To w Szwecji były główne banki obsługujące tak przygotowania do rewolucji w Rosji, jaki późniejsze wieloletnie spuszczanie z niej krwi. Pieniądze jednak zarobione na tym procederze musiały być dość skromne. Wniosek taki należy wyciągnąć z tego, że kiedy zarówno władze niemieckie na Węgrzech jak i rząd nacjonalistyczny węgierski wystąpiły do Szwecji z prośbą o przyjęcie każdej dowolnej ilości „żydów” z Węgier, to nie spotkało się z jakimkolwiek pozytywnym wydźwiękiem. Ani rząd szwedzki, ani gmina żydowska w Szwecji nie były zainteresowane jakąkolwiek akcją ratunkową. Rząd poprzestał na tych paruset paszportach i o niczym więcej nie chciał słyszeć, a gmina żydowska zgodziła się na przyjęcie 200 (dwustu) żydów z Węgier i sfinansowanie ich przejazdu oraz zagospodarowania w Szwecji. Dotyczyło to jednak jedynie żydowskich dzieci (sic!). Mimo interesów na rabunku w Rosji, gmina w Szwecji pozostała biedna, tak musiało być – jak wiemy, kradzione nie tuczy, a jak również wiadomo, jedzenie w Sztokholmie zawsze było drogie. Biedni żydzi – ofiary antysemityzmu.

  Biedni, a i po pieniądzach ani śladu………

  (-) Krzysztof Cierpisz

  2013-10-13

  Za: http://gazetawarszawska.com/2013/10/13/biedni-zydzi-mit-wallenberga-obalony/ Data publikacji: 13.10.2013

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031